Beograd/ Zv.ministri Koçi, replika të forta me sekretarin serb të Mbrojtjes: Kosova është një vend i pavarur, anëtarësimi në…

Në Ministerialin e Mbrojtjes të Europës Juglindore (SEDM),që zhvillohet sot në Beograd, zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, iu përgjigj flakë për flakë sekretarit të Shtetit të Ministrisë së Mbrojtjes së Serbisë, Bojan Joçiç. 

Përfaqësuesi i Serbisë deklaroi se Serbia është kundër shpalljes së njëanshme të pavarësisë Kosovës dhe Metohisë dhe e konsideroi të rrezikshme për stabilitetin në rajon shndërrimin e FSK-së në Forcë të Armatosur.

Por ka reaguar menjëherë në fjalën e tij zëvendësministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Petro Koçi, duke deklaruar se: 

“Kosova është një vend i pavarur që duhet të ftohet në SEDM. 

Anëtarësimi i Kosovës në iniciativa të tilla rajonale jo vetëm kontribuon për paqen dhe stabilitetin në rajon, por lehtëson gjithashtu shpirtin e dialogut dhe realizmit mes Prishtinës dhe Beogradit.(TemA)

9 komente në “Beograd/ Zv.ministri Koçi, replika të forta me sekretarin serb të Mbrojtjes: Kosova është një vend i pavarur, anëtarësimi në…”

 1. says:

  Replikat largojnë luftën me sllavët.

 2. Ali babushi says:

  Leni perallat, koci ka frike hijen e vete e Jo me te flask ne Beograd, ky eshte vecse nje hiene, dhe I mbush poturet, sa ti ngredh zerin, maskara bure, servil dhe skuth.

  1. Rami says:

   Mire mor Ali Babalja, ky eshte zanati yt, te marresh neper goje gjithe miletin?

  2. DINGO says:

   E verteta eshte se ai eshte ne Beograd dhe ti je nje trim i tastieres Miu Ali si pjelle turke me dukesh.Turqit kane kohe qe kane ikur nga tokat tona me shkop ne bythe si iken edhe serbet edhe greket.Shko ti me sumen tende turke dhe hiqu me trim se ndoshta te degjojne.

 3. Lumi says:

  Serbet duhen kundershtuar. Ne cdo rast u duhen kujtuar krimet ndaj kosovarve.

 4. Ergys says:

  Po shyqyr qe hapen gojen.Qeni i lig e do me dajak.

 5. Ali babushi says:

  O dingo,mos ke humbur ne bingo dhe nuk din cfar thuash? Njihe njehere kete kocin e teta ollges dhe flasim . te kujtohet kur krijoi partine me 1 antar?shiko realitetin I dashur sado I hidhur te, jete, mos shiko endra me sy hapur.

 6. anastasi says:

  O Ali Babushi dukesh qe je nje Mi haleje.
  Dukesh qe je nje pordhac,dukesh qe je nje zhapik i opozites merre-merre.
  Opozita ka 8 vjet qe nuk merr pushtet.
  dhe mbaje mente mire komentin tim qe ju nuk merrni me pushtet.Keshtu ti
  more zotni mos pirth me aq e ke kapa-
  Citetin sa nje mi haleje.

 7. Pylli i semanit says:

  A po ku Petrus eshte trim e sua trimi.Kete pergjigje serbit nuk do guxonte as Stalini tja thoshte.Ma va fa in …..Petro leshi qe si duhet.as.dreqit.Nga 97 e ketej ai ka folur e flet vetem ato qe i shkruan Sala.Po hajde mbushi mendjen Krieministrit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *