FOTO sa 1000 fjalë: Xhevahir Spahiu shpërthen në lot kur sheh lajmërimin e vdekjes për Fatos Arapin

Poeti i njohur Xhevahir Spahiu është tronditur nga vdekja e shkrimtarit Fatos Arapi.

Ai ka shpërthyer në lot kur ka lexuar lajmërimin e vdekjes së mikut të tij ngjitur pas një shtyllë.

Fotografia është përcjellë nga gazetari Zylyftar Hoxha, gjendet emocioni dhe dhimbja.

Më poshtë fotografia:

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “FOTO sa 1000 fjalë: Xhevahir Spahiu shpërthen në lot kur sheh lajmërimin e vdekjes për Fatos Arapin”

 1. 🕳 says:

  Njeriu kur vdes kuptohet se kush ishte.

 2. Llaman says:

  Tronditja me te vertete e pabesueshme! Si mund te ike nje djale kaq i ri 89 vjecar? Aq e madhe ka qene dhimbja sa gjithe shkrimtaret ne nekrologjite per te analizojne gjithe vepren e tij letrare, personazhet e dashura te lexuesve, fjalet e latuara te tij, vargjet e panumurta te tij. Si na iku xhanem kaq i ri!

 3. dashamires says:

  Perse per Xhevair Spahiun eshte hapur dera e gazetes per te komentuar, ndersa me larte per Ismahilin e partise nuk te lejojne te komentosh?! Nje pyetje qe nuk merr pergjigje kurre. Ketu fillon liria, por jo liria e Saliut. E di qe Mero do te mi bllokoje te gjitha komentet se tani ka filluar dhe gazeta Dita qe kur te flitet per Ismahilin nuk te le ta prekesh; eshte i mbrojtur nge “gripi”. Dhe thone pastaj: babalokracia!

 4. Altin says:

  Cfare mekati dhe injorance. Lajmerimi i vdekjes se tij eshte vendosur poshte lajmerimit tjeter:
  “Shesim desh dhe dele per kurban……”
  Only in Albania!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *