Kthimi i ligjit për teatrin, Balla ironizon Metën: Do ta shqyrtojmë me qetësi dhe dashuri

Taulant Balla ka komentuar vendimin e presidentit Ilir Meta për të rikthyer në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar.

Presidenti e ka njoftuar pa na i sjellë ne, që do ta thotë ne do ta lexojmë menjëherë dhe sic përcakton procedura e sanksionuar qartë në kushtetutë dhe më pas për rolin që luan Kuvendi për shqyrtimin e dekretit.

Do të shqyrtohet dhe do të kalojë në seancë plenare.

Nuk ka ndodhur ndonjëgjë e madhe.

Ne jemi seriozë në marrëdhënnie me institucionin e Presidentit të Republikës dhe do ta shqyrtojmë me po aq seriozitet qetësi dhe dashuri propozimin që vjen nga Presidenti”, tha Balla. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Kthimi i ligjit për teatrin, Balla ironizon Metën: Do ta shqyrtojmë me qetësi dhe dashuri”

 1. mirel says:

  Ik mer mut se do hash ndonje shpulle tjeter.

  1. Kalec Dega says:

   Ku i dihet cepat e kokes njelloj i kane shfataret, njoni Tualet tjatri Flori….

 2. Land says:

  Di ironi ky kafsha qe seklaron” Partia mbi Atdheun” ?!
  Jane kafshet e fshatit si puna e ketij grua…q qe shkaterruan cdo vlere ne Shqiperi.

 3. rudini says:

  Ashtu bejeni,tre here i njejti gabim eshte faj.

 4. Nasio says:

  Ky aloma se ka kuptuar qe eshte thjesht “ kodoshi” ,
  Ky ben ismet boleve te Edit.
  Eunuket kete detyre kane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *