VIDEO: Lojtarët lënë lojën dhe shtyjnë… ambulancën

Ky është momenti qesharak kur lojtarët nga Flamengo dhe Vasco de Gama shtynë një ambulancë për ta nxjerrë nga fusha pasi automjeti i cili po transportonte një lojtar të lënduar për në spital “ngeci” në fushë. 

Sipas mediave të huaja ka qenë lojtari Bruno Silva i Vasco de Gamas ai që ishte rrëzuar pa vetëdije në një përplasje ajrore dhe e kishte nevojë për kujdesin mjekësor. 

Por edhe pse ambulanca kishte ardhur deri aty, nuk ishte në gjendje të nisej, për të dalë nga fusha. 

Kështu lojtarët e dy ekipeve janë detyruar ta shtyjnë autoambulancën. (TemA) 

 

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *