Mësuesja kundërshtare i shkon në takim, Rama: Bëri çmos që unë mos fitoja zgjedhjet, në të kaluarën të degdisnin

Edi Rama ka qenë në një takim me mësues të zgjedhur nga portali “Mësues për Shqipërinë”.

Kryeministri deklaroi se ka ikur koha e hakmarrjeve për bindjet politike duke sjellë edhe një shembull.

Shefi i qeverisë tregoi se mes mësuesve që foli në takim ishte dhe një ‘kundërshtare’ e tij që kishte bërë çmos që ai mos të fitonte zgjedhjet për kryetar bashkie.

“Më kujtohet një mësues që u thoshte nxënësve; Ismail Kadare ngriti flamurinnë Vlorë. S’ka qenë 100 vite më parë, pro vetëm para disa viteve. 

Qesha me ministren se këtu doli një mësuese që nuk ka lënë gjë që unë mos të fitoja si kryetar i bashkisë.

 Por ç’rëndësi ka kjo

Ajo është një mësuese që u jep nxënësve atë që duhet.

 Si ka mundësi që nuk bien edhe në kurthin e hakmarrjes që ramë në çerekshekullin e kaluar, që të degdiseshe në një shkollë tjëtër. 

Vetëm për arsyen e mos arsyes politike”, tha Rama.(TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Mësuesja kundërshtare i shkon në takim, Rama: Bëri çmos që unë mos fitoja zgjedhjet, në të kaluarën të degdisnin”

 1. ela says:

  ik mo qerohu,akoma ke lene arjolen drejtoresh e darit sepse josh zamira gjinin

  1. palla says:

   Rrnofte zoti E. Rama. Posht te klonumit e sal ram sheqere birishes dhe ilir florinit.

  2. F says:

   Ela ri urtë se e dimë kush je dhe cfarë niveli ke

   1. Klea says:

    Ti f je fende e ndyre. Shkarravine e shkerdhyer deri ne limit.

    1. Mul Noka dhe Paloka says:

     O Klea, femër je ti?
     Nuk ka mundesi!

  3. Rrena says:

   Aq hakmarres eshte ky sarahosh sa as sot pas 10 vitesh nuk e paska harruar kete mesuese,qe paska bere namin qe Rama te mos fitonte Bashkine!
   Po cfare ka bere,more qyqar!
   Mos valle organizoi grupet para militare kunder teje?
   Ik shporru o i pa denje per politikan!

   1. Mul Noka dhe Paloka says:

    He more, se rrena i ke. Pastaj, nje cope debili je ti, sikur kush je. Edhe emrin Rrena tamam e ke gjetur.

  4. Komentuesi says:

   Edi Rama,dhe ne pergjithesi ps-te nuk jane hakmarres,jane te kulturuar e te sjellshem,dhe me te llogjikshem.Mbi te gjitha i dallon modestia dhe dashuria per njerzit.Pd-ke dheSali Berisha nuk ishin te till,sa Saliu vrau te gjithe kundershtaret e tij si Azem Hajdarin,Sokol Olldashin,Pjeter Arbenorin,Gramoz Pashkon,e shume te tjere qe i dergonte ne Itali ne spitalin e Napolit gjoja per tu sheruar,dhe dollari bente punen e vete,ata ktheheshin te vdekur.Me Edi Ramen Kryeminister,poulli do jete me i qete,i sigurt,dhe jeta do jete me e mire.Ai shtetin do ta beje shtet,veçese duhet durim,dhe luft kundr ujqerve te pd-ke,qe sot jane terbuar dhe duan te shqyejn ke te dale perpara.Kurre nuk ju jepet vota atyre.

 2. Geri says:

  Fakti qe ky arrogant i pandreqshem akoma e mban mend kete mesuese,verteton se jo vetem eshte hakmarres,por sic duket nuk ka gjetur rast per ta degdisur ate!
  Keta shembuj qe i kane shpetuar rastesisht hakmarrjes se tij ky i djallezuar i perdor per te mbuluar shpirtin e keq te tij!

 3. Dash says:

  O “geri” ca po thua o burre…kerkon qimen dhe nuk shikoje trarin qe kishe ne sy para kesaj qeverie…kritika mund te gjejme sa te duash se qeveri perfekte nuk egziston ne bote por gjendja eshte permirsuar me objektivitet…

 4. Lili says:

  ”Komodus” i meshirshem.
  Ky eshte monster propagande.

Lini një Përgjigje te Geri Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *