VIDEO tronditëse: Burri me hanxhar në dorë i vërsulet policisë, qëllohet për vdekje

Një burrë me hanxhar në dorë është qëlluar për vdekje në një qytet në Brazil, pasi kishte plagosur dy policë. 

Pedro da Silveria, 49-vjeç, po grindej me pesë policë të cilët mundoheshin ta çarmatosin. 

Dhe burri refuzoi të dorëzonte armën e iu vërsul me hanxhar policëve, të cilët  e qëlluan për vdekje para një klubi të natës në qytetin brazilian Chapeco. 

Policia kishte shkrepur 10 plumba mbi Da Silveira, i cili mbeti i vdekur në vendin e ngjarjes. 

“Zyrtarë policorë dhe ushtarakë kanë rrezikuar jetën e tyre për t’ia shpëtuar jetën të dyshuarit, por pasi që nuk pranoi të bashkëpunon u qëllua”, thuhet në deklaratën e policisë. (TemA) 

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *