Dule injoron gjuhën shqipe: Thirrjet raciste në Bularat ishin normale, të ndaluarit do dalin shpejt. Gazetarët: Fol shqip, je në tokën shqiptare këtu

Vangjel Dule ka folur për mediat lidhur me ngjarjen e Bularatit ku ka justifikuar thirrjet raciste ndaj shqiptarve.

Edhe pse ishte pjesë e tubimeve në ceremoninë mortore të ekstremistit grek që mbeti i vrarë, kreu i PBDNJ-së e quan si një akt normal veprimet e disa shtetasve grekë.

Nē intervistën për media, Dule ka nguruar të flasë gjuhën shqipe duke u shprehur veç greqisht.

Ndërkohë, kjo ka sjellë revoltën e gazetarëve që i kanë kërkuar të flasë shqip pasi është në tokë shqiptare.

Ai tha se të ndaluarit për aktet e kryera do dalin shumë shpejt dhe se veprimet e tyre ishin normale. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...