DETAJET: RENEA ekzekuton ekstremistin grek Kostandinos Kaçifa

Forcat RENEA kanë ekzekutuar shtetasin grek Kostandinos Kaçifa.

35 vjeçari nga fshati Bularat i Gjirokastrës ka hapur zjarr në drejtim të forcave të rendit të cilat kanë shkuar për ta arrestuar.

Ndër të tjera policia njofton:

“Në vijim të informacionit të dhënë më parë në lidhje me ngjarjen e ndodhur në fshatin Bularat ku shtetasi Kostandinos Kaçifa ka qëlluar me armë zjarri në ajër e më pas mbi p Policinë ju informojmë se: Forcat RENEA janë vënë në ndjekje të tij.

 Në faqen e malit mbi depon e ujit të fshatit Bularat, shtetasi Kostandinos Kaçifa është lokalizuar nga forcat speciale.

 Forcat RENEA i kanë bërë thirrje të hedhë armën dhe të dorëzohet, por shtetasi Kaçifa nuk i është përgjigjur thirrjes së herëpashershme të policise, por ka hapur zjarr me arme duke rrezikuar seriozisht jetën e efektiveve edhe për shkak të terrenit ku mundësia e mbrojtjes ishte e ulët.

Forcat RENEA janë kundërpërgjigjur dhe gjatë shkëmbimit të zjarrit ka mbetur i varë shtetasi Kostandin Kaçifa.

 Në vendngjarje ka mberritur grupi hetimor ku vijojnë veprimet e tjera, nen drejtimin e Prokurorise”, thuhet në njoftimin e policisë. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

77 komente në “DETAJET: RENEA ekzekuton ekstremistin grek Kostandinos Kaçifa”

  1. #varijanullen says:

   Se mos bejne gabim e bejne funeral kopilit…presim foto te kufomes gjithesesi qe te konfirmojne lajmin.

   1. Flm says:

    O kriminela, o kacak, kerma hipokrite …. perse nuk e thoni te gjithe te verteten, por e nisni historin kur i ndjeri qelloj ne ajer ???
    ###
    E verteta qendron qe i ndieri TRIM u ndie i ofenduar qe policia Shqiptare qe uli flamurin Grek nga varezat e ushtareve Grek ne Bularat.
    ###
    Te gjitha te tjerat … ekstremist, ballist, shovinist, kriminel …. jane propagand e ndyre Arnaute qe te zbusin krimin ndaj nje te pa fajshmi.

    1. Illyria-Shqiperia says:

     Trap!!!! Idiot!!! Kafshe pseudo Greke!

    2. Mo says:

     Cfar do nje civil me kallash aty?
     Nese nuk dorzohesh ateher te pret plumbi!
     Keni luajtur me shqiptaret kur keni luajtur, kohet kan ndryshuar zoteri FLM.

    3. millosh kopiliqi says:

     O ju budallenjet e shqiperise , keto jane financimet greke qe u thane para pake dite

    4. Jep says:

     Kur t lejohet t ngrihet flamuri shqiptar ne varrezat e cameve ne Greqi, ather do lejohet flamuri grek te varrezat e ushtareve grek. U bet ju evgjite qe Der dje ishit argatet e gjirokastriteve, qe sje I as grek se rumun jeni, dhe doni flamur grek. I lumt rrocka atij qe e vrau

    5. te flasim si njerez says:

     Pse ishe atje qe e di ti , mor kerme Flm? Bravo policia!

    6. ben says:

     Ore Flm-pse me arme do zgjidhte ky “TRIM-i” ceshtjen e flamurit grek? Ky vend ka zot shqiptaret dhe po te donte ta mbante flamurin grek te ngritur, le te shkonte ne Greqi. Po andej nga Greqia si e bejne kur dikush kundershton policine me arme? Me siguri e marrin me te mire deri sate dorezohet … Rrace debilash

    7. fatja says:

     interesant, I PAFAJSHEM, me pushke ne dore!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. PushkaTop says:

   Dite zije ne Greqi.

   1. Flm says:

    Imagjinoni histerin Arnaute, sikur milicia Serbe te vriste nje Shqiptar ne preshev perse mbrojti flamurin Shqipetar, ne nje pervjetor Shqiptar me permasa Botrore … ate te OXI-t.
    ###
    Duhet te zbardhet e gjithe historia dhe pergjegjesit nqs ka, te denohen, jo vetem per krimi po per vadalizmin e nje pervjetori dhe percarje Etnike.

    1. Albani says:

     Po pate bythe flm shko e ngrije ti,por do te te q…nena e motra dhe ty,prandaj mos llap pas tastieres pi…putane.

    2. Tani says:

     Kush je ti nje nga ata bythqiret qe marin para ne shtypin shqiptar. Por ske faj ti fajin e kane moderatoret e Temes qe nuk filtrojne propaganden greke,dhe keta bythqira te bejne propagande antishqiptare ne nje gassate shqiptare.ne menyre direkte apo indirekte behen pale me keta bythqira.apo mos financohet edhe Tema nga ministria e jashme greke

 1. Hahahahahahaha ja lumsha tyten e kallashit ja paskan shkerdhy kara-jevgen arumunit te Dropullit

  1. Bardhyli says:

   E shyqyr qe u bo policia Shqipetare me koqe.

   1. undefined says:

    Koqet i kishin ato por ndaloheshin nga segmente te shitura te politikes qe benin duvane e grekut ne Shqiperi sic duket ketij segmenti po ju rreshqasin breket

  2. siringa says:

   Leri arumunet ne pune te tyre MOTERQIRE|

   1. Motren e Mamin ku te ma kesh ore coban brekegrrisur qenef te Athines

    1. siringa says:

     Coban brekegrrisur nuk e ke pare kurre me sy por do kesh pare tet’eme! Sa per Athinen ne te sat’motre ti edhe Athina!

     1. Illyria-Shqiperia says:

      Mos u zini. Vllehet apo cobenjte, sic I quajme ne gjuhen popullore, Jane popull Atdhedashes shqipetare qe e kane treguar shume here atdhetarizmin e tyre dhe kulturen e gjere. Keta tipat si ky Konstandini, Flm etj Jane njerez pa shtylle kurrizore e qe u eshte futur krimbi I urrejtjes shume thelle. Ti zoteri lart nuk mund te ofendosh cobenjte, se pse I quan Athina ata Greke. Ata Jane ortodokse shqipetare me prejardhje Vllehe. Problemi I grekeve qe jane te trashe e urrejne cdokend.

 2. ''....askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten''[PLATO] says:

  ”tolerantet” e ”kulturuar” pasardhes te Ali Pasas duhet te deportojne per ne shtetin grek kete person provlimatik.
  kujtoj se jane me dhjetra[ne mos qindra] gyzelet shqipfoles qe konfrontohen perdite me policine greke ne shtetin gjiton………..
  gezuar ramazonin!

  1. undefined says:

   Buzukun ne bithe i dhane te pabesit hahahahahaha keshtu eshte kur e kruan me albanet qe ju kane shkerdhyer gjithe jetes marmiden ta bejn-TURBO provojeni prap po patet b…o “trima” me tanga

   1. Flm says:

    Ngjarje tipike te pa besesh Arnaut, …. Kostandini u ndije i ofenduar qe policia uli me karshillek flamurin Grek nga perkujtimorje luftes Italo-Greke, duke qelluar ne ajer.
    Policia ju vu ne ndjekje dhe e ekzekutoj.
    ###
    Mekanizmi i propagandes Arnaute filloj hedhjen e baltes dhe shpifjes, qe te qetesoj ose te nderzej popullin bageti qe ri ne kanape perball TV-s, ose ne kafene.

    1. Andi says:

     @Flm
     Leri pordhat ketu por shko cliro Qipron nese ke bithe.Se ne nuk ju kemi pushtuar gje.

    2. SPQR says:

     E tha vete Ministrja greke e kultures qe ishte atje se asnje flamur grek nuk u ul. E ke ne statusin e znj.Zorba ne facebook. Po ju mashtruesve te degjeneruar keshtu ju konvenon ta coni lajmin ne Athine, ta beni kriminelin hero! Ne p. te semes vafte Kacifa, ti dhe bastardi tjeter tfgs. Do vije dita qe edhe greket e thjeshte do ta kuptojne se nuk iu vjen e keqja nga shqiptaret por pikerisht nga soji juaj e Kacifa-t qe i sherbejne qarqeve te caktuara greke qe nuk duan paqe mes dy popujve. E atehere vete greket do t’ju marrin me hu! Dhe nje fjale te fundit: ngjyrimet politike te vrasjes se nje krimineli ekstremist shko “vizatoja” sateme, bastard!

    3. koli says:

     ku e ke msu shqipen mor i pabese………

    4. Ptuuuu,,,, says:

     O FLM,,,,TE QIFSHA FLAMURIN GREK,,,BOLL SE NA CAVE KARIN,,,,SKA FLAMUR GREK NE SHQIPERI,,,ATJE NE GREQI PO DESHE,,,,DHE IK BO SHURREN,,,

  2. Ali Pashe Gucia says:

   Ne p…. te semes vafte, terroristet e kane te shkruar ne balle fundin e tyre. Sa per te verteten e ketij Platonopoulos-it , i kujtoj se nga shqiptaret kurre nuk ka pasur terrorr te tipit fondamentalist Mavi, Bin Laden apo Katsifa ne shtetin grek nga ata . Provojeni prape se kockat kini per te lene, nuk eshte hera e pare.

  3. like says:

   del ky greqar dhe flet per tolerance! po emrin mo e ke nderruar Apo ate te babes ke akoma?

 3. undefined says:

  Nje mesim per jevgjit e tjere te Athines breke-dhjere te mos hapen bithesh here tjeter se behen ushqim per kafshet

 4. K A Z A N I S O C I A L I S T says:

  Kostandin Kacidhja po c’tu desh more?

 5. Hahahahaha says:

  Ate polic qe e dergoj per lesh kete bajge e dekoroj me urdherin Hero i Kombit

 6. Hajt vafshin ne hale’ te 12 gomarve .
  Nga i pari tek i fundir

 7. Jozi says:

  Kjo eshte Rilindja, rivdes njerezit, Rrnofte Luli…

 8. HAJDUTI says:

  .o shqiperi o vdekje korrakve……ky duhet te jete shoku pirro dhimes …tjeter korrak ky

 9. Bekim Peja says:

  Mësim për shqiptarët të tjera te greqizuar.

 10. lexusi says:

  BRRAVO RRESPEKTE PER POLICIN E SHTETIT. ka mar mbrapsh çfar meritoi plera.

 11. lexusi says:

  BRRAVO RRESPEKTE PER POLICIN E SHTETIT. ka mar mbrapsh çfar meritoi plera. u be ky kurva te bej heroin ktu tek ne.

 12. Stambolliu says:

  Hallall hallall atyre djemve pershendetje nga Stambolli per trimat shqiptare qe e shtrine si lope grekun e pabese

 13. mirel says:

  Po shyqyr qe zbrazet njehere me ne fund. Keshtu behen keto pune jo duke marre Dulen dhe Janullen me te mire.
  Boll hapet varreza greke.
  Pervishjuni dhe kriminelit Ramut qe po shet detin.

 14. mirel says:

  Po kur e arrestuat dhe kur e vrate?

 15. turkogreeks=semitic gypsies says:

  Dylberat e janulles ne dite zie sot… haha

 16. ARBERN says:

  O i lunt dora atit qe e paska palos legenin e
  Mutit. Ku ne pidh te grekes e kiahte nda menjen me ardh me shti ne shqipni ky i degjenerum. Le te
  dali te gerthasi tashi per greqin ky morr bythe dhe ti boj te fala te gjithve atje ku e
  Cun cunat e Reneas. Edhe i her tu boft pushka top or ti cun qe ja paska ca marmiten kti legeni grek.

 17. Q.S says:

  Te lumte pushka. Boll I kemi duru keto hale qe per 400 euro shesin ne bythen

 18. Per 300 ev ro bej ham ham says:

  Me ne fund pak dinjitet

 19. A says:

  Hajde mbrapa ketij kerme te gjithe gjarperinjte e janulles ,mos ngelte nje e gjalle nga keto kerma ptyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy. mut miuu

 20. demokrati says:

  Sa here qe Shqiperia vihet ne udhen e mbare “lista” fillon punen per shembjen e shtetit shqiptar me duar renegatesh shqiptare.

 21. Ergys says:

  I lumte policise.Keshtu duhet te perfundojne kriminelet.E kishte mbushur fcb me harta qe e conin kufirin deri ne Elbasan qeni i pabese.

 22. Ledio says:

  Nuk do deshiroje qe asnje te vdesi qofte edhe nqs eshte anti-shqiptar, por deri tek fjalet ama. Kur merr armen edhe qellon njerez te pafajshem edhe aq me teper me uniforme qe duan te bejne detyren,, meriton ate qe meritoje ky trimi i forcave speciale te Janines..:);

 23. kombi says:

  KESHTU VEPROHET NE CDO SHTET . NUK I SHPALLET LUFTE POLICISE . GREKU E PASKA KERKUAR VETE .

 24. Sali karaxhici me bashicin dhe antishqiptaret e bandes pd do protestojne kunder policis sic e kane zakon….

 25. lani says:

  Shume e thjeshte qellove mbi policine duhet te vritesh .ato rrezikojne jeten gjithmonë duke na mbrojtur neve rrespekt per policine …..

 26. SARANDIOTI says:

  TE KEMI KUJDES ME KETE RAST,,,,,NUK ISHTE GREQIA QE I THA KETIJ KUNGULLI SHKO I ARMATOSUR NE SHQIPERI DHE QELLO POLICINE,,,,,,KRTA JANE DISA KAQOLE NGA FSHATRAT E JUGUT QE I RREN MENDJA SE KATUNDI I TYRE NE SHQIPERI ESHTE GREQI,,,,,VETEM KUR E HAJNE PLUMBIN NE BYTHE E KUPTOJNE QE JANE NE SHQIPERI,,,,,,,,TE ZEME MEND TE TJERET../////

 27. Ilir says:

  Pergjigja e duhur qe i jepet cdo ekstremisti terrorist! Lojra te tilla le ti beje aty ku jetonte, ne Athine, po te deshte. Tani te hetojne nga e gjeti armen ky “trimi” dhe nqs ka ndonje “grup” tjeter nga mbrapa qe e sponsorizon.

 28. Taulant says:

  Bravo cunave te RENEAs. Plumbin meritojne keto plehra qe luftojne kunder Shqiperise. Jo vetem keta por cdo njeri qe sulmon policine duhet te qellohet se kur qellojne policine qytetaret e thjeshte si llogarisin fare. Bravo shteti sot.

 29. mirel says:

  Popolo albaneze. Kujdes me kete akt te Reneas.
  Tre pyetje:
  1- Si u gjend Renea kaq shpejt ne kete fshat? Kush e dergoi?
  2- Agresori u arrestua me pare? Kur u ekzekutua? Lajmi i pare i Temes fliste per arrestimin. Duhet te kemi kujdes me faktet
  3- Rezultati do dali me vone lur qeveria greke te beje zhurmen e rradhes per ekzekutimin e shtetasve “greke” ne Shqiperi. Ka shume vend per rremujera kjo histori
  E para Forcat e Reneas gjenden nen zjarrin e plumbave.
  E dyta i arrestuari ekzekutohet..gje qe krijon nje flagrant te rende ligjor brenda shtetit, dhe ne mardheniet me Greqine nje precedent fatal per oreksin grek te Vorio Epirit.
  Rezultati do jete qe Qeveria shqiptare do japi detin menjehere per te shuar zhurmen.
  Kjo vjen ere fondesh greke.
  Skenari, perfekt per shitjen dhe tradhetine

  1. Ja filloi mirel kreshnik spahiu me konspiracionet e tij.
   Shikoni kur te organizohen edhe antishqiptaret e pedhit kunder policis.
   A do i nxjeri kreshniku me saliun dylbit?

  2. Ok says:

   O MIREL,,,SHKO BEJ SHURREN,,,,,

 30. alb sapun says:

  NQS e kane vrare eshte nje krim i shemtuar i pa precedente nga policia shqiptare kunder nje personi te vetem me nje automatik ne dore qe as vet nuk dinte se cdo arinte me kete gjest,ky eshte krim politik me dashje nga pala shqiptare,duhej me cdo kusht te shmangej tragjedia pasi personi ne fjale e shumta do i mbaronin fisheket e karikatorit dhe keshtu mund te asgjesohej i gjalle,eshte nje provokacion i hapur qe i behet greqise ne diten e saje madheshtore.Zoti e dojte mos zgjohen ndonje dite shtrember GREKET dhe bejne ndonje genocid qe se ka pare historia /ju qofshit

  1. Xxxx says:

   O ALB SAPUNI,,,PASTAJ GJAK PRISHURIT E TJERE SI KY, DO TA BENIN HERO,,,QE LUFTOJ ME POLICINE SHQIPTARE DERI SA JU MBARUA ARMATIMI,,,,DHE DO VININ TE TJER GJAK PRISHUR DHE DO BENIN TE NJEJTEN VEPRIM,,,,,JO O SHOKU SAPUN,,,,KY DUHEJ BER SHEMBULL,,,,DHE PER GJAK PRISHURIT E TJERE,,, SI PIRRO QIMA ME SHOKE,,,, IKU KOHA KUR BOLLANO BENTE LIGJIN NE HIMARE,,,

 31. Kulufi says:

  Hajde ne te Kacifes shkofte.

 32. anastasi says:

  Ti–FILMI–komenti i jote eshte nje fundrine dhe ti o i pacipe ishe me forcat policise dhe e ke pare ngjarjen.Ti je nje fashist I ndyre ti s’je shqipetare,ti je nje grekofone muti na bene dhe moral, ik more pacaure muti ti je nje fashiste i ndyre.

 33. rprh says:

  O “flm” atij bythqiri ja kan bo shum mire,po provoje edhe ti njehere mbase ne ate shtet qe nuk eshte shtet “greqiiiiii” do te te bejne hero.

 34. Lennard says:

  Bravo Cuna .Pushka TOP tu Behet.Ta marrin vesh Legenet qe ky Vend ka ZOT

 35. Ja puthsha doren atij qe ka vrare kete idiot kriminel,ne e respektojme popullin grek por kriminele te tille nuk kane asnje lidhje me popullin grek,vafte ne ferr.

 36. anastasi says:

  Ti–FILM –je nje zagar i ndyre edhe ti pafytyre e ke hak nje plumb,more qelbesire,more zuzar i ndyre. Po a e di ti more zagar qe ato varreza greke duheshin larguar nga toka shqipetare 60-70 vjete me pare.Ushtria greke luftoi me ushtrine Italiane–lufta –Italo–Greke.Greqia duhesh ti merrte trupat e vrare dhe te mos varroheshin ne token shqipetare.Kurse Italia erdhen dhe i morren te gjithe trupat e ushtareve te vrare dhe i varrosen ne Itali,e more vesh more ndyresire muti.Dhe ti fundrine na bene propagand per fashistat e greqise. Keto varreza te ushtareve Grek duhen te largohen urgjentisht nga shqiperia.I pa diskutushem duhet largimi i tyre.

 37. Toni says:

  Me keto varreza ushtaresh me kocka Shqiptaresh u mboll molla e sherrit.

 38. Jimi says:

  Qe ne titull te artikullit duket qe edhe media shqiptare bie pre e politikes se poshter te monarkofashisteve greke!? Perse thuhet “ekstremistin greke”? Ai nuk eshte gje tjeter vec’se nje shtetas shqiptar me origjine greke i lindur dhe rritur ne Shqiperi. Edhe ky njelloj si edhe Beleri i Himares, i cili sebashku me pjestare te tjere te Agimit te arte, ne pabesi vrane ushtarin shqiptar ne posten e kufirit. Ky “Trimi grek” nuk erdhi nga Greqia per te kryer kete mision, por ky “greku” desh ti tregonte shqiptareve dhe grekerve se eshte me grek se greket!

 39. Shqipo says:

  Ju qelbesirat e greqise do t’i hani k.rin te gjithe shqiptarve dhe ne vecanti policit qe e vrau qelbesiren e minoritetit grek

 40. Jo per gje... says:

  Pushka top djemve te Shqiperise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X