Mbroni “Babalen” dhe “Babolen” që drejton PD-në, po mender prova a keni?

Nga Erjon Braçe

I lexova te gjithe!

Nga gjithollogu, here analist, here investigues, here genjeshtar e here depresiv, deri tek nje koleg te cilin kur flet drejt e respektoj.

Te gjithe edhe nje here ne mbrojtje te Babales dhe Baboles;

Njeri duke thene, “eshte bere atje, po pse nuk eshte bere edhe ketu”, “pse kur e beri atje qenka e vertete dhe kur e beri ketu nuk qenka e vertete” e te tjera gagacerira te ketij lloji;

Kolegu im duke dhene verdiktin:

Deshmitari u menderos!

Ok, mendimi i gjithkujt duhet respektuar, por kam nje pyetje:

Po “mender” prova a keni?

Se keshtu vajti kjo pune, propaganda e lige ka vlere, per provat nuk pyet kush!

Nuk i besoj kerkujt vec provave;

Nje pergjim telefonik i kryer me vendim gjykate, nje bisede, dy, tre, te perftuara nga ky pergjim i urdheruar nga gjykata, perben prove te ligjshme-mesa di une.

Dhe ne te, pa perfshire fare edhe kete deshmitarin nen sulm, te tjera biseda, deshmojne se gjithcka u inskenua per para, leke domethene dhe, Partia Demokratike ka udhehequr kete gje;

Jo eshte perfshire, por e ka udhehequr!

Atehere, propaganda nuk i vlen kerkujt me, beni c’te doni, kerceni e hidhuni perpjete, duhen prova!

Prova ka me shumice, mjafton te lexoni bisedat e perftuara nga pergjimet e urdheruara nga Gjykata!

Kaq!

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *