“Babale 1”, Xhafaj: PD zgjodhi si partner llumin e këtij vendi, i ka dalë në krah krimit

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar lidhur me çështjen “Babale”.

Në krah të një zyrtari gjerman, Xhafaj tha se PD ka zgjedhur rrugën për t’i dalë në krah krimit.

“Unë jam ministër i Brendshëm dhe jam në këtë detyrë t’ i shërbej qytetarëve të mi. PD ka zgjedhur rrugën ti dalë në krah krimit duke sulmuar policinë. Kanë zgjedhur partnerë të gabuar dhe llumin e këtij vendi”, u shpreh Xhafaj. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në ““Babale 1”, Xhafaj: PD zgjodhi si partner llumin e këtij vendi, i ka dalë në krah krimit”

 1. Zigur Qarri says:

  Kush ishte ai llum qe lejoi Geron Xhafajn te largohej,pa u hetuar me pare ne Shqiperi?
  Perse u largua Geron Xhafaj direkt mbas skanadlit te publikimit te audiopergjimit,
  kur akuzohej si i implikuar me trafikantet e droges?Si mund te hetohet “Çeshtja Xhafaj”
  kur JU larguat deshmitarin kryesore?Kush eshte pergjigja e ekspertizes italiane per
  audiopergjimin?

 2. 💔 says:

  Ministri brendshëm s’duhet të nxisi protestat.

 3. Astrit says:

  Une nuk e kuptoj si meret ky Fatmiri me Salianjin. Ul veten kot. Po lere more ate servilin e Lulit

 4. Ejon says:

  Vazhdo punen ti o shok se popullin e ke me vete po le ca bejn gam gam ata.

 5. Eltjon says:

  Ore nje pyetje kam une. Kur do mundet opozita ta kuptoj qe punen e qeveris dhe te ministrive e vleresojn qytetaret dhe nderkombetaret?

 6. Skerdi says:

  Po skan faj ata o Fatmir, ata duan policin e lulit dhe te Mulit me qofte dhe raki jo policine qe e vleresojn te huajt.

 7. Papagalli says:

  Vallaj ky Xhafa i ka ber disa te mira per vendin qe te flasim drejt. Po Luli ca ka bere se vetem ka vjedhur ne cdo pozicion qe ka qene.

 8. Zaan says:

  Kush do nje bast me mua qe kjo ceshtja e babales do vazhdoj edhe nja ca dite sa te gjej ndonje ghe tjeter opozita te kapet se duket qarte se kane ngelur pa kauz

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *