Kryetarja e gruas në PD: Lulzim Basha, je thjesht një gënjeshtar dhe humbës. turp të të vijë!

Gjërat në Partinë Demokratike nuk janë duke shkuar fort mirë.

Jo vetëm për shkak se PD është e angazhuar në beteja të pakuptimta dhe montim videosh, por sepse drejtuesit e PD-së po përçajnë edhe bazën e partisë nëpër rrethe.

Një gjë e tillë fjala vjen ka ndodhur në Dibër, ku kryetarja e gruas së PD-së në këtë rreth, Irini Arif Shehu, ka reaguar ashpër për prapaskenat që luhen në PD, me urdhër nga Tirana.

“Shoku Lulzim Basha, më gënjeheve njëherë dhe unë të besova, turpi është i yit.

Më gënjeve dy herë dhe unë sërisht të besova, turpi është i imi!

Nëse guxove dhe sole të deleguarit e tu për të legalizuar të komanduarit e tu si kryetar dhe sekretar të PD Dibër, ditë e dielë ora 14:00, të cilët paradite erdhën, në drekë shpërndanë udhëzimin dhe në darkë zgjodhën kryetarë grup-seksionesh për Peshkopi, të emëruarit e para dy muajve të kapobandës së hajdutëve që ropën e vodhën një Dibër të tërë, ke bërë shumë gabim.

Nuk e di se nga ç’racë të sollën dhe ku buron gjenetika jote, që për hir të së vërtetës është një dyshim kombëtar, por dije se je përdhunuesi më mizor i statutit të Partisë Demokratike!

Grup-seksioni Peshkopi ishte një more Lulzim, kur zotrote erdhe dhe bëre shou një muaj në Dibër.

Mbi cilin rresht të statutit e ke të shkruar që një grup-seksioni me as 50 anëtarë partie aktivë, na ndahet në dy grup-seksione, sepse kështu i teket oligarkëve që demokratët dibranë i shporrën me vota.

Ta harrosh ti, Naimët dhe Luanët e tu, Albanat dhe të deleguarit e tu, se do të mund të shkelësh mbi mundin dhe kontributin e demokratëve të ndershëm, që kanë dhënë shpirtin për Partinë Demokratike!

Nëse mendoni se shpëtuat nga unë dhe nga ata qindra si unë, gabohesh shumë rëndë dhe këtë përgjigjie do të ta japë historia, sepse do të jesh humbësi më i madh i të gjitha kohërave.

Je thjesht një gënjeshtar Lulzim Basha! Turp, shumë turp”, shprehet ajo.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Kryetarja e gruas në PD: Lulzim Basha, je thjesht një gënjeshtar dhe humbës. turp të të vijë!”

 1. Berlini says:

  @@ Zonja Irini Shehu:A Do te Uleni ne Tavoline me kete Marjonete dhe Prodhim te Agjentures Serbe-UDB-e???Lulic Bashovici eshte nje Vegel Serbe,e them kete pa pasur Kompleksin e atyre qe jane te Molepsur nga Imoralpolitika Shqipetare,dhe e them kete me Bindje, akoma edhe pa pasur asgje Personale me Lulezim Bashen..
  1-A ka Shqipetare te Vertet ne PD-e???Dhe qe vertet Besojne ne Vlerat e Nje Partie Demokaratike???Kur shikojme se Lulezim Basha,pasi na Ngriti Cadra-“Demokracie” ne mese te Tiranes(Per Interesat Serbo-Russe), pasi Beri Demostrata qe SHQIPERISE TE MOS I HAPEN NEGOCJATAT(Sepse vete Lulezim Basha jeton ne Hollande)…Na deel perseri Luezim Basha..me Alibeajn dhe me Salinjin…me Kaseta Fallso dhe te Prodhuara ne Menyren me Primitive..Pasi keto Kaseta na i Dergoj ne Perfaqesite Diplomatike TE Gjermanise, Italise, Frances Brukselit..dhe ne Emer te kesaj KASSETE, Inkriminoj Qeverine , dhe Nuk ka lene Raste pa Vjelle kunder Shqiperise ne C´do Mbledhje apo Forum me te Huajte,duke Share Shqiperine dhe Shqipetaret a thua se ky Vete nuk eshte Pjese e kesaj Shoqerie…pra Shkurt Zonja Irini Shehu:SI I SHKONI NGA MBRAPA KETIJ BASTARDI???
  2-Si Dibrane qe jeni do tju Kujtoja ate Shprehejen e Larget te kohes Dibrane:”TRANGULL-LUZNIE”..pra jepini Lulezim Bashes nje “Trongell-Luznie”….atje ku duhet….besoj se me kuptoni Qarte??Kush eshte Lulezim Basha??Ja jepini Drurin dhe “Trongellin” ketij Mashtrusi dhe Spiuni te Ndyre….eshte thjeshte C´eshtje Morale per c´do njeri qe beson ne Vlerat Demokratike,kur Kryetari eshte -Hajdite, Mashtrues, si munde te ti Besohet ketij??Dhe me keq akoma :a duhet lene me ne krye te PD-se Lulezim Basha me keto Skandale qe e ndjekin???

 2. ME EMER says:

  .. MEGJITHESE NUK KAM NDERMENT TE NDERHYJ NE MENDIMET E TE TJEREVE , QOFSHIN ME APO PA FUNKSIONE ESHTE RASTI I MIRE TE THEM : KUR SHQIPERISE JU VU ZJARRI E U BE SHKRUMB E HI ” PYETI NJERI SE NGA DOLI KJO RACE ..?!.. ME PELQEN DEMOKRACIA , POR NUK E PRANOJ SE AJO NUK EKZISTONTE ME PARE , KU KISHE KU TA THOSHE FJALEN , MENDIMIN TEND PA FRIKE ..! NUK ESHTE VETEM BASHA , JANE TE GJITHE “ZEMER ZINJTE “, TE ORGANIZUAR E TE BETUAR PER TE QEVERISUR PER INERESA E JO PER ZHVILLIM..!DEMOKRACIA E SOTME DO TE ME PELQENTE KUR TE SHIHJA FORCA POLITIKE QE SHPALOSNIN PARA POPULLIT PROGRAME EKONOMIKE PER ZHVILLIMIN E VENDIT , TE BESUESHME , REALE , PRA “BETEJA DIJESH ” TE MENDJE NDRITURVE ..! .. MJERISHT , ATO NUK EKZISTOJNE ..!… KU TE BESOJME ..?..KU TE VOTOJME ..?! KUJT T`JA VARRIM “MELCITE ” NE QAFE ..?!

  1. I Riu komunisti says:

   Votoni Partine Komuniste Shqiptare, e vetmja parti e ndershme dhe idealiste, qe lufton dhe punon per Atdheun! Me fitoren e saj, do ta shihni si do zhduken plehrat nga faqja e dheut 😉

 3. Nas Gerdypi says:

  Zonja Shehu! Kete qe i thua ti ai e di prej shume vitesh,pra e di qe eshte thjesht nje humbes,genjeshtar me patente (dhe qe eshte gjoja avokat me diplome eshte e dyshimte,me teper mundesi ka qe ai shtiret si i tille per ti dhene vetes rendesi,se i jane bere vazhdimisht thirrje publike te tregoje diplomen dhe vazhdon te heshte…se si duket s’ka c’te tregoje pervec…)i pabese dhe lamash bythelepires i Berishes dhe i kujtdo qe e mbeshtet ne enderrat e tij per tu mberthyer me bullona ne karrigen e kryetarit te PD-se dhe per tu bere ndonjehere (ne enderra) kryeminister i ketij vendi,kur e di se 95 % e ketij vendi kerkon qe te zhduket nga faqja e dheut e te perfundoje ne burg ,aty ku e meriton te jete.Prandaj,eshte blinduar ne karrigen e kryetarit,per ta perdorur ate si alibi,se me demek po sulmohet kryekari i opozites etj etj.Sa per origjinen e tij keni te drejte,nuk i dihet nga eshte ai dhe nga eshte marre fara qe e ka ngjizur ate sepse ka aludime te ndryshme…Ai eshte nje konglomerat te keqiash,se nuk ka vetem nje te keqe sic mund te kete nje njeri i zakonshem,ndaj nuk ke ku ta kapesh e c’ti numerosh me pare.Mbase kunati i tij di ku e ka kapur,nga poshte, nga mbrapa apo…,se Berishovici, e di gjithe populli se ku e ka kapur,tek ustallaret qe kane kapur vete mafjozin tuaj padron,tek UDB-ja…

 4. viktor says:

  plasi ne Kucove

 5. MH says:

  Partia Demokratike asht parti serbe me kryetar kryeagjentin Berisha dhe me ithtaret ma te afert te tije, jane e bija Argita ,Basha dhe te tjere nese drejtesia do i vendosin ne banken e te akuzuarit.

 6. Franci says:

  Pak me vonese por me mire vone se kurre …e kuptuat qe Luli eshte mashtrues dhe po e shkaterron totalisht PD.Por nuk jane ne nje mendim me ju mbeshtetesit e servilet qe e mbajne ne kembe si Dash Shehi, filozofi Ndoka, Idrizi e co.

  1. oligarku says:

   Vertet qe akoma sot e kesaj dite Lulashi vazhdon te mbahet me oligarket e PD,
   por ta harrojne se do ta genjejne kete popull me,,,,,

 7. uskania says:

  Ke thënë se Luli është GËNJESHTAR. Unë, dibran si ti, dua ta plotësoj më tej portretin e tij: Është MASHTRUES.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *