FOTOT/ Nga deputeti i PD-së, Vangjel Dule, tek urdhërat e Vangjel Tavos: Çfarë nuk u pa nga ajo që ndodhi në Bularat

Ekstremistri grek i vrarë në Shqipëri, Konstandin Kacifas, është përcjellë për në banesën e fundit si hero.

Nëq ceremoni mernin pjesë edhe deputetë shqiptarë, si ai i PD-së, Vangjel Dule, apo deputeti i LSI-së, Vangjel Tavo.

Pavarësisht thirrjeve raciste të disa simpatizantëve të “Agimit të Artë”, situata ka qenë e qetë.(TemA)

32 komente në “FOTOT/ Nga deputeti i PD-së, Vangjel Dule, tek urdhërat e Vangjel Tavos: Çfarë nuk u pa nga ajo që ndodhi në Bularat”

 1. NjeQytetarOptimist says:

  Paska pas kapele te bukur.. Ta gezoj qylafin..

  1. Kalemi i Gjate na tradhetoj! says:

   Terroristin po e kthejne hero me urdher dhe pagesa te shtetit te Greqise. Per fat te keq ‘suxhuku i gjate’ e la qe kjo te ndodhe. Pftuuuu Edi Rama, je nje maskara. Nuk je burre. Je nje frikacak pa koqe! Po ja jep grekut jugun e Shqiperise. Kjo e tera sepse ti nuk e can bythen dheme mosbythecarjen tende, per te ruajtur karriken tende, ju le felliwesirave greke te bejne me territorin e Shqiperise sikur te ishte pjese e Greqise. Kjo eshte e turpshme. Kishim shpresa te medha tek ti por na zhgenjeve. Je nje morr frikacak! Shko edhe ti bashke me kopilin e Vicidolit dhe te gjithe esadistet qe ja kane shitur shpirtin parase. Jeni te gjithe ne nje thes, maskarej. Mos na thuaj me qe nuk jemi te tere njelloj! Po jeni njelloj. Po te ishe burre do ti kishe ndaluar ne kufi. Dhe tju thoje Dropullit, jo para publike per varrimin e nje terroristi! Tani grekerit te kane kapur per koqesh. Ti ja u dhe ne pjate argumentin qe ti vret minoritare greke. Sepse ti dhe ata qe te japin keshilla jeni nje tufe frikacakesh dhe ndyresirash ‘without balls’ (pa koqe)! Jeni te gjithe te tredhur! Fjalet e mija nuk mund te shprehin dot inatin dhe peshtjellimin qe na keni ngjallur me kete sjellje esadiste! Pftuuu te gjitheve, qe nga frikacaku i Shkodres Bushati qe eshte fshehur pas perdeve te graus dhe ti qe e ke qepur gojen me suxhuk prapa. Greket ta futen suxhukun. Tani mbaje dhe ik edhe ti me bisht ne shale. Elektorati nuk ka per ta falur faktin qe ju dhe grekerve varreza te reja dhe kete terrorist hero! Turp edhe per nenen qe te ka lindur dhe qumeshtin qe te ka dhene! Nuk je me ne radhen e shqiptareve! Jeni nje tufe me maskarenj! Te gjithe njelloj!

   1. ben says:

    Po cfare duhet te bente Rama sipas teje? Te nderhynte duke arrestuar njerezit qe ishin ne nje varrim? Me kafshet eshte veshtire te merresh.

   2. Lili says:

    Nuk ishte me kohe se kur plasi dhjetiori 90kete mamaja e kishte derguar ne greci…
    Po ju harroni shpejt se ku ishte rama et ruci nano…

   3. basri says:

    Populli do te duhej te reagonte me kohe. Jo te bente sehire. Ne Bularat na erdhen popullsi greke si dhe shqiptar gjakshprishur.Por jo qeveri greke e as instituhcione. Gjithe shqiptaret moren vesh me kohe se lugeterig po vijn, qe nga mesnata. Po shqiptaret c’bene?U sgruken prane internetit dhe reagonin. Madje shumica me emra anonim. Po halabaket tane trima c’bene? Kishin pazaret e plaqkave dhe te droges, nuk paten kohe! Meta plackashi iku ne Itali, kurse pellazget ishin te zene neper arkiva e libra historie duke gjurmuar prejardhjen tone. Kurse z.Festim Lato, president, po rregullonte kollaren, degjonte kenget qe i kane thurur lajkataret dhe forconte muskujt duke ngritur pesha…. E shume te tjere, analistet e politikes, pastaj ata te kultures, politikes e historise bene te emancipuarin….Kur dhelpra nuk arriti rrushte, tha se jane te tharte!

  2. Shqiptari says:

   Akoma vazhdon dhulaqe greku te paguhet me parate tona dhe te perfitoje te gjitha privilegjet nga shteti shqiptar ? Po q… kurven bushtres dhe nxirreni jashte sa kohe qe mbeshtet thirrjet antikushtetuese per vrasjen e shqiptareve dhe pushtimin e vendit nga jevgjit greke te anadollit . Zoti krietar i parlamentit te korruptuar shqiptar merr masa dhe kerko qe dhulaqi bq te perjashtohet nga parlamenti

  3. Elton says:

   Ku jane mirditoret zgjebet qe shkatruan nje cope gure me simbol te flamurit turk. Dhe ju duk vetja supermen. Pse nuk shkuan te perballeshin me greket ne jug.

 2. Gjergj Kastriot mbret i Epirit says:

  E pame qarte nje ushtar qe luftonte me arme forcat e policise Shqiptare. Edhe sot pame serish nje kufome ushtarake qe shkonte per ne banesen e fundit nen thirrjen “ ti djegim Shqiptaret” dmth nuk eshte se ka gje per tu zbardhur, sic thote Dule…Duket qarte se cfare duan te ngratet,ndersa ne vazhdojme te tregohemi edhe me miqsor me pjesen tjeter Greke.

 3. ''....askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten''[PLATO] says:

  KALO TAXIDI ADELFE!
  ISOS MIA MERA TO ONIRO SOU GIA AYTONOMIA TIS ”MIKRIS ADELFIS” GINEI PRAGMATIKOKTITA!

  1. Mbreti says:

   KALAOALAMAGLA BAGLA!
   KLOPOKARI FUTIS GABELISPSERA GIU AYTONOPSI VORIO E PIRDHIA, MALAKAKIS GALAMBAKIS EVGITIS ADELFOU JEVGOU NEA ELLNIKIA!

  2. Ali Pashe Tepelena says:

   Do ja bejme shurren ne varr ketij fisqirit, dhe do te gjem edhe ty kush je.

   Varri i tij do behet shurrtore e shqiptareve

  3. Askushi says:

   Ti qe citon Platoin dhe hiqesh si i ditur nuk je gje tjeter vecse nje plehre sociale. Gjithandej ne kete portual cfaq simtomat e nje te semuri qe nuk kupton qe gjaku i grekut, shqiptarit eshte i nje vlere. Ti nuk e kupton qe lufta qe ti nxit eshte preludi i gjakut qe greket e shqiptaret do derdhin. Dukesh qe vec Shqiperise ke pare dhe Greqine dhe njelloj si bretkosa ne fund te pusit kur ngriti koken larte tha : ja kjo eshte bota. Mos harro se Ballkani eshte qenef ne Evrope. Mos haro se sa urrehet nje grek nuk urrehet nje shqiptar ne Perendim dhe kjo vjen se nga te dy anet e kufirit ne kemi njerez si ty me shumice. Te lutem po qe se beson ke zoti nderpre te shkruaren per hir te jetes kunder vdekjes.

  4. ...!?!? says:

   Te rroni vete ne pith te semes shkofte ,mutin mbi varr do tja bejme !

  5. leon says:

   Gia koita mhn xasete kai avta pou exete siga siga erxete h ora sas!!

  6. ca ca says:

   Ti ore qe te duket vetja( PLATO).Mos na bej te qeshim por mu pergjigj vetem nje pyetje::::Cfare kishin me shume shqiptaret se minoritaret .Perkundrazi.minoritaret ishin me mire.Te mirat dhe te keqiat bashke i kami ndare.Kemi patur shoke e shoqe ne shkolla dhe universitet dhe askush nuk shkonte qofte edhe me nje fije racizmi.Prandaj mos u bej bukshkale dhe mos mbill urrejtje.

  7. Platos Kolotripidhas says:

   [Plato] te fala motres plako. Dhe lutu zotit 100 here qe ke ata emigrantet Shqiptare aty ne Greqi.

 4. Mbreti says:

  Shikoni Eurodeputeten e Qipros e veni re se c gabele jane Greket edhe grekerit e pshurraft, qe hiqen per Evropiane, Kacifa dukeshte si Shqiptar trular!

 5. te flasim si njerez says:

  Kalo taxidhi e marrç me vete dhe te tjeret qe kane mendjen tende!

 6. te flasim si njerez says:

  Ja si i perciell kriminelat Greqia dhe thone, duan e thone se eshte shtet demokratik e antar i Be-se. Krim Be te mbaje keta njerez afer, eshte e perdhunosur fund e krye. As diktaturat me te rrezikshme nuk ishin keshtu. Nje shtet me njerez te mbaruar dhe te semure menderisht. Por….kujdes, nuk duhen lejuar deri aty sa te komandojne ne shtepine e tjetrit. ATA KERKOJNE PERGJIGJE qe te shkojne ne strofkullen e tyre.

 7. Konti i Monte Krrabes says:

  Sa te merzitur jane du Van-gjelet e gerqise per korofillakun shqyptar, qe shkoi per lesh

 8. ORTODOKS SHQIPTAR 100 % says:

  Per te vdekurin nuk po dua te flas.
  Por per ty bukshkale |PLATO| po ti them nja dy fjale.
  Ti dhe ca si puna jote jeni ca qelbesira minoritare qe ne kohen e Enverit çirreshit per PPSH kur vinte ne Dropull Enveri.
  Te gjithe punonit si spiuna te sigurimit
  Dhe kur ra komunizmi s keni lene gje pa then per ne shqiptaret. JENI JASHTEQITJA E ASAJ TOKE.
  Nqse do ta krruash edhe ti bythen edhe jot eme si ajo tjetra do fryhet nga te qaret.
  PRANDAJ MOS E KRRUAJ BYTHEN SHUME O GREK KOKE ZI.

 9. Nje grek me pak, nje bastard me pak says:

  Pavaresisht thirrjeve rraciste, situata ka qene e qete. Hahahaha….Mero je i forte.

 10. Qeparoti says:

  Ai duhej te ishte mbuluar me bajga si kriminel ekstremist qe nxit luft e percarje por edhe flamuri grek e kapelja e ushtarit grek nuk jan me teper se bajga.

 11. drejtesia says:

  pyetja eshte A duhet te jene keta dy ddeputet apjo ?Ne respectosh nje terorist nje armik te vendit tende dhe popullit ten ,te qendrosh pa reaguar kur behen thirrje kunder vendit tende kete e bejne vetem tradhetaret PRANDAJ NUK E MERITOJE BESIMIN E POPULLIT > SHUME ETURPESHME QE SHITEN PER DISA EURO KJO ESHTE ARMIQSORE

 12. PAK DRITE says:

  Po ta donin ate qe iku , minoritaret e Bularatit dhe Greket qe ishin ate dite aty , t’ja kishin hequr nga dora armen , dhe te mos e linin te godiste policet, keshtu sot ai do ishte ne shtepi me familjen e tij.
  Si paramilitant i Agimit te dhjer e te fikur nazist, duke ja shplar trute , e hodhen si miun ne mes te luaneve.
  E gjitha kjo per kete maskarad donkishoteske qe u zhvillua sot ne 2018.
  Ky flamur grek , per te cilin kan dhene jeten suliot e arvanitas qe te valvitej i lire , sot u kthye ne nje cop reck pa vlere pa identitet pa histori.

 13. Ergys says:

  Dy partite antishqiptare Pd e Lsi i paskan derguar 2 deputetet e tyre ne varrimin e terroristit.Populli shqiptar sheh dhe do tua jape pergjigjen ketyre tradhtareve.

 14. cuni says:

  Po cfare eshte kjo paturpesi. Nuk dua te flas per popullin grek sepse jam i sigurt qe nuk e mbeshtet kete qe ndodhi sot, por per keto grupime dhe keta mender deputetesh qe marrin pjese aty, dhe per me teper per ate hardhuce plake qe nuk kuptoj cfare mbeshtet dhe cfare pakenaqesie ka nga Shqiptaret. Ne te njejtin rang me to jane edhe keto platot e shoket e tij qe komentojne poshte e lart portaleve duke bere ‘heronjte e greqise’. Po pse doni te beheni ‘heronj’ ne kohe paqe more te uruar, po kush ju nxit e kush ua pjerdh trute. Po cne ky nivel inteligjence kaq i ulet, eshte gati gati e pamundur sepse hiqeni edhe si te lexuar. Perpiquni te respektoni fqinjet tuaj sepse Shqiptaret kane zemer te madhe dhe keshtu kane qene gjithmone, e pate dhe e vertetuat edhe sot, prandaj mesoni ore te uruar te silleni ne te njejten menyre e mos perfitoni nga miresjellja Shqiptare. Mos u beni pre e politikes greke maskarade qe pervecse u sjell deme asnje perfitim tjeter nuk do te keni. Ndryshoni sa nuk eshte vone se edhe botes po u tregoni se sa vleni vertete. Turp per ate politike dhe ata politikane qe ndjekin kete vije dhe turp per ju te gjithe e agimin e bronzte qe organizon te tilla maskarada te pakuptimta. Nese mendoni se duhet te vazhdoni keshtu, kujtoni ngapak edhe Turkun se ku i dihet, mbase terhiqeni…

 15. Landi says:

  N ai ka fajin qeveria dhe gjithe politikanet tone qe paguhen nga fondet sekrete te Ministrise se Jashtme greke.
  Pse te mos bejne grekofonet kur shohin qe Shqiperia keto 30 vjet eshte bere nje Han i Stavros me dyer te shqyera

 16. Kthejani tokat edhe pronat Gjirokastriteve, se keta qe jetojne atje kane qene sherbetor.

 17. alban says:

  Jevgjitet aziatik turkogrek e rrace me te shemtuar e te shpifur nuk ka.

 18. tafa says:

  Qeveria jone nese eshte e jona pamvarsisht se ka mbajtur nje qendrim tejet tolerant te pakten te mos jape nga leket tona per te financuar komunen minoritare qe sponsorizoi festen dhe spektaklin madheshtor antishqiptar me paret e buxhetit te shtetit tone ,pra taksat tona.Nese se ben dhe kete kjo qeveri duhet permbysur me dhune,por halli qendron ke te biem.Lul Bashen e Sali Berishen qe japin gjithcka per baba grekun sic bene me detin ,janollatosin e varrezat greke.Jemi ne hall te madh si komb me keta tradhetare.Dicka duhet bere.Le te ngele ne histori,por ta bejme te pakten qe ti veme fre nga sot e tutje tradhetise kombetare,

 19. Lennard says:

  E mo Lul Hajduti e sheh se cfare ke katranosur duke bere deputet te Kuvendit Vangjel Dulen???.Jepu xhevap demokrateve qe kane votuar ,per keto Zullume qe po ndodhin ate vret ndonje cike ndergjegja.Ah Harrova po ku ke Ndergjegje Ti O Shkerdhate Ti je Vjedhes ,Je Vrases bashke me Sali Gerdecin.Ne Hale do te vesh .Prite se po te vjen Xhebraili i Vettingut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *