“Tani s’ka doktor që na merr përsipër!”

Nga Mentor Kikia

Sot eshte dita e shendetit mendor.

Por mua me duket se ne Shqiperi nuk duhen numeruar ata qe kane probleme me trurin, por ata qe jane normale(nese ka mbetur ndonje).

Une per vete nuk e mbajta dot kete Babalen e fundit, me goditi ne serine e trete dhe me mbeti pa e zberthyer dot kete skenarin e ketij Babale Alizotit. 

1-E pagoi PD-ja qe ta bente zerin si te Agron Xhafajt?

2-E pagoi PS-ja qe te deshmonte ne prokurori e te thoshte se ata te PD-se me paguan qe ta beja zerin si Goni?

3-E pagoi PD-ja qe te thoshte se ata te PS-se me bene presion qe une te thoja se me pagoi PD-ja…

Ja ketu pesova goditjen dhe nuk e vazhdova dot me analizen.

Kush nuk i ka hyre kesaj pune, te mos i hyje, se do ta pesoje.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në ““Tani s’ka doktor që na merr përsipër!””

 1. kombi says:

  KANE PAGUAR TE DY PALET . 😇😵

 2. eva says:

  e bukur Mentor,por une besoj se nuk ka mbetur me ndonje budalla te besoje keto banalitete

 3. Zigur Qarri says:

  Babolja akuzohet per grusht Shteti!Video e Alfred Alizotit eshte e montuar,vetem montimet e”rilindjes”jan te verteta!
  Po luajte rrolin e cubit,po ofendove kundershatarin pa asnje shkak,po i dhe te drejte vetes pa asnje argument,po
  premtove pa fund,por pa e mbajtur kurre fjalen,po e shkatrrove Shtetin per hir te shoqerise dhe Partise;-je udheheqes
  karizmatik?!Ky eshte skizofreni rama,qe e ka bere Shqiperine qender te droges ne Europe,dhe Shtetin nje organizate
  mafioze,aq sa edhe vendet afrikane na marrin si shembull negativ.“Guinea s’është Shqipëri”.Punonjësve afrikanë të
  Guines iuvjen turp të krahasohen me Shqipërinë. Duket ekzagjerim, por lexoni se çfarë shkruajnë mediat në Guine.
  Të pakënaqur me indiferencën e drejtoreshës, këta punëtorë kanë sulmuar presidentin e vendit, Alpha Conde,
  të cilin e akuzojnë se e ka kthyer Guinenë në… Shqipërinë e Afrikës”.

 4. Lee lee says:

  Dita?..Muaji ite semurve mendor.Mentor shiko kush te perfaqson ca bole qe quhen PD dhe ca siamez qe quhen PS.Degradim i cdo gjeje.5 apo 10 veta qe shkruani sagllam nuk ja vlen te shkruani per monstra.Lulzim …vetem si emer te vjen ta kapesh me shpulla…Salihabi opo Salihani si e ka ..Sa e shikon te pritet oreksi ..Ai tjetri Paloka sa hap gojen .dicka te perzihet dhe ja rras vrapit pr ne banjo dhe pa 40 minuta ske shans te dalesh…Flamur Noka vetem nga rima emer mbiemer te kujton turli pa vaj ..Spo kaloj nga ana tjeter se ata jane nj3soj si domate serash.Nje prerje nje mendim nje ecje nje veshje …sipas el comandantes.Eshte serioz i madhi te gjithe serioz..qesh i madhi te gjithe gajasen.Prandaj po te them nuk ja vlen
  .

 5. shoku says:

  O Zigur nuk mbaj mend te te kem komentuar mendimet e tua, pasi jemi ne demokraci.
  Por sot po te them: Do ti quaj opininet e tua te shendosha per shoqerine civile, me kusht qe ti te ndryshosh moshen, nga aq se je ( u beshf edhe 100 ja rabi) ne 5 vjeç. ( te kesh indur ne 2013 me te gjitha aftesi qe ke)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *