“S’e njohëm fare”, Ndriçim Xhepa nuk lejohet të hyjë në sallën e Kinemasë ku shfaqet filmi i tij: S’më fusin brenda se s’kam biletë

Parapremiera e “Delegacionit” u shndërrua në një skenë fyese për të ftuarit, ku një prej tyre është edhe aktori i madh Ndriçim Xhepa.

Ky i fundit, teksa shkonte për të parë filmin ku ka një ndër rolet kryesore, është ndaluar të hyjë nga rojet.

Edhe pse i prezantua, ai nuk lejohej të hynte brenda ç’ka ka ngjallur irritimin e tij.

Aktori ka dalë jashtë i fyer deri sa menjëherë kanë ardhur Agron Domin organizator i festivalit dhe Ilir Butkën kryetar i Qendrës Kombëtare të Kinematografisë.

Të dy i kërkonin Xhepës të hynte në sallë, sepse interpreton në filmin që shfaqej, por ai tanimë refuzon.

“Nuk hyj brenda se nuk kam biletë.

E kam parë filmin tre herë, nuk dua ta shoh më. Do rri jashtë të pi një kafe”. Ndërkaq, Ilir Butka dëgjohej të thoshte se ia kish dhënë biletën e tij kryeministrit, e Agron Domi, premton t’i japë Xhepës, biletën e tij.

Xhepa refuzon, ata i luten, e tërheqin për krahu, tanimë bashkë me hostess-en e kinemasë që ka dalë nga dera që u përplas të gjithëve.

Gazetarët janë përkrah, shohin çdo gjë, dëgjojnë çdo gjë, madje edhe e xhirojnë skenën. Xhepa pranon të hyjë pas lutjeve, i kërkohet ndjesë dhe i thuhet “se nuk e njohën”, shkruan gazetarja e kulturës Fatmira Nikolli e cila raporton mbi situatën e krijuar. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në ““S’e njohëm fare”, Ndriçim Xhepa nuk lejohet të hyjë në sallën e Kinemasë ku shfaqet filmi i tij: S’më fusin brenda se s’kam biletë”

  1. Partizani says:

   Mos u merzit i madhi Ndricim Xhepa!
   Jetojme ne kohen e sundimit OTOMAN te ceceneve veriore dhe jugore qe nuk kane asgje te perbashket me artin,kulturen dhe letersine!
   Ju jeni aktore te medhenj,por nuk ju beri kjo kohe e mjerimit,por DIKTATURA KOMUNISTE!
   Edhe keta duan te mburren me ju,por harrojne se ju nuk jeni te tyre!
   Se keta jane ANTIKOHA,se keta nuk punojne per zhvillimin dhe te projektojne te ardhem,por te zhdukin kombin shqiptar!
   Ja faktet:
   -Per 28 vjet asnje nga sundimtaret e vendit nuk eshte kujtuar per te zhdukur GJAKMARRJEN,kete plage te ringjallur pas 90-tes,se ne kohen e diktatures komuniste nuk guxonte njeri te ngrinte dore kunder tjetrit!
   -Kemi vite qe populli shqiptar ha buke te prodhuar nga mielli kanceroz serb,por asnje kryeminister nuk eshte ndjere per kete krim makaber dhe GENOCID te heshtur qe po e con popullin tone drejt zhdukjes!
   -Shqiptaret furnizohen me uje te pa pijshem,por faturohen me cmim hajdutesh poer uje te poijshem!
   Per me teper ky uje i pa pijshem faturohet me 6.5 leke per m/3,ndersa energjia elektrike qe e ka koston shume here me te larte se ky u7ji e ka cmimin 9.5 leke per kw/ore!
   A nuk eshte kjo nje vjedhje qe shteti u ben qytetareve?
   -Jane me mijhra qytetare te Tiranes,mbase 20-300 mije vete,qe jane larguar perfundimisht nga Shqiperia dhe kane kerkuar te mbyllin kontratat me UKT,por kjo nderrmarrje qe varet nga Bashkia nuk ua mbyll kontratat vetem qe t’u grabise miliona leke ne vit me taksat vendore te pa ligjeshme,sepse Vendimi i Keshillit Bashkiak i Tiranes nr.59/2015 e sakteson qarte se ketyre taksave u nenshtrohen vetem ata qe banojne dhe punojne brenda teritorit te Bashkise se Tiranes!
   Dhe shuma nga kjo grabitje kolosale shkon mbi disa miliarde leke ne vit,qe UKT i quan si gjoja suksese te punes se saj!
   Per me teper kete vjedhje e mbeshtet hapur edhe kryeministri Rama!

 1. Epiriiiii says:

  Si i paska shpetuar Aktorit Digjital te Berishes, te nxitrte Salianjin me Paloqen ne Konference Shtypi.😂😂😂😂

 2. Lexusi says:

  O çimo , po esht normale qe nuk te njohin mer burr , se kta qe jetojn kto momente ne tiran , kur ti beje emer ne kinematografi jetoni ne zona te thella te vendit , dhe kta nuk e kan iden se kush je ti mer burr, mos u çudit, nuk jan me qytetaret qe kan qen para 90tes ne tiran , ata jan te rrall , te gjith tani jan te ardhur ata qe deri die flinin me arushen kur ti luaje neper filma kur ishe djal i ri , mos u merzit pajtohu me realitetin , sot e 25 vjet njereit meren me lajme vrasjesh vjedhjesh me drogen korrupsionin politikanet saliun mul noken etj , ka ikur koha qe njerzit e artit i njihte i madh e i vogel ne tiran , ishin njerez te tjer ata , por ata u larguan shumica qe ne kohen qe prisnim çekun e bardh ne vitin 92 , u largum se ngelem pa pun , punonim ne industri jo ne bujqesi , kjo esht e verteta.

  1. mik says:

   Lexuesi – Nuk asht e vertete ajo cka ti pretendon. Punonjesit qe vendosen tek dera e hyrjes, nuk jane njerez te artit, e nuk e kan si kusht te vendit te punes njohjen e aktoreve. Aktoret Shqipetar, nuk kane ma statusin e VIP- it. Te gjithe ne, ma shume njohim aktoret e huaj se aktoret tone, sepse ato na serviren ne Kinema apo ne TV. Sot, Kinomatografia Shqiptare ndiqet shume pak, sepse nuk ka financimin e duhur. Ajo qe ka ndodhur mund te quhet keqkuptim, e ti nuk ke arsye me e vesh me te zeza !! Ti e pranon edhe vete, qe koherat kan ndryshuar. Ndricim Xhepa asht aktor i mir dhe ka pasur fame, por fama nuk asht e perjeteshme dhe per gjithkend.
   Ato punonjesit tek dera, nuk e bene per ofendim, por po justifikonin detyren qe kishin, kurse ti, po i ban biografine qe kan flejt me Harushen.

  2. veri says:

   Normalisht duhet t epaguaje bileten.

 3. I duhet garde du corps në public Zotit Xhepa.(në të arrdhmen )

 4. toma says:

  Je fantastik lexuesi.

 5. Ilir says:

  Kane shkuar per Rlindasit biletat.

 6. Zeneli says:

  O “lexusi” i madh je. E ke ke qar fare! Hahahaaa sa kam qesh (te ishte muli pa te shiokje ti)

 7. shqiptari i ilirise says:

  Kjo e ka një kuptim i dashur Çim!
  Filmat dhe teatrot ku ke luajtur ti pas viteve 90,janë kaq të dobët,po sidomos filmat,sa shqiptarët nuk denjojnë ti shohin.
  Ata mbajnë mend portretin tënd para 90′.Ti po ke ndryshuar tani,dhe nuk të njeh njeri.

 8. Jimi says:

  Aktori ka te drejte te revoltohet! Problemi nuk qendron tek portieri qe nuk e lejoj, e njohu, s’e njohu. Ketu problemi qendron tek organizatoret e ketij evenimenti te rendesishem. Ata, organozatoret, jane edhe njerez te bredhur dhe e dine shum mire se si veprohet ne te tilla raste. Per te shmangur pikerisht te tilla ngjarje te pakendeshme, te gjithe organizatoret dhe vipat e ketij eventi, pajisen dhe mbajne ne qafe nje kartele identifikimi, e cila u jep atyre te drejta ekskluzive per embjentin ku zhvillohet veprimtaria. Nuk eshte e thene qe “portieri” i nstitucionit te njohe te gjithe vipat, qofte ky edhe protagonist!

 9. Fatosi says:

  ( Edi Rama) e ka fajin ,sipas Aktorit Dixhital te Sali Berishes pse nuk e lene C Xhepen te hyje Brenda ne cfaqe

 10. nord.al says:

  Ka ndonje ligj qe thot se aktoret e filmit duhet te hyjne ne kinema pa bilete?

 11. cercizi says:

  O lexuesi, sperme turku e stazhionuar ne tirane je nese nuk e din origjinen tende. Tirana vetem gomere e gjize ka pasur. Psh une kam ardhur nga Gjirokastra. Ka qene qyteze shume me e vjeter, por gjithsesi shume modeste krahasimisht me kulturen qe ti pretondon o kokrra e katunarit qe te duket vetja sojli i madh se jetove ca vite ne tiranen komuniste te enverit edhe i lepije bythen o komunist. Mos diskrimino nga origjina pasi eshte e ulet.

 12. Gano says:

  Hahaha sot njerezit shohin shullazin paloken kokbreshken vasili se keta dalin neper lajme.Nuk dalin njerezit a artit a te shkences.Uuu harrova del dhe ermal mamaqi me stres bythkillzen.

 13. dino says:

  Po nuk kishte fare aktore te tjere vec ndricim xhepes sepse ne cdo film ishte ai. Sa mbaronte njeri fillonte tjetri Ka bërë nja dy role ky që i ka qare me lot.
  Janë për Oscar
  1) roli tek filmi Keshilltaret. Për një moment të duket sikur e kan mar direkt nga xhiroja e madhe të Dajti dhe e kan çuar në xhirim. Komplet kot.
  Dhe roli i dytë ai filmi që i dedikohet enverit ku aty ka rolin e gazetarit Komplet fals.
  Për mendimin tim është një aktor kot fare nga ata të përkëdhelurit e regjimit.

 14. Korcari says:

  E kupton o cimi sa para ke ecur Shqiperia kryesisht ne saje te PD tende.Per zbatimin e ligjeve dhe regullave ne jeten e perditeshme.Jo qe ta dish Gjermania Norvegjia etj na vijne anes.

 15. Ndriqimi te kujton barsaleten e Hajdutit dhe Zotris me kollare:- E kapi hajdutin te fuste doren ne gjepin e tij Zotria,dhe i bertitit : Maskara ske turp,hajdut.-T i te kesh turp dhe jo un ! Alamet burri me kollare,spaske asni lek ne gjep !!! Edhe Ndriqimi i shkret,alamet aktori dhe kerkon me u fut qyl pa bilet ne kinema ! Te ishte nga Gjirokastra apo Korca,hajde de,po ky esht Nip Lushnje,pse kaq sarraf ?

 16. Ndriqimi te kujton barsaleten e Hajdutit dhe Zotris me kollare:- E kapi hajdutin te fuste doren ne gjepin e tij Zotria,dhe i bertitit : Maskara ske turp,hajdut.-T i te kesh turp dhe jo un,i pergjigjt hajduti ! Alamet burri me kollare,spaske asni lek ne gjep !!! Edhe Ndriqimi i shkret,alamet aktori dhe kerkon me u fut qyl pa bilet ne kinema ! Te ishte nga Gjirokastra apo Korca,hajde de,po ky esht Nip Lushnje,pse kaq sarraf ?

  1. Aksi says:

   Ju s’jeni ne vete!! Tjetri ka qene protagonist i filmit, qe po shfaqej premiere ne kinema, si te kishte bilete? A e kuptoni ca po thoni apo hajde flasim nga nje fjale te gjithe… Zgjidhja eshte ajo qe thote dikush me lart, te pajisen Vipat e eventit me kartele ne qafe dhe identifikohen qe jane njerez te brendshem e s’duhet te paraqesin bilete. Po te ne s’kane per te ditur ndonjehere si te organizojne gje…

 17. Anna says:

  Te thuhet qe Ndricim Xhepa eshte aktor kot do te thote qe nuk merrni vesh fare nga aktrimi. Ai ben pjese ne me te miret. Te mos pranohet ne salle se ska bilete eshte e papranueshme dhe fyese. Turp t’ju vije atyre punonjesve dhe Domit me shoke. Late nam …organizim cope- cope.

 18. Anna says:

  Te thuhet qe Ndricim Xhepa eshte aktor kot do te thote qe nuk merrni vesh fare nga aktrimi. Ai ben pjese ne me te miret. Te mos pranohet ne salle se s’ka bilete eshte e papranueshme dhe fyese. Turp t’ju vije atyre punonjesve dhe Domit me shoke. Late nam …organizim cope- cope.

 19. Ben says:

  Problem i madh,Preresi i biletave nuk e ka njoftur Cimin.Pse hata e madhe eshte?Ai me te drejte i ben pytjen ke bilete zoteri,pa e ofenduar.Pse ti ngelet hatri Shkelqimit.Duhet patjeter ta njohin te gjithe?Absurditet.Te jesh i thjesht eshte nje ofiq i madh.Po ja qe jo te gjithe e kan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *