“Mamaja e tij ka lidhje me tre komshi kriminelë”, Rama tallet me Bashën: Do veting se s’vjen dot në pushtet me zgjedhje

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas konferencës së kreut të PD Lulzim Basha lidhur me vetingun në politikë. 

Në një reagim në tiwtter Rama është tallur me propozimin e Bashës ku shkruan: 

“Ai krimineli është shoku i burrit të motrës së kundërshtarit tim. 

Mamaja e tij ka lidhje me tre komshi kriminelë. 

Krushku i njërit është trafikant që del i lidhur me kundërshtarin tim. 

Shans për të marrë pushtet me zgjedhje unë s’kam.  

Prandaj dua Veting për lidhjet e tij me krimin🤡”. (TemA) 

 

 

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në ““Mamaja e tij ka lidhje me tre komshi kriminelë”, Rama tallet me Bashën: Do veting se s’vjen dot në pushtet me zgjedhje”

 1. POPULLORE ELBASANI says:

  LULUSHJÁ , KJO LULUSHJÁ ,
  QEFI JA KA , POR GAJDA S’JA MBA.!😹😹

  1. Skypion says:

   Ne thelb, e njejta batute, si ne rastin e trafikantit te droges, trafikantit te prostitucionit, perdhunuesit ne grup, ish-Kryetarit socialist te Bashkise se Kavajes, kanakarit te Rames, Elvis Roshit.
   E njejta perqeshje si ne rastin e avioneve-mushkonja!
   E njejta tallje si ne rastin e nismes se Dekrkiminalizimit, qe me vone u be ligj, i cili ligj me pas zboi nga Parlamenti shume shoke te Rames, trafikante droge dhe prostituash, por edhe vrasesish te pameshirshem.
   Ja ky eshte Kryeministri socialist i Shqiperise! Ky eshte Kryerilindasi i Shqiperise. Ky eshte Kryehorri qe na beri me turp faqe gjithe botes me budallaleqet, idiotesite, mbrapeshtite, perversitetet , korruptimin dhe inkriminimin e tij te pashoq!
   Tallet dhe perqesh … kurse turma qe e mban me voten e saj kriminale ne pushtet i gezohet batutave ereqenefese te Kryeqenefit, mrekullohet nga pehlivanlleqet e kllounit lakuriq, qe i tall edhe ata vete ne fund… sepse talljet e palacos sone Kryeminsiter nuk kursejne as te vetet… bile keaqesine me te mprehte, duket se e perjeton pikerisht duke tallur turmen e vet trushkulur qe e adhuron .
   Le ti gezohet palacolleqeve te veta qenef-Kryeministri yne!
   Por, nje gje ama duhet t’ia kujtojme, atij dhe adhuruesve te tij trushpalere: eshte i vetmi Kryeminister shqiptar qe, si askush tjeter para tij, eshte i lecitur nga shumica derrmuese e intelektualeve me te mire qe kemi. Disa ia kane shprehur neveritjen hapur; shume te tjere, ne menyra te tjera.
   Ai e di shume mire kete. Dhe e vuan. Deshi te hynte ne histori. Dhe, hyri.
   Hyri si Genjeshtar, si Mashtrues, si i Korruptuar, si i Inkriminuar; si Kryetari i PS-se, qe e mbushi kete te fundit me kriminele gjithfaresh, qe e mbushi Parlamentin e Shqiperise me trafikante droge dhe prostitutash; si Kryeministri qe e ktheu Shqiperine ne Plantacion droge
   Por, mbi te gjitha, dhe qe e djeg me se shumti ( se per ato me siper, as qe ia ndjen fare) , ka hyre ne histori si Kryeministri palaco, batutaxhi, qe tall dhe perqesh gjithkend, dhe qe e tallin dhe e perqeshin te gjithe.

   1. Juglindori nga Korça says:

    Ti Skypion , je jashteqitja me eren me te qelbur qe ndyn dunjane . Nuk di , nese ti vertet e fut vehten ne rradhet e atyre intelektualeve (tre ose kater gjithsej) , qe Rama nuk iu dha asnje kocke per te lepire dhe qe Ramen e urrejne (Zheji , Lubonja , Ngjela , e ndonje tjeter) . Nuk e di vertet kush je , sepse , me kopetencen dhe sigurine qe shkruan , duhet te vinje poshte shkrimeve te tua emrin e vertete ( te pakten , te siperpermendurit , kane dale hapur dhe ballas kunder Rames ) . Ti , nuk hyn ne rangun e tyre dhe per te lepire kockat , shpresen e ke mbeshtetur tek Berisha , qe e mburrnje pardje per audiencen e tij , edhe pse bente thirrje per lufte . Aq keq nuk e ke , se Berisha , luftra dhe grushte shteti ka bere disa , duke i vene mese nje here zjarrin vendit , por mesa duket (dhe kjo eshte vertet per t’u shkulur gazit ) , ti ke shpresa edhe tek bylmezi dhe karabushi hollandez , qe , t’a quash qesharak e folklorik , eshte “komplimenti” me i vogel . Vetem nje gje haron ti , fare-fare te vockel , qe nuk jemi me , ne vitet 1997 , 1998 , e qe nga viti 2005 deri ne vitin 2013 , kur shpata i priste Berishes ne te dy anet , por tashme nuk i shpon as ne maje , le pastaj te tjeret , qe nga Luli e poshte , qe nuk kane shpata fare dhe qe Edi Rama i sjell verdalle e tall bythen me ta , sepse vertet jane per t’u tallur . Jane pikerisht keta , gazi i botes dhe “bota” , BE e SHBA , i njef fare mire , prandaj ia ka vene kufirin tek thana opozites sone , qe ka humbur ne nje pyll amazone dhe nuk po gjen dot nje shteg per te dale . Kam frike , zoti Skypion , se do te mbash Ramazan edhe per kushedi sa vite te tjera , gjersa te te vije rradha edhe ty , te lepish ndonje kocke , por druaj se derisa te vije ajo kohe , ty do te te kene rene dhembet , do te te varen jarget dhe nuk do te t’a kete me nevojen , askush .

 2. Zigur Qarri says:

  Perse eshte kunder vetingut per politikanet Rama?Vetingu dhe testi i droges per politikanet,jan ide te Berishes,ide qe Rama
  nuk i ka pranuar;-perse?Kaq i perlyer eshte rama,sa e sfidon edhe Berisha?!!!Koha do te tregoi,qe rama eshte politikani me
  negativ ne historine shqiptare.Armando Prenga,Tom Doshi,Termet Peçi,Mark Frroku,Arben Ndoka,Artur Bushi,Elvis Rroshi,
  Saimir Tahiri,Fidel Ylli,Paulin Ndreu, Luan Harusha,Fatmir Xhafaj,Taulant Balla,Engjell Agaçi,Denar Biba,Edi Rama,Erion Veliaj,
  Jurgis Çyrbja…

  1. Ivan i madh says:

   Zigur kujdes frene e kalit se mos te bjere baca se nuk po e mbajne kembet se po e ndjen friken e vetingut te hipi ne makine e jo maj kalit o Zigur hyzmeqari. Sa per ate që mendon prape që shpreh ai pronari jot jane pordhe syfyri i thone ketej nga nje anet tona. Ki durim e sheko se cfare do behet me ta e mos u rembe se populli ka duruar 28 e kusur vjet per ti pare para dyereve te burgut keta te ndershmit e te pastrit e tu që nga Berisha, Lulushi, Meta e bandat e tyre ku mund te besh pjese e ti se shume i revoltohen je e deri tek Rama e te tijte e ti duro pak kohe se ajo dite do sdo ti do vije. .

  2. Ivan i madh says:

   Zigur kujdes frene e kalit se mos te bjere baca se nuk po e mbajne kembet se po e ndjen friken e vetingut te hipi ne makine e jo maj kalit o Zigur hyzmeqari. Sa per ate që mendon që shpreh ai pronari jot jane pordhe syfyri i thone ketej nga nje anet tona. Ki durim e sheko se cfare do behet me ta e mos u rembe se populli ka duruar 28 e kusur vjet per ti pare para dyereve te burgut keta te ndershmit e te pastrit e tu që nga Berisha, Lulushi, Meta e bandat e tyre ku mund te besh pjese e ti se shume i revoltohen je e deri tek Rama e te tijte e ti duro pak kohe se ajo dite do sdo ti do vije. .

  3. miri says:

   Zigur ose gur i zi.E meriton emrin.Berishe vrasesi sfidon hajduter dhe vrases si ty dhe soji yt qe po u digjet toka nen kembe se sa per te tjere u shkelmua bytheve dy here radhazi si lebroz qe eshte.

  4. nje banor i Tiranes says:

   Shume mire , 3-4 persona nga ata qe permend mund te kesh te drejte , po te tjeret , qe jane njerez te respektuar , pse i fut ne liste , more Zagar Qorr i felliqur ? Po te bej nje liste edhe une ; Saliu (kryekriminel , kryegojemut , kryeshpifes ordiner , ka vrare mijra njerez , 97-ta , 98-ta , Gerdeci , 21 janari) , Basha ( hajdut 250 milion dollare ne Rrugen e kombit , vrases me 21 janar , shites i detit e trojeve shqiptare , kryebashkiak qe nuk ndroi as edhe nje llambe te djegur ne rruget e Tiranes , vetem gjume) , Fatmir Mediu , vrases i femijeve ne Gerdec , Ilir Meta (aleati numur nje i krimineleve te mesiperm , vjedhes i floririt , i korruptuar dhe i filmuar me video gjate mitmarrjes , qe e shpetoi Saliu , te cilin e ka pike te dobet , me nder presidenti) , e vazhdojme pastaj me Mulin , Noken , Paloken , Dash Shehin pijanec , Griden , Salianin , Balliun , e me rradhe e gjithe shporta e karravidheve , qe te vjen ndoht t’i kujtosh . Ketyre kerkon t’i japesh pushtetin , o Zagar ? Kurre , ose , me mire e di populli ate pune .

   1. Bilua says:

    Nje banor i Tiranes! Bravo.Ja ke bere mire atij mut muti qe lepijne bythen e Sali Berishes.Ai Zagar Qorri,lehe si qen,dhe ha mutin e Berishes dhe te Bashes.Ti beje mire.

  5. Komentuesi says:

   Ju te pd-ke vazhdoni ti bini fyellit se Rama kercen bukur.More po ju te pd-ke doni vetingune politikaneve,pa hetim te pasurise,se u dhjete numrat, jua sekustron vilat dhe parate neper banka.Ju more maskarenj,kerkoni te sabotoni reformen ne drejtesi me kete propozim idiot qe beni.Ju doni te hetohet politikani nga ana morale dhe po qe i pamoralshem,largohet nga politika dhe kaq.Jo moreeee,pastaj te beje jete perrallore me parate qe ka vjedhur.Jo more jo,hetimin e politikaneve ta bejne organizmat e specializuara te drejtesise.Ato mbroçkulla Berish,Bashmuti dhe mutrit e tjere te pd-ke,ti mbajne per vehte,dhe ti hane vete.

 3. Duhen fakte says:

  Zigur kari eshte i keq rama te gjithe gjykates e prokurore te berishes jane. Pse nuk nxjerrin fakte jo llafe. Edhe une mund te them se zigur kari eshte ndonje i berishes qe ka humbur previlegjet po nuk kam fakte. A e kupton?

 4. Alban Dega says:

  E VETMJA EMERGJENCE KOMBETARE E SHQIPERISE !
  A MUND TE BEJNE VETING POLITIK KRYEKRIMINELET POLITIKE !?

  From: [email protected]
  Date: June 29, 2011 at 1:04:21 AM EDT

  KUR KRYEKUSARET BEJNE KRYEPROKURORIN !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Diten qe filloi gjykimi i kusarit te kapur ne kamera e flagrance totale ish- zevendekryeministrit dhe ish- Minister i jashtem i Shqieprise Ilir Meta ne Gjykaten e Larte , te gjithe prisnim qe me e pakta qe ai mund te bente ishte heshtja. Heshtja eshte kapak floriri , thote sovrani per raste te tilla.
  Ndodhi krejt e kunderta. Zevendesi i Sales, njesoj si bosi i tij shpirteror e politik, Padrinoja Berisha, u hodh ne sulm. I njejti parim i bosit te tij: mbrojtja me e mire eshte sulmi. Tamam ushtare te “baba Stalinit” dhe “Xhaxhi Enverit”. E njejta mendesi! E njejta taktike! E njejta rruge!
  Ministri i tij i Ekonomise dhe farketuesi i koalicionit te kusarise se Sali Berishes me Ilir Meten, Dritan Prifti e njofton ne menyre konfidenciale kryeministrin per megakorrupsionin e zevendesit te tij dhe pese ministrave te tjere te rregjistruar drejtepersedrejti ne mikrokamera…
  Ne cdo vend demorkatik apo gjysem demokratik te Botes, cdo kryeminister do te jepte menjehere alarmin dhe njoftonte kryeprokuroren e shtetit te vet per venien e tyre ne pranga ne kushtet e flagrances…Krejt e kunderta. Sali Berisha ben Kumbaren e Mafias kusare dhe orvatet me te gjitha mjetet e rruget per te mbuluar kete megakusari…
  Ishte kjo kusari flagrante e Metes shkendija qe i vuri flaken revoltes popullore te 21 janarit 2011 ne Tirane e mbare Shqiperine.. Kusarise se votave dhe kusarise se pasurive te Shqiperise me 21 janar i shtohet edhe nje krim madhor kunder njerezimit: ekzekutimi i kater, plagosja e 27, arrestimi dhe torturimi i kunderligjshem i mbi 131 protestuesve paqesore qe ngriten zerin kunder kesaj megakusarie.
  Nje krim i shumefishte kunder njerezimit ne baze te ligjeve shqiptare dhe atyre ndekrombetare, ne baze te kodit penal shqiptar dhe deri edhe Konventes se Gjeneves per krime kunder njerezimit.
  Denohen viktimat! Dekorohen e pasurohen me tej ekzekutoret me Berishen e Meten ne krye. Ne vend te bejne fajtorin, ne vend te kerkojne falje e meshire njga drejtesia per krimet e tyre te kapura ne flagrance e ne kamera , ata bejne jo vetem garipin, te fortin por edhe te plotfuqishmin !
  Ne vend te beje te burgosurin, kusari Ilir Meta ben prokurorin. Njesoj e se bashku me Berishen ata bejne edhe shiun edhe Diellin, edhe ligjin edhe Saliqin!
  Ne vend te bente xhiro ne dhomat e ajrimit te 313-es, zevendes- Padrinoja i kesaj kusarie e megakorrupsioni Ilir Meta i kapur ne flagrance live ne kamera, ben prokurorin. Ai akuzon jo vetem prokuroret e drejtesine shqiptare, por edhe specialistet amerikane dhe britanike, pa dyshim me te miret ne Bote, se kane tjetersuar e keqinterpretuar videon e kusarise se tij. Pike per pike ne shembullin e gjurmet e kryehajdutit Berisha, edhe zevendesi i tij Ilir Meta therret ne kupe te Qiellit : Kapeni hajdutin!
  Jo vetem Berisha e Meta , por edhe krejt banda e tyre e gangstereve dhe kusareve jane hedhur tash e gati dy muaj ne sulm e ofensive per te vjedhur edhe fitoren e mirefillte e te certifikuar jo vetem nga syte e shqiptareve dhe nderkombetareve, jo vetem te monitoreve por edhe ambasadoreve qe asistuan deri ne numerimin e votes se fundit per Tiranen…
  Pse!? Duke vjedhur voten, duke vjedhur zgjedhjet, duke vjedhur pushtetin ata i sigurojne vetes dhe bandes se tyre te kusareve impunitetin, pandeshkueshmerine nga ligji!
  Pse !? Vetem me pushtetin ata i japin dhe sigurojne vetvetes dhe klanit te tyre kusar impunitetin. Vjedhin votat per te vjedhur Shqiperine. Vjedhin Shqiperine per te vjedhur voten… Harxhet e ketij rrethi kriminal vicioz gjithnje i paguan objekti dhe subjekti i demokracise, demosi, populli shqiptar.
  Eshte kjo aresyeja qe pa filluar ende gjyqi i kusarise se Metes, LSI njofton se Berisha tashme e ka ftuar Ilir Meten per tu rikthyer ne qeveri…
  Cfare vendi tjeter me te mire ka e mund te kete per nje kusar si Ilir Meta pervecse ne nje qeveri kusaresh!? Ndaj ai i jep vetes kompetencat jo vetem te prokurorit por edhe te krye- gjykatesit supreme te kryeprokurorit ala Dyvslje njesoj si Padrinoja i tij Sali Berisha!

  UPDATE E SOTME

  Kryemergjenca kombetare e Shqiperise sot eshte qe kryekriminelet, kryekzekutoret, kryekusaret, kryepeshqit e “BANDES SE GANGSTEREVE” dhe te “ KESAJ MAFIA QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT” Sali Lul Like Fatmir Cizmja … te shkojne ne burg .
  Jo derisa te jete zbatuar Reforma ne Drejtesi dhe Vetingu ne Pallatin e Drejtesise se sterkorruptuar te tyre me Adriatik Palla, Xhezair Zagarnjora, Xhind Xhoner, Tome Ndrecer e co.
  Keto thirrje, jane vetem orvajtja e rradhes e ketyre kryekrimineleve, kryekzekutoreve, kryekusareve me ze e me figure, me saraje, dugaja, butika deri edhe ne NYC, Dubai … me qindra milione euro onshore e offshore, per te vonuar, sabotuar dhe minuar Reformen ne Drejtesi dhe Vetingun, sic e minuan dhe kthyer ne Gerdec mbi 13 here ne 13 vjet Salikraci Shqiperine tone te bukur ! Asgje me teper !

 5. SKYPION MAVRISË ! says:

  SKYPIONIT I JANË MBARUAR PARET, 😹😹
  PEDAGOGLLËKU, S’TË JEP SHUMË.
  DUHET ARDHUR NË PUSHTET.
  DUHET VJEDHUR, SI DIKUR , NË KOHËN E SALË-BOLLËKUT.

 6. Aspirantja says:

  Zigur Qarri, eshte Shkelzen Berisha.

Lini një Përgjigje te Ivan i madh Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *