FOTOT: Nxënësi “mund” Ramën në basketboll

Kryeministri Edi Rama së bashku me kreun e Bashkisë Tiranë Erjon Veliaj  kanë përuruar sot ambjentet e shkollës së re “Kosova”. 

Pas fjalës përshëndetëse, kryeministri së bashku me Veliaj dhe ministren e Arsimit, Lindita Nikolla, bënë një vizitë në ambientet e brendshme të shkollës 9-vjeçare. 

Gjatë inspektimit në brendësi të ambjenteve, Rama nuk kishte se si të mos ndalonte të Por nuk kishte tek palestra e shkollës duke ditur pasionin e tij për basketbollin. 

Dhe atij shefi i qeverisë zhvilloi një sfidë më një nga nxënësit më të mirë në basketboll. 

Por Rama e humbi sfidën me nxënësin, pasi ky i fundit arriti të shënonte me gjuajtjen e pare, ndërsa kreu i qeverisë nuk bëri kosh me gjuajtjen e parë. (TemA)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *