“Bularati”, Rama: Nëse 1 mijë shqiptarë shkonin në Athinë të veshur kuq e zinj e këndonin për Çamërinë, do ishte ndezur flakë qeveria greke dhe të gjithë

Kryeministri Edi Rama ka folur për ngjarjen e Bularatit, si dhe për përplasjet e ndodhura ditën e sotme në varrimin e Kacifas, dhe thirrjet antishqiptare prej shtetasve grekë.

I ftuar mbrëmjen në “Real Story”, Rama tha se në Bularat “kishte reagime që më krijuan një pështjellim negativ, dhe mendoj se ajo që shihet si dobësi është forca dhe vlera e këtij vendi”.

Më tej kryeministri duke komentuar sjelljen e disa shtetasve grek që ishin të pranishëm në ceremoninë e varrimit të Kacifas tha se nëse shqiptarët do të shkonin të veshur kuq e zij në Greqi dhe të këndonin për Çamërinë do ishte ndezur flakë qeveria greke dhe të gjithë.

 “Pashë që kishte reagime që më krijuan një pështjellim negativ, se unë mendoj se ajo që shihet si dobësi është forca dhe vlera e këtij vendi. Në nuk jemi vend ku luftohet me arkmorte dhe purogatorët e varrimeve.

Ajo që ndodhi në atë fshat është një gjë që nuk ndodh në asnjë vend tjetër. Ne kemi marrë masa në kufi, janë marrë masa për disa shtetas që kanë hyrë në mënyrë të paligjshme në kufirin e gjelbër, por nga ana tjetër i bëj ftesë të gjithëve që të refuzojmë shprehjen “na erdhi greku.

Ndihem mirë që në këto raste i përkas këtij vendi, se do ishte e paimagjinueshme që kjo të ndodhte invers, 1000 vetë të veshur kuq e zij, të shkonin në Greqi dhe të këndonin për Çamërinë… besoj se do ishte ndezur flakë qeveria greke dhe të gjithë.

Ndërsa këtu nuk ndodhi asgjë e tillë për këtë ngjarje sa të dhimbshme aq dhe qesharake. Kjo është vlerë për ne dhe shkon me traditën tonë, që shkon për shtat lotëve të familjarëve në këtë arkmort.

Unë besoj se ne kemi pasur një qasje shumë serioze edhe me palën greke, janë vrarë shqiptarë në Greqi dhe pala greke ka kërkuar një hetim të përbashkët, dhe ne kemi refuzuar sepse kemi bërë atë që është bërë në rastet e mëparshme.

Prokuroria ka reaguar për një proces ekspertize, dhe pas tyre do diskutohet, nëse do të diskutohet më për këtë çështje

Por unë di që as në Greqi as në Shqipëri dhe as Honolulu, një njeri që kërcënon me armë disa persona të paarmatosur, nuk tolerohet.

Nuk është ky populli grek, nuk është ky fshati i Bularatit, ky është një segment folklorik dhe i mjerë i politikës greke, dhe populli grek s’ka qenë dhe s’do jetë kurrë armiku jonë, në Greqi kanë gjetur strehë shqiptarët si dhe grekët në Shqipëri, por edhe aty si në çdo vend ka derra.

Ata erdhën dhe turpëruan flamurin e tyre dhe ikën e lanë pas një shije groteske dhe folklorike dhe përdhosën edhe viktimën.

Kjo ngjarje po shfrytëzohen në mënyrë të egër politikisht në Greqi, dhe Kacifas mund të jetë heroi i pjesës më barbare të politikës greke, por nuk është hero ai që merr armën dhe qëllon njerëz.

Këta që erdhën sot i përkasin një bote të huaj dhe nuk i përkasin botës shqiptare. Ne bëmë detyrën për aq sa duhej të bënim, minoriteti grek është i nderuar dhe i respektuar, qytetarë të pazëvendësueshëm të këtij kombi, dhe nuk janë “greku”- u shpreh kryeminsitri. (TemA)

 

 

REMOTE_ADDR:[]

49 komente në ““Bularati”, Rama: Nëse 1 mijë shqiptarë shkonin në Athinë të veshur kuq e zinj e këndonin për Çamërinë, do ishte ndezur flakë qeveria greke dhe të gjithë”

  1. Bardhyli says:

   Do ishte me mire mos te thoshe asgje e.r. Sepse ti, ju, ministria e brendeshme duhet te ishte ne gadishmeri ne kufi, sepse ajo dihej edhe nga nje femije qe ato do kalonin kufirin ne menyre te paligjshme. Ky eshte nje akt medioker i qeverise tende. Nuk po flas te kapnim armet por ama kurre z’duhej lejuar qe ai grup ekstemishtesh te kalonin kufirin Shqipetare. Eshte absolutisht e pa vend kur ti thua qe ato “perdhosen flamurin Grek”, jo ato perdhosen flamurin Shqipetare sot. Por ty te rri mendja te veto e Grekerve. Eshte nje turp.

   1. Durimi says:

    Bardhyl, emrin e ke te mire, por ai nuk perfaqeson mendjen; ajo eshte shume e dobet per te mos thene e keqe. Kuptohet qe je i rrymes qe shkon mbrapa. Kryeministri ka thene ato qe mund ti thote vetem ai dhe ka bere vetem ato qe mund ti beje vetem ai. E pergezoj per qendrimin dhe ato qe thote. Duhet te jetojme me kohen.

    1. Bardhyli says:

     O Durim bej durim se do vije autobuzi te marri dhe ty dhe te çoj ne boten e çudirave ku meriton te jesh me k’to mend qe ke. Eshte e vertet qe per momentin politika Shqipetare nuk ka me mire se Edi Rama dhe partia socialiste por qendrrimer dhe vendimet trashanike, jane vendime dhe qendrrime trashanike pamvarsisht se ka qeni i imponuar ne axhende se ç’far mund te thoshte, kufirin ama e ka ne kompetence absolute.

    2. Bardhyli says:

     Tashti shko ha ca geshtenja Durim.

 1. Trimi says:

  Cdo gje we te thuash zoti rama kjo seshte vlere! Ky eshte nje turp pe ju se ata erdhen dhe Ben cfar descendant thirrje antishqiptare.

 2. Nje grek me pak, nje bastard me pak says:

  Perfundimisht je plehre o Edi Rama. Pthuuu….

  1. Flm says:

   “… minoriteti Grek jane te nderuar dhe te respektuar, jane pjesa me e pa zevendesueshme e ketij Kombi …”
   ###
   E kuptove ore BASTARD.
   Ja perse sa do flamur te ngrene dhe sa do kenge qe te kendojn ata nuk jane Agresiv jane te pa rezikshem.
   ###
   Kurse me Arnautet Kuq e zinj ndodh e kunderta …. sepse jane me te pa bese edhe se vet djalli.

   1. Filomutis says:

    FLM ouuu me termend? Pa me trego pak sa mire e bute sillen me emigrantet e huaj ata “raca ariane” (hahah) e Agimit te Arte? Po Greket tend i di gjith bota qe e kane gjithmone me te futur nga mbrapa o shoku, te pa bese sa me ska….fjalen Bese nga ne e kane mare se nuk e dinin cfare ishte me perpara

   2. like says:

    shqiptaret e pabese u vetquajten greke. dhe jane aq t pabese sa shkojne edhe me motrat e kushrirat e veta. nuk eshte turp per mua qe je i degjeneruar. eshte vetem nje alternative e jotja. prandaj pranoje.

 3. NNP says:

  Eshte zgjuarsi e merite te behesh i pari i vendit por akoma me zgjuarsi eshte te gjesh momentin kur te terhiqesh nga ai post Mendoje njehere edhe kete opsion i dashur K/minister

  1. Nje grek me pak, nje bastard me pak says:

   Si mund te krahasohen 1000 shqiptare te veshur kuq e zi me 1000 plehra te veshur me uniforma kamuflazhi ushtarake ?!
   Si mund te krahasohen 1000 shqiptare, qe kendojne per Çamerine, nje pjese e Shqiperise e zaptuar nga gerrket, me 1000 çakenj gerrk qe therrasin ‘ Digjni shqiptaret’ dhe i ashtuquajturi “Vorio Epir” eshte Greqi ? Si eshte e mundur qe ne varrimin e nje ekstremisti, i cili qelloi me bresheri ndaj policise, te marrin pjese politikane shqiptare ? Si eshte e mundur qe kostot e varrimit te ketij bastardi, t’i paguaje taksapaguesi shqiptar ? Si eshte e mundur qe per nje ngjarje kaq skandaloze, e cila ishte parashikuar se do te ndodhte, ti mjaftohesh me daljen ne nje emision televiziv, per te lare mutin me shurre ?
   Te gjitha keto pyetje kane vetem nje pergjigje. Je tradhtar. As me shume e as me pas se Sali Berisha. TRADHTAR.

   1. PARAK says:

    Tradhetar Edi Rama?
    Jo i dashur, Edi Rama nuk mundet, edhe pse ja do kokrra e qejfit, qe te jete tradhetar.
    Te jesh tradhetar i Atdheut, duhet te kesh koqe, te jesh trim i cartur, te mos ta beje syri terr!
    Edi Rama nuk eshte tradhetar.
    Edi Rama eshte i tredhur, impotent, frikacak, lamash, alabak, bajge, cfare te duash thuaji.
    Por jo tradhetar.
    Dhe me ate krenarine e tij perverse te shpalosur live ne nje studio televizive, qe shtet i tij i lejoi 1000 greke me flamure greke dhe me arme, te vinin dhe te shkerdhenin sovranitetin, dinjitetin, seriozitetin dhe zotnillekun e te qenit shtet, me kujtoji ate barcaleten e atij burrit legen, qe qendroi si mut brenda rrethit qe i kishte shkruar ne toke, ai qe i kishte zene dhe po i shkerdhente gruan ne syte e ti, qetesisht e i patrazuar.
    Dhe kur gruaja e shkrete, po shpupurisej pas pallimit dhe e pyeti burrin se si kishte qendruar indiferent gjate gjithe kohes, burraci ja ktheu gjithe ngazellim: Une e nxorra tre here kemben nga rrethi dhe ai nuk me pa!

    Ja, si ky burre eshte dhe Edi Rama, qe ja bofte Kina gjithe grarine e vet, ku i ka e ku nuk i ka.

    1. dino says:

     Ja ke qendis. E vertet. bravo

 4. Alben says:

  Në 28 nëntor 2018 do të festojmë ditën e pavarësisë në Filati, Cameria

  1. Flm says:

   Do ju vene “kallamin” vete Arvanitasit (e jo Greket) e dine mire se sa te pa bese jeni ju te spermes Turko-Islamike.
   ###
   Kete e dinte mire Arvanitasi Zerva dhe ju hodhi si plera matan kufirit, sepse sa do t’ju ushqej Greku, ju shpirt dhe mendje e keni ne Anadoll.

 5. PAK DRITE says:

  O kryeminister pall, perse ben sikur skupton, minimumi sot Drejtorin e Policis Gjirokaster , oficeri i ushtris Minister i Rendit duhet ta kishe shkarkuar nga detyra si i paafte, por si more trap nje patrull policie nuk vendosje dote tek rruga nacionale ne kryqezim qe te mos lejoje bllokimin e rruges.
  Cfar tregove sot , qe ca horra te paguar nga Greku qofshin keta tregerar deputet apo te papune grek te te bejne ty dhe shtetin tend lolo dhe te pa sigurt per popullin tend.
  SHQIPERISE edhe po si dole ti per zote si taksambledhes dhe koncensionar qe je , do ti dalin Shqipetaret vet.
  Rroft e qofte Shqiperia nga jugu e ne veri nga lindja e ne perendim
  Keta rrota karri qe ishin sot , deputet tregtar te papune e spiun , mbas 100 vjete nuk do jen me,
  Shqiperia do jet mot e jet.

 6. Polici says:

  Bravo Rama . Ke fol sic duhet . Politikisht korrekt.

 7. somalezi qe nuk eshte nacionalist says:

  O Edi Rama bere nje krahasim debil dhe te trashe !! Po pse Bularati mos e di gje qe eshte kryeqyteti i Shqiperise qe bere krahasimin me Athinen ???!!!! Bularati ne nje cep te humbur te Shqiperise …….. me Athinen !!!!!!! Po bandat e krimineleve dhe hajduterve ,tutoreve e tregetareve te droges kane dhjetera vite qe bejne namin ne tere greqine duke vrare e vjedhur e perdhunuar ….. ndersa juve shqetesoheni se dhjete a njezete debile “nacionaliste” nga greqia erdhen ne Bularat ….. (jo ne Tirane) …. dhe manifestuan e u ngrefen para njeri tjeterit , por pa bere as vrasje ,as vjedhje apo deme materiale , perveçse treguan injorancen e tyre ….. nqs e bene thirrjet kundra shqipetareve !!! Pas tre ditesh e tere kjo “zallamahi” do te sfumohet e harrohet pa lene asnje pasoje ….. e atehere ja vlen te harxhohet kaqe shume energji e llafollogji ???!!!!!Ngjarje te tilla eshte me mire te injorohen se sa te pompohen me echo nacionaliste duke ju dhene hapesire ne shtypin e shkruar dhe vizive , se kete donin dhe ata te humburit . Kot nuk thone “çudia me e madhe tre dite zgjat” … pastaj …… asgje jeta vazhdon ! Budallait hapi rrugen ….. shprehje epike … apo jo !!!!

 8. Thanasi qe ta plasi says:

  O djema nga kush prisni ju qe te mbroje dinjitetin e atdheut? Nga keta politikane qe kane te gjithe llogari bankare ne Qipro? Po ku kane bythe keta ti tregojne vendin Greqise. Greqia me ane te sherbimeve te fshehta ua di te gjitha keto pislliqe dhe i shantazhon ne cdo moment.

 9. Shqiptari says:

  Edi e ka mire! Qesh mire kush qesh i fundit!
  Tani kete ngjarje mund ta paraqese shume mire si kunderargument ndaj pretendimeve greke per te drejtat e minoritetit.
  E vleresoj qendrimin e matur jo vetem te tij. Nuk i duhej dhene rendesi kesaj ngjarje. Leji te masturbohen e te thyejne qafen.
  Videot e tyre i kemi.

 10. hola mucacos says:

  ”flm” qe q… me priftat grek mos fol shqip o pleher se ajo goja jote e q… nga janulla vec m… nxjerr te shkedhefshin shqipot rracen e ndyre.

  1. Krio says:

   fol spanjisht mucacos

 11. Ku e lame e ku na mbeti.... says:

  I nderuar z Kryeminister,
  Neqoftese ju mendon se ne shqiptaret jemi aq budallenj sa t’i besojme keto sofizma, kjo tregon nuk ke kuptuar se IQ-ja mesatare e shqiptareve eshte me e larte se aq.
  Ju dhe qeverine tuaj mund ta besojme vetem neqofte se nuk do lejoni turma armiqsh te njohur antishqiptare te na futen si ne shtepine e tyre, si ne nje krahine te tyre ne Shqiperi, aty ku deri ne vitin 1990 as mund ta enderonin.
  Ja perse nuk duhet te habiteni pse ne anketat europiane del qe shumica e shqiptareve ka nostalgji per ate kohe kur Shqiperia ishte nen diktature dhe ne krize te papare ekonomike. Pikerisht ketu, ne braktisjen e ceshtjes kombetare (ne kete vale te nxehte te nacionalizmit kudo neper bote e jo vetem ne Greqi) e ka burimin edhe shprehja e mencur popullore “ISHIM MIRE KUR ISHIM KEQ”.
  Zoti Kryeminister:
  – Ne e dime mire ne xhepat e kujt futen fondet sekrete te Ministrise se Jashtme greke;
  – Ne e dime mire perse ngrihen vareza greke ne Shqiperi dhe kush po e tradheton Shqiperine;
  – Ne e dime mire perse u fut dhe lejohet te veproje akoma tinezisht percaresi me i madh ne historine e Shqiperise, Anastas Janullatosi;
  – Ne e dime mire edhe ekzakt se pas veladonit te tij nuk fshihet prifti por dikush tjeter;
  – Ne e dime mire pse u fal nje here deti dhe u anullua marreveshja nga Gjykata Kushtetuese;
  – Ne e dime mire perse bisedimet per vendosjen e kufirit detar zhvillohen ne kushtet e mostransparences dhe sekretit absolut;
  – Ajo qe nuk e dinim dhe e mesuam keto 30 vjet ishte qe EVROT nga Greqija mund te sillnin kete korrupsion, katrahure e dhe neperkembje te
  llahtarshme te dinjitetit kombetar, te cilin shqiptaret diten ta mbrojne me fanatizem edhe ne kushtet me te veshtira te perfytyrueshmeme gjate tere shekullit te kaluar.
  Por jemi te sigurt se nje dite te aferme do dalin burra qe ta vene ne vend drejtesine e mohuar, poshtrimin tone kombetar, dhe emrin e ketij populli te vuajtur por fisnik.
  Fjalet i merr era, por faktet flasin, vetem FAKTET, perfshire kete faktin e poshtrimit tone ne Bularat.
  Mero, shpresoj qe fondet greke te mos e censurojne kete koment timin ne TEMA.

 12. genti says:

  Cfare vlerash tregove more drogaxhi.
  Greket te erdhen te shurrosen e te perdhosen ne shtepin tende por per ju kjo nuk qenka gjë e madhe sepse ju skeni as atdhe e as komb.
  Atdheu juaj ësht paraja.
  Toleranca dhe qyetaria te detyroi ty të mos ngrije një flamur shqiptar në Bularat.
  Po je kryeministër edhe i Bularatit o faqezi apo Gjirokastra i ësht bashkuar Greqisë e ne se dime ende.

 13. Ermal Berati says:

  Te vije turp ty dhe gjithe qeverise tende qe vijne greket ne vendin tone me parrulla anti shqiperare thellesishte qe prekin jo vetem ndjenjat e sqytetareve shqipetare por tregohen se jane ata zoter te vendit tone. Turp te gjitheve qe jenin votuar nga populli shqipetare, Pasken qene te gjithe te degjeneruar, pa moral, pa ndergjegje kombetare dhe keni shkelur kushtetuten e shqiperise. Jeni tradhetare. Kjo eshte ngjarje me e zeze e historise se kombit shqipetare.

 14. Dibrani says:

  O Ram ti je debil dhe si debil do ikesh.

  Kurr nuk dite te tregosh ne momente te veshtira se ky vend eshte shtet sovran

  E marr me mend pse nuk je i afte te mbrosh teritorin Shqiptar,…nje hajdut nuk ka ndjenja per atdheun e vet prandaj tallet greku-serbi me ne.

  Do vij nje dit shum shpejt te gjith ju ne politik do te pergjigjeni .

  Qe sot e tutje grekun kurr nuk do ta trajtoj mik ,.. ka ardh koha qe populli Shqiptar te ngrihet ne lartesin qe i takon

  Ti turp te kesh o faqe zi

 15. D says:

  Ta bejme nai nje lek ne paaaa eeeee…. pse budalla jam unee ..eeeeeee… Te bejme lek sa jemi ketu pastaj ….eee s’behet ky vend. Pastaj obobo cudi !! Nuk kemi shtet

 16. Pellazgos says:

  Zoti Alben,kur te njifen Camet minoritet Ethnik sic jane Greket ne Albanistane,atehere do festohet 28 nentore ne Filat.
  Camet sa per dijeni ishin shtetas turq ose para turqise ishin Greke te Bizantit.
  E mira eshte qe te hiqet dore nga Turqia dhe mos e quani veten arabe,apo mos nuk eshte e vertete qe Albania si shtet dhe si shumice eshte pjesetare e Organizates Islamike?
  Per kete Organizate luftoi Kastriotis?
  Ju nuk kini derman.

 17. Jelena says:

  O kungull nuk mund tw njehesohet Cameria me Bularatin. Bularati nuk eshte krahine dhe bularatasit nuk jane spastruat etnikisht. Me ke keshillohet ky perpara se te flasi?

 18. Ulvi Şehay says:

  Greqia ka zot! Ndersa Shqiperia sa te kete Edi Ramen kryepallosh,me dy ministra te brendshem trafikant dhe dy gra ministre te mbrojtjes nuk i hane as mutin grekut. Poshte ata qe nuk i dalin zot vendit te tyre.

 19. Bo says:

  Kjo eshte politika mencuria qetesia dhe urtesia per ate pjese te eret qe provokoi ahtetin dhe popullin shqipetardhe qe skane asgje te perbashket me popullin Grek.Shume bukur.

 20. Bob says:

  Kishën na i morën, varreza ben, shkolla hapën, këndojne dhe shajne identitetin tone në tokë shqiptare.
  Tani çfarë të them unë vetë kur të vinë dhe të na nxjerrin nga shtëpitë.
  Pastroni jugun nga grekët mos i lini të ngrene kokë, populloni jugun me popullsi autoktone çame, bëni politikë largpamëse dhe jo llafe kryeminister, duham të shohim vepra.

 21. Kanani says:

  Ti me llafe, greket me vepra

 22. MBINJERIU says:

  RAPORTET E DREJTA DUKEN TEK.RECIPROCITETI.
  NOTA NE PO NA GODET DERI TEK CA SIMBOLIKA ASPAK PROBLEMATIKE.
  JA PERSHEMBULL.
  U BE KRYQEZIMI I DUARVE PER NJE GOL DHE C’NUK U BE , U TRONDIT DHE U SHKUND NJE BOTE E TERE , PER CFARE ???
  PER NJE KRYQEZIM DUARSH QE NR DUKJE KA FIGUREN E SHQIPONJES DHE QE SI SIMBOL QENJA SHQIPTAR.
  A THUA SE NUK EKZISTON SHQIPONJA SI ZOG EDHE NE VENDE TE TJERA POR EDHE NE FLAMUJ TE SHTETEVE TE TJERA…!!!
  MDERKOHE ME NGJARJEN QE BEJNE KETA NACIONALISTET GREKE NE TRUALLIN SHQIPTAR AS JUA NDJEU AS EVROPES AS NJE ORGANIZMI TE BE. , GREQISE JO E JO QE DUHET TE NGRIHET TI LUFTOJE KETO FENOMENE TI DENOJE KETA QYTETARE TE VET QE PERDHOSIN CDO AKT QYTETARIE NE CILINDO VEND TE BOTES POR AS SHQIPERISE QE I LE TE AMPLIFIKOJNE NJE VRASJE TERESISHT TE LIGJERUAR TE STRUKTURAVE TE POLICISE ELITARE SHQIPTARE SIC JANE RENEA.

 23. mik says:

  Qendrimi i K/M per rastin ne fjale, ishte shume i drejte dhe diplomatik. Ato qe pretendojne qe ai duhet te kishte bere ” dicka ” , duhet ta din qe ai beri gjithcka. 1000 vete qe erdhen nga Greqia per funeral, nuk ishin te armatosur me arme, por vetem me llafe bajate, ashtu sic e ka zakon niveli i tyre ( jo i popullit Grek ). Per nje bllokim rruge, ne rast funerali, per disa sharje dhe ofendime qe i drejtohen Shqipetareve, nje K/M me mend, nuk e hap luften me nje shtet. Nuk vritet kush per nje fjale goje, por vritet kur paraqet rrezikshmeri per te tjeret, si ne rastin e Kaficas. Policia e jone,e tregoi autoritetin e vet ne eleminimin e nje agresori, ne menyren ma profesionale. Un nuk e kuptoj, cka duhet te kerkohet ma teper nga qeveria ne keto rrethana. Per hir te disa halabakeve, te prishen mardhanjet me Greqine ?!
  Ne pergjithsi, si minoriteti, ashtu dhe populli Grek, nuk jane armiqt tane. Po te ishte ashtu, keto fenomene do ishin te perditeshme, e jo sporadike.
  I referohem Edi Rames vetem per dicka : Qe nga qeverisja e tij, Opinioni per Shqipetaret ne Evrope, ka ndryshu per mir. Dikur, Evropa na shikonte si leproz. Ne krahasim, gjerat kan ndryshu.

 24. alb says:

  Debil, skizofren, frikacak e I paburre je edi rama.
  Me te vertet to beson ne ate mendjen tende te zhgarravitur nga kokaina the pikturat abstrakte se greket do ahpenzojne 1 minute kohe te degjojne eufizmat dhe oratorine e nje spurdhjaku qe si del dot per zot shtetit te tij.
  Atyre u intereson vetëm një gjë. Matanë kufirit ishin vetëm disa frikacake te dobet qe ska nevojë as për ushtri tja marresh vendin.
  Beji nje ndër vehtes. Merri ato paratë që ka vjedhur e degdisu diku e zhgarravit ndonjë karikature. Idiot

 25. Enver djali says:

  Prej 30 vjetesh ne nuk kemi njeri t’i dale zot ketij vendi.
  O Zot. na kthe Enverin se vetem ai kishte burrerine e zgjuarsine te bente shtet shqiptar per gjysem shekulli.
  Me mire te skamur por me dinjtet e krenari se sa plebej si na ka katandisur ky taraf politikanesh pe lecke qe e mban peng Shqiperine.
  Te gjitha ia kemi falur

 26. Enver djali says:

  Prej 30 vjetesh ne nuk kemi njeri t’i dale zot ketij vendi.
  O Zot. kthe Enverin se vetem ai kishte burrerine e zgjuarsine te bente shtet shqiptar per gjysem shekulli.
  Me mire te skamur por me dinjtet e krenari se sa plebej si na ka katandisur ky taraf politikanesh pe lecke qe e mban peng Shqiperine.
  Te gjitha ia kemi falur

 27. Ana Drinit. says:

  Edhe ketu lejohet fyrje per shqiptaret nga grekofilat.Asnje portal ne greqi nuk do e lejonte kete.
  maskarenjet e Temes

 28. Lani says:

  Ke bere koment te matur Edi!
  Edhe mund t‘i tregohej huri atyre qe erdhen e iken si rrugece. Po cfare do te ndodhte pas kesaj? Asgje qe mund ti interesonte qindra mihra shqiptareve ne Greqi. Jemi te varger dhe ndaj na q… ne bythe. Bythe do te kemi kur te kemi ekonomi. E jo nga ajo ekonomia e kanabisit!

 29. Tomori says:

  Edi Rama, ky eshte momenti i se vertetes!!!
  Ne qofte se nuk je iafte t’i vendosesh marredheniet me Greqine nga pozita barazie (jo ne vetem vallet e Ditmirit ne Krete), atehere hap krahun le ta marre rinia ne dore kete pune.
  Asnje justifikim nuk ka per kete pozite inferioriteti dhe poshterimi kombetar qe na deshperon pa mase. Shqiperia gjate shekullit te kaluar ka qene ne pozite pa krahasim mte veshtire politike por mbajti nje qendrim dinjitoz e krenar kombetar me cdo komb, jo vetem me Greqine por edhe me vendet me te fuqishme te botes. Asgje nuk mund ta justifikoje kete poshterim qe na bete keta tridhjet vjet “demokraci”.
  Hap rrugen se pasardhesit e Skenderbeut mund te nxjerrin prape nje Enver qe u vuri

 30. Tomori says:

  Edi Rama, ky eshte momenti i se vertetes!!!
  Ne qofte se nuk je iafte t’i vendosesh marredheniet me Greqine nga pozita barazie (jo ne vetem vallet e Ditmirit ne Krete), atehere hap krahun le ta marre rinia ne dore kete pune.
  Asnje justifikim nuk ka per kete pozite inferioriteti dhe poshterimi kombetar qe na deshperon pa mase. Shqiperia gjate shekullit te kaluar ka qene ne pozite pa krahasim mte veshtire politike por mbajti nje qendrim dinjitoz e krenar kombetar me cdo komb, jo vetem me Greqine por edhe me vendet me te fuqishme te botes. Asgje nuk mund ta justifikoje kete poshterim qe na bete ne si popull keta tridhjet vjet “demokraci”.
  Hap rrugen se pasardhesit e Skenderbeut mund te nxjerrin prape nje Enver qe u vuri

 31. Shqiperia ne rezik says:

  Si thoni me mire me Enverin dhe te varfer e me dinjitet e krenari, apo me Sali, Fatos e Edi te shesim krahun e lire te huajit e te punojme si skllever, ergate, pastrues e te nisim grate e vajzat neper semafore e ku di une ku tjeter?
  Nga pergjigja qe i jep kesaj pyetje del dhe ne se je atdhetar apo jo.

 32. Spinoza says:

  Mos terhiqni vemendjen kot me nacionalizma nuk shpetoni dot nga vettingu dhe SHBA-ja

 33. frut per t'u ngrene says:

  Cfare keni me Turqine ju greke fqinj,Turqia s’ka me pune me ne,ajo nuk eshte fqinje me ne,ju jeni fqinje me ne.Turqia iku nga ne,por trojet tona nuk i mori ne krah e t’i conte ne Stamboll,trojet tona,Camerine e moret ju.Ketu qendron problemi,perse ne shqiptaret,megjithse pushtues e cmojme turkun per faktin se fqinjet tane na kane borxh trojet tona.

 34. Dino says:

  Kryeminiter i papergjegjshem dhe karagjoz.
  E di ky karagjoz tifoz me juventusin se Agmi i Arte dhe ata qe na shane me liber shpie ne Bularat nuk jane njerez dosido. Kane lidhje te forta deri edhe gjenerale ushtrie.
  E di ky kryeminister karagjoz qe Greku me i mire nuk te leshon gramin per te ashtuquajturin Vorio-Epir.
  E di ky kryeminister karagjoz qe ne kushtetute ndalohet dhe denohet cilido qofte i huaj apo shqiptar qe cenon sovranitetin territorial te Repuklikes. Ky ka shkelur kushtetuten dhe voten e shqiptareve dhe guxon ben edhe humor.
  E di ky kryeminister “TOLERANT QYTETAR” qe ne shqiptaret nuk jemi tolerante sic brockollis ky sepse ne varreza nuk ka vend jo se jane mbushur me te vdekur nga zoti por nga shqiptaret e vrare po nga shqiptari.
  Shqiptari nuk eshte tolerant o kryeminister sepse ne shqiptaret vrasim edhe nipin e atij qe na ka vrare gjyshin para-100 vjetesh.
  Por problemi qendron ne faktin se ne jemi frikacake e lapanjose me te huajin dhe a e dini pse? Sepse me te huajin ka vetem lufte frontale e ne per kete te ham mutin. Ja mbathim me te katra.
  Po te ishte per pabesi e pusi mbas ferrash atehere qe po e fitonim cdo lufte.

 35. enter"" says:

  Nuk ka problem Cam, pike. Problemi Camerise nuk ekziston.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *