Artur Zheji: Shqiptarët janë dele që s’dinë se ç’është rebelimi dhe shkojnë me këmbët e tyre për të kullotur. Rama UFO gjatosh dhe bilbil gjyzar

Artur Zheji thotë se pjesa më e madhe e shqiptarëve janë dele dhe shkojnë për të kullotur.

Ndërkohë, kryeministrin Edi Rama e cilëson “UFO” dhe “Bilbil Gjyzar”.

Analisti ka bërë një shkrim ku tregon se sipas tij kësaj gjendje po i vjen fundi dhe shefi i qeverisë është pranë rrëzimit.

Ndër të tjera ai shkruan: 

“Kush mendon se KM-ja flet kot, ja fut kot, sepse ai flet për delet e veta që duan të dëgjojnë zërin e Bariut.
Është një KM gojëtar dhe që cicëron si një bilbil gjyzar, duke u bazuar në shumë raste, mbi efektin dhe jo mbi thelbin e gjërave që thotë.

Është bërë si ato plakat e nderuara të Gjirokastrës, apo të Bregut e Vunoit, që ulen në gurët e bardhë para dyerve të shtëpive, që thirren sofate dhe flet e përflet KM-ja, gjithë mëhallën, përflet nderin e përfolur të çupkave dhe djelmve të të gjithë kasabasë…

Në të vërtetë, unë si autor i këtyre rreshtave publike, kam një pjesë të vogël të fajit, në stërvitjen e këtij bilbili gjyzar, që në të ri të vet, ishte përgjithësisht krejt ndrojtësak e fjalëpak, me pamje të rrejshme hutaqi dhe djali të mirë.
Sepse e vija të lexonte dorëshkrimet e Komedive të mia (që i mbiquaja Komedi heroike), dukë përzgjedhur secili nga një personazh, për ti zhdërvjellësuar vëllazërisht komunikimin e ndrojtësakut, që dukej në rrugët e Tiranës, si një UFO gjatosh që çapitej në një mjergull që e paraprinte, ose e ndiqte pas.

Sigurisht, Bilbil Gjyzari, që mburet banaqeve se është më i miri ndër shqiptar në çdo gjë e në çdo fushë, nxënësi pa ndërmjetës i Konicës apo i Fan Nolit, e që nuk ka bërë as edhe një kornizë të thjeshtë druri, për Nolin e zhdukur këso kohe nga Kisha e Janullatosit, apo për Konicën aventurier mendor, sepse ministrja e tij, ministrja e statuseve “fuck them”, nuk ka në 5 vite as edhe një shenjë të egzistencës së saj në kulturën mjerane shqiptare, Bilbil Gjyzari + KM, mendon rrejshëm dhe në jerm, se fjalimet e këngëruara prej tij, janë bukë që haet dhe shëllirë ku ngjyhet kotherja e popullit të skamur.

Ky delir, ky vetëadhurim ka plot vite që zgjat, sepse delet të cilave Bilbili u këndon, nuk dinë se çfarë është rebelimi dhe shkojnë me këmbët e tyre për të kullotur barin që u caktohet, aq sa u caktohet, dhe përsëri me këmbët e tyre shkojnë edhe te kasapi.

Në të vërtetë, periudha e tij, do të jetë një faqe humoristike dhe komike, për brezat që do vijnë, që do të kqyrin periudhën më të gjatë dhe më ekstreme, të Delërimit tonë Kombëtar, përkundrejt Bilbilit Gjyzar, që mohon të nesërmen, atë që mbjell vetë një natë më parë, qoftë kjo planifikim kombëtar për mbjellje me kanabis të të gjthë Shqipërisë, intrigë, maskarallëk apo hakmarrje prej të dehuri, budallallëk, zhvatje, konspiracion, arrogancë, tejkalim kompetencash, dhe mbi të gjitha përqëndrimin më të madh të idiotëve dhe injorantëve për metër katror të oborrit të tij kryeministror.

Kësaj periudhe po i vjen fundi, por jo nga delet, por nga vetë qentë e stanit, që ka përzgjedhur për të ruajtur delet e kombit, të cilët rrezikojnë të hanë Bariun, që të shqyejnë lirisht të gjitha delet e mbetura.

Do mbetemi pa bilbil gjyzar dhe pa një udhëheqës të Pagabueshëm dhe Askurrë fajtor e përgjegjës për asgjë, nisur nga fjalët e tij, që ngjajnë gjithmonë e më shumë dhe nuk gëzohem aspak për këtë gjë, si ato ngjyrat e ylberit që vërehen, në cipën e hollë të fluskave të sapunit që fëmijët fryjnë me kallam.

Tërheqëse nga jashtë dhe bosh, krejt bosh nga brenda”, shkruan Zheji. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

60 komente në “Artur Zheji: Shqiptarët janë dele që s’dinë se ç’është rebelimi dhe shkojnë me këmbët e tyre për të kullotur. Rama UFO gjatosh dhe bilbil gjyzar”

 1. Bert says:

  Si ka mundesi qe budallenjte ne Shqiperi promovohen?Si ka mundesi qe botohet ne nje media kryesore?Skandaloz shkrimi,nga llogjika,skandaloz artikullshkruesi

  1. kujtesa says:

   Ti Zhej-zhulsi,me rruan trapin mua!
   Jo dele qe sjam por po te them nje gje:
   Per letyra si puna jote(qe fatkeqesisht sot jane reshtuar kundra te ardhmes se Shqiperise) as qe me shkon ne mendje ti ndjek pas sepse eshte humbje kohe. Por mesa duket o zhuls,ke haruar kohet kur ti vete,qelbe dynjane me idjotesirat qe thoje lart e poshte.

  2. Peri pe verteti says:

   Po 11 janari cfare ishte mor idiot?

 2. Tan_Tironci says:

  Me mire dele se rrotkar si th, shkerdhat.

 3. Keta hajdute e kriminel antishqiptar po vdesin nga inati qe nuk po i shikojne shqiptaret te luftojne dhe te vrasin njeri tjetrin.
  Keta lloj plehrash po bejne cmos qe te krijojne edhe nj 97 qe te pasurohen me gjakun e te pa fajshmeve.
  Ky qe ne kete foto duket si stalini sikur do ikte nga Shqiperia

 4. Parate e Greqise ne veprim says:

  Pikerisht ky vrer i pa nevojshem qe hedh ky kokemadh jane nje pergjigje e Greqise permes telendareve dhe andarteve te vet. Ky eshte shembulli me i mire se si parate e Greqise punojne ne median tone. Ky kerkon revolucion popullor sepse paguhet te ngreje popullin shqiptar me propagande kunder kryeminitrit me te mire qe ka pare Shqiperia. Kjo nuk ju pelqen vetem fqinjeve, qe jane terbuar me vijen e kuqe qe Rama ju ka vendosur. Dhe keta te shitur hedhin helm. Pfuuuu maskara kokemadh. Je nje ndyresire e felliqur. Esadiste te qelbur ti dhe te gjtihe shpurra e anderve dhe bashisteve dhe dobicit te Vicidolit.

 5. MUSTEQJA says:

  🖕🖕. 👋👋 HI , XHULSO !!😀

 6. Ida says:

  Populli “dele” , ti krriç! Idiot! Fol per vete o rrush!

 7. Mashkullori says:

  Lepiju Like floririt,lepiju,sic ju lepive atehere kur te vuri kandidaturen per deputet ne Durres.E mban mend se sa vota fitove?Tani,nuk ja vlen ti lepihesh Likes,sepse nuk I shkon vula,nuk ka parti…Lepiju asaj vromes te Likes,Monda cizmes,se mos te ve kandidaturen per kryebashkiak po ne Durres.Te shohim se sa vota do te japin “delet” Durrsake,mbasi t’i besh ti “luanesha” me fjalimet e tua …
  Provoje e te shohim se sa te ben lekura….

  1. Taip says:

   Plehu , zagari i likes ha ha sa mire i the.

 8. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Ky ka tamam fytyren e nje qeni te pabese. Sa para ke marre nga greku, more ndyresire ???

  1. Alban Dega says:

   O Fadil burri i Malesise se Madhe te burrave lisa te medhenj te shqiptarise,

   Mos e ofendo qenin kete kafshe fisnike dhe besnike!
   Ta quash Artur Zhelen qen nuk ke oftenduar Arturit por ke fyer qenin !
   Ti therrasish Artur Zhelen gomar nuk e ke share Arturin po ke perdhosur gomarin !

 9. timo says:

  Na doli dhe mësues i Edit ky zagar i tredhur.

 10. Eri says:

  O Zhejo ik puno or tutkun,bej ndonje pune krahu dhe meritoje kafshaten e bukes duke djersire.Nuk ke inteligjence per ta nxjerre buken e gojes me mendim te rafinuar dhe te vlefshem.”Analizat” e tua te bejne per te vjelle e jane me mungese totale te logjikes.Kjo verteton se te paguajne qarqet greko-serbe,se te ishte ndryshe ishe zhdukur me kohe nga xhiroja e papagall-mediumit.

 11. Saje Qorri says:

  A ke bere dush sot o Zheji,se te vjen era 1 km larg?Po leket,eurot apo dollaret e korrupsionit te kohes kur ishe drejtor i RTSH,te kane mbaruar apo jo.?Apo s’te le Floriri ty duar thate!

 12. aleko says:

  Si shume I revoltuar ky zheji, Mos ka dhe ky hallin e vetingut drejtesise se re qe po vjen…Ku ka ze nuk eshte pa gje” Duket de kene embelsuar dhe kete greket…Ku ti gjejne greket tipa te tille…pse jo?…

 13. Mario says:

  Shko rruja Rames o Zhe-le,se je bo si placke e dalme boje.Sa mrapa je mer buce ka menja,aq sa kujto se me ironin tate prej injoranti do rrezoni Ramen.Ty e shum te tj si puna jote,Edi as bythen se fshi,tashme kte as populli se do sepse dihet kush jeni.Nje tuf mizash muti qe ngordhjen Po e ndjeni.

 14. Lani says:

  Shife çpuno legeni ilir metes shife sa lek ke mor nga LSI o legene o burre palaço …haja rames komplet. .me mire rama se ilir meta ose qoft larg sali krimineli.

 15. kamunisti says:

  ky qenka vete Shaban Hunderri i ri i tiranes.I lutmi familjes ta coj tek ndonje psikolog,por mos i thote se eshte i tille,Ta fusin tek dashuria e tij apeksi dhe aty te bisedoje me psikologun sikur eshte njelloj lojkar si ai

 16. Ramizi says:

  Njeri i shemtuar ,shpirt zi mundou sa te duash te beshe thirrje negative ndaj Rames ty nuk te degjon kush.Sa me shume sulmon ti se bashku me banden tende Bushti e Rakiprat aq me shume fitonpike Edi Rama dhe aq me teurryer beheni ju.

 17. Vasiliki says:

  Sigurisht qe nuk e lexova se cfare xhevahiresh shkruan Zheji….. Surrati i tij i thote te gjitha !
  Populli, dele qe kullot- thote mendjelliu.
  Duhet te dish nje gje:
  Jo ne kullotat e Ilirit dhe Monikes, ku kullot ti, ama !

 18. Gazetari says:

  Po a ka me dele dhe me legen sa ty,ti je gazetar i perdorur gazetar qe punon me pagese per lehur,je dele se ha ate qe te japin dhe ben ate qe te thone. Cfare integriteti ke ti,une habitem qe nje gazetar kaq i perdorur sa ty gjen edhe kurajen t’ju thote shqiptareve dele.

 19. 👳💂👳 says:

  Rama, or lapurak anadollak, ka bere dy gjera qe tregojne shqiptarizmen e tij dhe inatin tend.
  Vendosjen e fotos se Ismail bej Vlores ne zyrat e shtetit dhe shkaterrimin e korrupsionit politiko-mediatik, vetem permes – kazan.

 20. Turi says:

  1mi here me mire dele se cakall ai ty. Luften e ben ujku dhe mishin gjithmon e ha cakalli. Dhe se merzitur ti o zheji me Ramen se ste ka dhen na nje kore,kujt i plasi trapi?! Ik o zheji bucia mos na i caje trapin se sta kemi ngene. Ikkkk letyreeee e nevericmeeee.Ik kazanxhiiii

 21. huri Monikes says:

  Idiotet filluan te terfullojne se s’kane tjeter se çfare te bejne: te hane nje mut e tu beje mire edhe Arturit ËËÊëëÊÊ.

 22. epo kjo bela says:

  ti evlat, ato te mira qe ke me me tapi i pate apo i more per sjellje shembellore… te ka kaluar afati skadences po me keq media qe te referon akoma

 23. ALBAN DEGA says:

  NJE HAJDUT NUK MUND TE BEHET KURRE
  KRYENGRITES !

  – Total failure e nje hajni me cizme me emrin Artur Zhelja

  Artur Zhelja po terbohet perdite e me shume. Terbimii i tij rritet ne proporción gjeometrik me perparimin e Reformes ne Drejtesi dhe Vetingut, me jetesimin e Byrose Kombetare te Hetimit dhe SPAK-tu.
  Prandaj ashtu si krejt Banda e Gangstereve politike, biologjike dhe mediatike te Sali Like Floririt, Lulezim Bashes, Mona Cizmes, Xen e Argita Berishes, Genc Pollos, Enkeled Alibeut, Petrit Vasili, Fatmir Medihoxhes… po terbohen perdite e me shume.
  I ka kapur paniku dhe lemería e ligjit dhe drejtesise qe po afron.
  Artur Zhelja ka qene Drejtor i Pergjithshem i RTSH-se. Gjate mbreterimit te tij ne kete institución ai ka vjedhur ose shkaperderdhur rreth 2.5 milione Euro fonde shteterore dhe publike per kete institucion publik te cilin nga keq e fundosi edhe me keq me kusarine e tij. E coi nen zero ne cdo drejtim.
  I vetdijshem se dokumentet, deshmite e provat per haJnine e tij me cizme ruhen per shume e shume vite dhe per me teper KLSH- ja ka bere nje raport te tere, por jo te plote , te kusarise se tij Artur Zhelja e di se cfare e pret jo vetem ate por edhe shume gangstere e kusare te tjere.
  Prandaj 360 grade i tij ne Govorit Moskva, me falni ORA TV te RIA- s dhe Putinit ne Tirane qe ka si drejtuese bashkeshorten ruse te pronarit Ndroqi eshte kthyer ne altoparlantin kryesor te “ Bandes se Gangstereve” dhe te “ kesaj Mafia krejt jashte kontrollit “ per zhurmimimin, vonimin, sabotimin, minimin e Reformes ne drejtesi dhe Vetingut, BKH-se dhe
  SPAK-ut.
  Mision i deshtuar! Total Failure !
  Ligji drejtesia edhe vonon por kurre nuk harron !
  As Artur Zhelja nuk ben perjashtim nga ky rregull i arte !

  1. me kete pa xham says:

   Keep it up Dega. Si gjithmone, great posting.

  2. Lee lee says:

   From Alban Dega .Alabama post code.VK 2 BO3

 24. Qeni says:

  Qen i stanit nga zheji u be qen i zgjebosur, ngeli rrugeve e na u be qen rrugac e i shkojne jarget sa andej dhe kendej , sa do qe leh te ha m*.tin.

 25. Lizga says:

  Sa nivel te ulet shkrimi yt….sa poshte ke rene ….flet se nuk arrin dot

 26. Fatos Meta says:

  EDI RAMA BILBIL GJYZAR
  Po ti je vecse gomar !
  O Artur sa ke ti koken
  Edi Rama e ka rroten …!

 27. Floriri says:

  Ti mos je ndonje rrace tjeter me prejardhje orangotangu e gabimisht ndodhesh ne Shqiperi o fytyre palate ????!!!!Plase nga inati par Ramen qe vertete eshte bilbil gjyzar e ti qe te duket vetja I mencur je nje gagac Sido qe ti quash shqiptaret prap ata dine te dallojne mire se kush je ti apo Meta yt qe u ka dale boja fare e do dine mire ke do votojne ,dine mire se kush punon per ta e kush I ropi se gjalli Po ti dhe ata si ty nuk doni shtet po ha muco pi muco
  Mos qan hallin e shqiptareve po qaj hallin tend si je katandisur pirth pirth se lirohesh

 28. syri says:

  Me vjen qe shqiptaret komentues e katandisin “sofistin” Zheji ne kete lloj forme qe nuk do t’ja deshiroja askujt ne kete jete! Por c’do gje ka nje kuptim! Ashtu sic Arthur i mbushur shpirti me xhelozi per Ramen,por edhe paguhet mire nga hajduti me i madh shqiptar pas Saliut like floriri, ashtu dhe lexuesit kane degjuar nga nje njeri pa karakter dhe pa moral,mercenar dhe sherbetor ! Ashtu si Tosi,Andi dhe disa te tjere kane marre urdher te shperthejne! Kupa eshte mbushur ka kohe por Zoti nuk po ploteson deshiren e popullit te shohe daljen para drejtesise te likes dhe te korruptuarve te tjere! POr ZHeji eshte pa turp dhe njeri i ulet! I sherben atij qe e paguan!

 29. ALBAN DEGA says:

  O ARTUR ZHELE
  RUSPIJA!
  Urdherat merr
  nga Nene Rusia
  Para plot nga
  Putin RIA
  Merr intrigat
  nga Greqia
  Egersine merr
  nga Serbia !
  Si thone kot
  Artur Rruspija !
  Krejt u shofte
  fara e tija!

 30. Denis says:

  Artur,je nje plehre totale ,ti s’è kupton ndoshta veten,por ne te tjeret e shohim qarte cfare muti je.

 31. me kete pa xham says:

  O Zheji po nuk permbyset qeveria me shkrime te tilla prej diletanti te thekur. Tashi ne e kuptojme qe Evrot qe merr nga palikaret e tu matane detit te detyrojne te shkruash traplliqe deri ne deshperim, po te arrish deri ne kete derexhe sa te lehesh si qen rrugesh i terbuar eshte me te vertete ulje. Une nuk eshte se jam tifoz i Rames, por kur e ve te gjatin ne kandar me bajga si Salehu e Meta dhe tere hordhin antishqiptare qe e ndjek nga pas, perfshire edhe nje mega-plehr si ty, zgjedhja eshte mese e qarte. Sa me teper te ulurisni e shkruani o Greko-Serb te shitur aq me teper fundoseni.

 32. Gri says:

  Quri zheji tako qim peken dhe boj aaxhenden me Lir Lir Meton per ndonje mal. Merr edhe farion. Ti mos u kthe me. Se degjoj shume qe thpone se je sh.legen burre.

 33. peter says:

  Jeni ju pseudointelektuale te vetedeklaruar si te tille, dhe te te njejtit kallep si lubonja ,qe ndoshta ,keni ndonje aftesi te tregoni perralla,por kurresesi te kuptoni nje popull te tere.Ju nuk jeni vetem pakica e shqiptareve ta mendoni ashtu, por jeni nje grusht parazitesh te pa afte ne profesionet tuaja, por edhe te pa afte te mbroni sahanin e corbes qe keni ngrene deri tani.Ju keni vetem nje rruge, me pare kuptoni qe ka mbaruar koha e qylit, me pare filloni te ambjentoheni me idene, se duhet te filloni te punoni seriozisht per ta fituar kotheren.

 34. rroku says:

  E kur flet ky BQ, si mor fytyre e ndyre e ben popullin dele.

 35. bujari says:

  Po si ta nxe goja m0r zheji qe e quan popullin dele dhe nuk te vjen turp qe bene komente te tilla. Ti mund ta urresh kryeministrin dhe ti vesh cdo lloje epiteti, por ske te drejte te gjykosh nje popull duke e etiketuar si nje popull bagdi pa mend. Po ta them une troc, se ty populli te njehe dhe nuk ofendohet nga nje bajge si ti ,qe gjate vitev te demokracise u ke lepire bythen te gjithe pushtetareve pa perjashtim duke u kacavjerur dege me dege si ata majmunet orangotang. Ptu je nje jashteqitje e keqe e ketje kombi (te me fale redaksija per fjalorin e perdorur nga une por nuk mund te permbahesha nga shkrimi dhe opinioni i tije).

 36. Ilo says:

  KM na qenka dele! Po ju cfare jeni? dhi lope apoooo cfare…..?

 37. LORA says:

  Dje ishte ne ekstaze tur-bozhur-majmuni,frymezuar nga katunaro-gangsteri i fronit presidencial,
  sot paska shkuar ne esfel te gomereve,prej Bilbil-gjyzarit te fronit Kryeministror.
  Degradim transparent = shpagim mese i merituar.

 38. Rrok cubi says:

  Qe je K..,e dine shume kush,po dhe ti e di mire shume,te kisha gje ne dore une,as coban dhish nuk do te merrja,te me falin ata qe merren me kete pune,se jane njerez te nderuar ne punen e tyre,po ku trapi qe na e heq veten si i mencem,te ngjall neveri,keta jane nje grup,qe behen disa kane problem te madh Ramen,se rama tall koqet me ta dhe as nuk i kane refene fare,po keta kujtojne qe hali i tyre eshte dhe halli popullit,ju jeni aq ordinier,sa te vjen turp te merresh me ju,po dhe ne skemi sec bejme dhe kalojme kohen me ju,megjithse eshte kohe e humbur

 39. lisi says:

  KAKIM TEJ BEJLL/TAKIM ASTALLSJA/STAREJ ASJOLL/PIZDA LSI.

 40. muli says:

  NEdele , ti rrot kari.

 41. alphade says:

  A. Zheji ! Ti je thjeshte nje bajge shqipfolese ! Ti i jepesh “pruresit me te pare” ! BAJGE !
  Eshte komplet humbje kohe te merresh me nje sifet te ndyre ,sic je Ti ,sebashku me
  Ljubovicin qe mund te jeni cdo gje por vetem shqiotare JO ! Ju do te kenaqeshit ta shi-
  konin Shqioerine ne FLAKE.., ! Pisa, ndyresira.,…!

 42. Flori says:

  O injorant mendjemadh qe tallesh me nje popull te tere(ketu dukesh cfar marke je made in lesh) sipas teje ne jemi dele e ti je “dashi me kembore ” ??!!Jo jo jo ti je nje dele e nderkryer qe nuk gjen drejtimin nga te shkosh e sigurisht zgjedh ate te gabuar se per inat te vjerres ti shkon e fle me mullixhiun vazhdo zanatin se bisht qeni ke per te mbetur

 43. Vasili says:

  Po kur thone se lista e pareve te paguara nga greket eshte e pavertete shikojeni kete shkerdhate si justifikon kush dhramit e grekut ma mire se ky.

 44. Vjosani says:

  Shqipja jote e varfer, stili yt prej adoleshenti me detyron te te them se je nen nivelin medioker te nje nxenesi te klases se shtate dhe une si mesues i vjeter ta jap me zor te madh nje 5 ne letersi. Po ti nuk e kupton qe je nje deshtak…Mjerim!!!

 45. Popull says:

  Populli eshte i zgjuar ja ve festen sipas kokes seicilit.Por ju anal-istet e keni me Ramen se ai nuk ka frik nga ju si kish sala qe u jepte lemosha dhe ju nuk guxonit ti zenit emrin me goj jo me te thoshit keto qe i thoni Rames .Por sala kish frik nga ju kurse Edi nuk e rruan fare nga ju di nga te kete frike .Nga populli .

 46. shoku says:

  Ore, po i thoni nje fjale te mire Zhejit se ato e hidherojne, se sharjet nuk i bejne pershtypje atij. i eshte rregjur lekura.
  P.sh kapeni nga emri Artur, si mbreti.

 47. xhozefina says:

  NE nuk jemi dele , por ju nuk ju duam me ne qeveri , me te mir se kta nuk kemi ku te gjejm sot nuk jan me te miret ju mut kta shurr , por nuk po na del pozit me politikan te rinj te ndershem dhe atdhetar ku te sjellin frymen e bashkipit , qe atdhetarve ti japin vendin ne piedestal dhe ish tradhtarve dhe kolaboracionistet ti len ne harres se nuk ke çfar ti kujtosh , se keni dekoruar tradhtaret e kti vendi dhe keni denigruar shar dhe perçmuar heronjt , pra jeni plera llum fare , per kte do paguani dhe nuk do jua shohim me surratin ne qeveri , nuk e kupton qe jeni opozit me llumin e llumit te kti populli , ku ne kte llum ben pjes dhe ti , ku treçereku punoni kunder interesave komtare ter kto vite , jeni antishqiptar dhe prandaj te dukemi ty dele idjot.

 48. xhozefina says:

  NE nuk jemi dele , por ju nuk ju duam me ne qeveri , me te mir se kta nuk kemi ku te gjejm sot , nuk jan me te miret , ju mut kta shurr po kta vin me pak er te keqe , po nuk po na del opozit me politikan te rinj te ndershem dhe atdhetar ku te sjellin frymen e bashkipit , qe atdhetarve ti japin vendin ne piedestal dhe ish tradhtarve dhe kolaboracionistet ti len ne harres se nuk ke çfar ti kujtosh , se keni dekoruar tradhtaret e kti vendi dhe keni denigruar shar dhe perçmuar heronjt , pra jeni plera llum fare , per kte do paguani dhe nuk do jua shohim me surratin ne qeveri , nuk e kupton qe jeni opozit me llumin e llumit te kti populli , ku ne kte llum ben pjes dhe ti , ku treçereku juaj punoni kunder interesave komtare ter kto vite , jeni antishqiptar dhe prandaj te dukemi ty dele idjot.

 49. leka says:

  te vjen inat? po gjithmone thuhet qe nxenesi ja kalon mesuesit….problemi jot eshte cmira e zilia qe nje i njohur tu be i madh e te la ne hije e s’ta futi ne pordhe se helbete pretendoje te beje minister meqe e njef qe ne rini “bilbil qyzarin”…po pse i botoni e i jepni ze ketyre koqeve,Prandaj nuk ben hajer ky vend

 50. ORIENT says:

  ..populli eshte dele ,sepse eshte indiferent karshi indicjeve mjerane,te cilat ne ç’do lakim mediatik ngrene vlerat e pushtetit!!..eshte dele,sepse nuk le kockat per ca pisanjose politike,qe lyejne karriket me ç’do lloj boje vetem,qe te jene ne pushtet..virusi politik eshte pa interes per masen, e cila ne çdo kohe eshte mjele..Zheji eshte nje puthador..pa peshe,qe nuk siguron fitore as per vete,…ZHeji eshte alien,s’ka te perbashketa me popullin..,prandaj e koncepton pa respekt, ATE.

 51. ORIENT says:

  …te pakten kemi pesuar nje ndryshim..nga majmune,ne dele..{te shohim epitetin e radhes..]

 52. ALBAN DEGA says:

  O ARTUR ZHELE RRUSPIA!

  NJE HAJDUT NUK MUND TE BEHET KURRE
  KRYENGRITES !
  – Total failure e nje hajni me cizme me emrin Artur Zhelja
  Artur Zhelja po terbohet perdite e me shume. rritet ne proporción gjeometrik me perparimin e Reformes ne Drejtesi dhe Vetingut, me jetesimin e Byrose Kombetare te Hetimit dhe SPAK-tu.
  Prandaj ashtu si krejt Banda e Gangstereve politike, biologjike dhe mediatike te Sali Like Floririt, Lulezim Bashes, Mona Cizmes, Petrit Vasilit eshte Mul Stanishicit, Xen e Argita Berishes, Genc Pollos, Enkeled Alibeut, Petrit Vasili, Fatmir Medihoxhes… po terbohen perdite e me shume.
  I ka kapur paniku dhe lemería e ligjit dhe drejtesise qe po afron.
  Artur Zhelja ka qene Drejtor i Pergjithshem i RTSH-se. Gjate mbreterimit te tij ne kete institución ai ka vjedhur ose shkaperderdhur rreth 2.5 milione Euro fonde shteterore dhe publike per kete institucion publik te cilin nga keq e fundosi edhe me keq me kusarine e tij. E coi nen zero ne cdo drejtim.
  I vetdijshem se dokumentet, deshmite e provat per haJnine e tij me cizme ruhen per shume e shume vite dhe per me teper KLSH- ja ka bere nje raport te tere, por jo te plote , te kusarise se tij Artur Zhelja e di se cfare e pret jo vetem ate por edhe shume gangstere e kusare te tjere.
  Prandaj 360 grade i tij ne Govorit Moskva, me falni ORA TV te RIA- s dhe Putinit ne Tirane qe ka si drejtuese bashkeshorten ruse te pronarit Ndroqi eshte kthyer ne altoparlantin kryesor te “ Bandes se Gangstereve” dhe te “ kesaj Mafia krejt jashte kontrollit “ per zhurmimimin, vonimin, sabotimin, minimin e Reformes ne drejtesi dhe Vetingut, BKH-se dhe
  SPAK-ut.
  Mision i deshtuar! Total Failure!
  Ligji drejtesia edhe vonon por kurre nuk harron !
  As Artur Zhelja nuk ben perjashtim nga ky rregull i arte!
  O ARTUR ZHELE
  Rruspija !
  Urdherat merr
  nga Nene Rusia
  Para plot nga
  Putin RIA
  Merr intrigat
  nga Greqia
  Egersine merr
  nga Serbia !
  Si thone kot
  Artur Rruspija !
  Krejt u shofte
  fara e tija !
  O Artur!
  je vecse gomar !
  O Rruspi
  sa ke ti koken
  Edi Rama
  e ka rroten …!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *