Dule injoron gjuhën shqipe: Thirrjet raciste në Bularat ishin normale, të ndaluarit do dalin shpejt. Gazetarët: Fol shqip, je në tokën shqiptare këtu

Vangjel Dule ka folur për mediat lidhur me ngjarjen e Bularatit ku ka justifikuar thirrjet raciste ndaj shqiptarve.

Edhe pse ishte pjesë e tubimeve në ceremoninë mortore të ekstremistit grek që mbeti i vrarë, kreu i PBDNJ-së e quan si një akt normal veprimet e disa shtetasve grekë.

Nē intervistën për media, Dule ka nguruar të flasë gjuhën shqipe duke u shprehur veç greqisht.

Ndërkohë, kjo ka sjellë revoltën e gazetarëve që i kanë kërkuar të flasë shqip pasi është në tokë shqiptare.

Ai tha se të ndaluarit për aktet e kryera do dalin shumë shpejt dhe se veprimet e tyre ishin normale. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Dule injoron gjuhën shqipe: Thirrjet raciste në Bularat ishin normale, të ndaluarit do dalin shpejt. Gazetarët: Fol shqip, je në tokën shqiptare këtu”

 1. llaman says:

  Dule ka te drejte te flase ne gjuhen e tij dhe askush nuk ja ndalon dot ate, pamvaresisht se ku ndodhet ai. Aq me teper kur ai ndodhet ne zonen qe legalisht quhet minoritet. Kete duhet ta kuptojne disa gazetare.

  1. Grigor says:

   O ti Allaman, cope injoranti.
   Paska te drejtë ky, e paska te drejte ai. Do me thene, ai koqja që varrosen ata koqet e tjere, paska patur te drejtë te hape zjarr me automatik kunder policise?
   Se edhe ai paska qene ne fshat te vet! Apo jo?
   Edhe unë paskam te drejtë, që po te pashe ketej nga Tirana, te te jap nje dru te mire që ta mbash mend.
   Jo per gje, por jam ligjerisht ne qytetin tim, keshtu qe duhet te mesohesh me dru, sa here te vish ketej.
   Koqe kandari.

  2. Nje grek me pak, nje bastard me pak. says:

   Ky i duhet gerrkeve…

 2. rroku says:

  Ky eshte aleati i SALILULIT….. se e tille eshte kthyer PDja, anti Shqipetare qe nxjerin vrere per vendun ku jetojne. Bravo u qofte atyre politinaneve te ndershem qe u dustancuan nga ky akt i keti krimineli qe u vra.

  1. Flm says:

   Mos harro qe aleat ne PD me Dulen eshte dhe Idrizi.
   ###
   Ju vrat nje Njeri qe u dorzua, kurse ata thane disa parrulla … kush eshte krimineli dhe provokuesi ne kete histori ???

   1. Spiros qiros kriminelos says:

    Ne vrame nje njeri qe qelloj mbi policine dhe qe nuk donte te dorezohej.

   2. ILYRIA / FRANKFURT AM MAIN says:

    F / l / m = Fis / larosh / mosmirnjohes ,
    te genjesh nuk eshte aspak e veshtire ( e para )
    E dyta , si kujton ti mor Pusht se ato Para / Pensjon qe te jep Shteti Grek duhet ti justifikosh duke shkruajtur
    ” Ju vrat nje Njeri qe u dorezua ” ??? , te paverteta qe i perhapen edhe Gazetaret e Shtypit grek .
    Po me cilet Dylbi e pe ti mor Cjap i cmendur , te gjithe Historine qe ndodhi ne Bularat ???
    Faktet e dokumentuara me Video nga Kafeneja e Fshatit treguan te Ndjerin qe vraponte si ” Rambo ” e qellonte kundra Policise . Mendjen ja kishin bere pershesh me Historira qe ai i shkrete edhe i kishte besuar e mendonte se erdhi koha ta ” cliroje Greqine e okupuar padrejtesisht nga shqipetaret “……
    Cfare i pandeh shqipetaret e vertete ti mor Djadh me ere WC , (se fatkeqesisht kemi edhe ne Pjesen tone te varferise kulturore ) ??
    Kujton se jane ata para 30-Vitesh ? Po karaktere katran si puna jote ne i shumezojme me Zero more Zvarranik i paditur .
    Ti edhe te tjere si ti jeni ordinere deri Skaj , s`keni byth te jetoni me djersen tuaj dhe zvarriteni pa piken e dinjitetit si Njerez .
    Turp e faqja e zeze per ju o ogurzinj……

   3. FLM… je thjesht nje pidh ropsh. Ngele duke lexuar e komentuar te gazeta tema or klysh i shitur te greku. Ne vrame nje bastard te ndyre dhe nuk do ndalemi me kaq. Ropt mu ne pidh ku ti kesh. Te fala Dules dhe KariThanos

 3. salianji pederast says:

  Dule duhet larguar me nje here nga shqiperia.Ky fashist i ndyre nuk e ka vendin ne shqiperi.Ky eshte fashist dhe mercenar nazist Grek. Ky fashist duhet te arrestohet me nje here dhe te denohet nga organet e drejtesise.Ky zagar i ndyre jo vetem eshte nje nxites,por eshte perkrahes i ndyre kunder shqipetareve.

  1. Flm says:

   Nga komenti tende u kuptua qarte kush eshte Fashist o PEDERAST.
   Fashist eshte ai qe nuk lejon te shprehesh, ai qe te burgos per nje parull dhe nje ideologji … apo Joo.

 4. ben says:

  Qen i ndyre. Ky maskara duhet shkarkuar me ceremony nga parlamenti dhe te dergohet ne burg si tradhetar

 5. Jorgo 🇦🇱 says:

  Një e ndyrë!
  Një parazit , plerë, pa vlerë, që do tja paguaj këtij vendi , që e dhjamosi.
  I mallkuar qofsh o DULE, perëndia të dënoftë.
  JIRGJI

 6. Lennard says:

  Sjellja e ketij Tradhetari deshmon dhe per Shkallen e Ndyresise se PD dhe LulSumkapucit qe e nxorren Deputet te Kuvendit te Shqiperise.

 7. Hajrie Homni says:

  Ec or hale, se une nuk harxhoj as pordhen me ty.
  Kur i jepet rendesi dhe katunareve, kjo ndodh vetem ne Albanistan.

 8. salianji pederast says:

  Llaman–o kallaman– mos mbro nje zagar te ndyre.Dule eshte nje fundrine dhe ky njeri eshte me i poshter se sa edhe Grekerit nazist.Ai paska te drejte te flasi Greqisht??.Por ky fundrine eshte deputet,ky zagar te ofendon kur nuk flete shqip sepse ky eshte ne token shqipetare.Gazetaret kane shume te drejte ti kerkojne llogari qenit te ndyre dhe ti o Llamatan,ndoshta edhe ti je ndo nje Grekofon si Dule zhapiku.

 9. Kanani says:

  Kur Dulja flet greqisht, as më ngrihet e as me çfryhet,
  por kur Merua flet greqisht me germa shqipe më vjen ti qi motrën.
  Tu qim motrat gjith grekofilëve, boll,

 10. Illyria-Shqiperia says:

  Ska faj ai, po ju gazetaret qe mbajtet vrapin te ndiqni live varrimin e terroristi dhe merrni intervidta terroristeve te tjere.

 11. servet says:

  E para qe ate nuk e kemi zgjedhur ne por minoriteti dhe per kete arsye nuk kemi asnje te drejte ta heqim,e dyta ai tha nje te vertete qe te arrestuarit per te cilet u mburr policia do te lirohen shpejt dhe u liruan dhe e treta para se te bente aleance me PD-en ai ishte ne aleance me rilindjen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *