Histeri: Televizionet shqiptare mitizojnë pa dashur ektremistin grek Kaçifas, me orë të tëra raportim direkt nga varrimi

Një histeri e paimagjinueshme televizive po ndodh tani në Bularat, aty ku po varroset ektremisti grek Kostandinos Kaçifas i cili qëlloi me armë policinë dhe për pasojë u vra nga RENEA.

Televizionet informative si “Report tv”, “Ora News”, apo “Fax News”,  kanë rënë në “kurthin” e medieve greke të cilat ishin të interesuara ta pasqyronin sa më gjatë dhe sipas interesave të tyre këtë ceremoni ku morën pjesë edhe zyrtarët shqiptarë si Vangjel Dule, Vangjel Tavo, apo ish-ministri Spiro Ksera.

Vangjel Dule foli edhe në greqisht duke kërkuar të zbardhej e vërteta e kësaj ngjarjeje por askush nga gazetarët tanë nuk e pyeti Dulen se për ç’të vërtetë e kishte fjalën?!

Familjarët dhe qytetarë të tjerë ardhur nga Greqia valvitën flamurin grek dhe brohoritën: “Kostandino ti jeton, je udhëheqësi ynë”. Po kështu, grupimi i qytetarëve këndoi edhe një himn të Vorio-Epirit, momente këto që televizionet tona informative u kujdesën t’i bëjnë jehonë përmes transmetimit të pandërprerë.

Por nuk mbaron këtu! Televizionet tona po transmetojnë live edhe kortezhin drejt kishës, me viktimën në arkivol, mbështjellë me flamur grek dhe fytyrën zbuluar.

Ky “nderim” i mediave shqiptare për një ekstremist grek, nuk është parë as në rastet kur në krye të detyrës janë vrarë djem të Forcave të Armatosura Shqiptare.

Vlen të përmendet se i vetmi televizion informativ që ka mbuluar në mënyrë profesionale e të kontrolluar këtë ngjarje, është News 24.

Është e habitshme se si media shqiptare po e mitizon një ekstremist kur 14 deputetë grekë akuzuan TV kombëtar STAR për lajme të rreme e manipulim të opininit publik. Madje vetë kryetari i parlamentit grek nuk pranoi kërkesën e Agimit të Artë për një minutë heshtje për Kaçifas.

Televizionet tona, nuk u mjaftuan as me një e as me dhjetë minuta por me orë të tëra live.(newsbomb)

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Histeri: Televizionet shqiptare mitizojnë pa dashur ektremistin grek Kaçifas, me orë të tëra raportim direkt nga varrimi”

 1. Sara says:

  Po per kete dite i kane marre Eurot nga greqia. kaq e veshtire eshte te kuptoni?!

  1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


   Na e vranë trimin
   na e vranë kollozin
   (njëlloj si Lavdrimin)
   Kosta Koçifozin.
   .
   Desh Vorio Epirin
   e na mbrojti nderin
   na e vranë trimin
   porsi Muhaxherin.

   Porsi Muhaxherin
   na e vranë trimin
   njeri me ISIS-in
   tjetri me “Agimin”.
   .
   Njeri për ISIS
   tjetri për “Agim”
   ikën dhjamë qeni
   Pa asnjë ndryshim!
   .
   .
   .

  2. zorro says:

   Sara, ke te drejte. Keta ANAListet tane shesin dco gje per ca evro, jo me bythen e tyre…

  3. bureto says:

   Bravo Sara! Kjo është evidente, po problemi është tek institucionet tona shtetërore ligjzbatuese, të cilat nuk veprojnë. Brenda territorit shqiptar i bëhet jehonë një ekstremisti psikopat shqiptaro-grek, që qëlloi me breshëri forcat ushtarake speciale të Republikës dhe bëhet sehir, sesi të përdhosin atdheun. Kemi apo nuk jemi gjak ne? E imagjinoni dot një sjellje yë tillë për një shqiptar në territorin grek? Dge ka patur jo pak raste të tilla. Kaq shpejt u harrua vrasja e kapitenit F. Shehu dhe ushtarit të tij, nga ekstremistët e MAVI, brënda në repartin ushtarak të kufirit shqiptar? Turp për mediat e shitura apo jo, por më turp akoma për shtetin shqiptar që lejon këto lloj maskaradash që të fyejnë në brenda nl shtëpinë tënde, ta shpifin e të revoltojnë. Turp 1000 herë, turp!

 2. enea aksioneri i 8 kanaleve says:

  Televizionet shqiptare e transmetojne, pasi e kane marre i dore pareshl
  Pronaret e televizioneve shesin cdo gje per lek
  E keqja eshte se nuk funksionon AMA

 3. Zeneli says:

  Nuk kane rene ne kurth jo. Mos u beni “naiv” se ne kurth po bie ti si gazetar qe ben kte artikull! Ata qe po e transmetojn e kane shitur bythen kan mare parat.. se nuk ka llogjik te cojn grupe kameramanesh e gazetaresh deri ne pith te arushes ku po e mbjellin ate bythqimin.. e ka mire ai zoteria i gjate qe thot medja kazan e gazetare legena..

  1. Sinqeritet says:

   Mungon ketu saLESHserbi,luuullllltrapi dhe i iliiir veerzolli.

 4. ALBAN DEGA says:

  Nderim per 14 deputetet dhe ministren greke te Kultures!

  E KAM MIK PLATONIN POR E KAM ME MIK TE VERTETEN !

  – “ Nacionalizmi eshte streha e fundit e te gjithe masharenjeve “

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Askush nuk nderon veten se ai qe nderon te verteten.
  Jo si deputatet Partise Babale Lulezim Basha, Vangjel Dule, Vangjel Tava, Edi Palokari, Petrit Vasili… dhe Havalja i Shqiperise Sali Berisha qe na dolen me grek se Agim i Arte duke vene ne dyshim dhe baltosur policine dhe Forcat e Nderhyrjes se Shpejte qe me durim dhe profesionalízam shembullor parandaluan nje kasaphane qe mund te derdhte me shume gjak krejt te pafajshem shqiptar dhe minoritar!
  E kam mik Platonin, por kam me mik te verteten, eshte nje shprehje e arte filozofike e Elada Demokratia, vendlindjes se demokracise Boterore !
  Nderim dhe respekt edhe per Ministren e Kultures se Greqise qe me teiterin e saj realist u be mburoja e pare e se vertetes !
  Vellazerisht !
  E kam mik Platonin por kam me mik te verteten !
  Uroj qe keta shembuj te fresket te behen Yje Karvani per nje faqe te re miqesie e fqinjesie te mire midis dy popujve me te lashte, me te qyteteruar te Ballkanit e krejt Evropes kunder lajmeve te rreme, kunder racizmit, kunder shpifjeve dhe nxitjes se armiqesise midis popujve dhe shteteve te Ballkanit !
  Ta kthejme Ballkanin Fuci Baruti ne Fuci Miqesie e Vellazerie, Kulture e Qyteterimi midis popujve e Shteteve te tij !
  Sic e ka thene filozofi, atdhetari dhe diplomáti i shquar shqiptar Faik Konica:
  – Nacionalizmi eshte streha e fundit e te gjithe maskarenjeve !
  Po te mos ia ndalojme hovin sa nuk eshte vone ashtu si Nacional- Socializmi, Nazizmi hitlerian dhe Socializmi Nacional ( Kombetar ) stalinist, do te pjelle tragjedi te reja edhe me te renda se ato qe Evropa dhe Bota kaloi ne vitet 30-40.

 5. Llaman says:

  Nuk perben lajm qe Dule foli greqisht. Me e sakta do te ishte qe foli dhe shqip.

 6. zogu tunes says:

  EDHE ne SHQIPTARVE na vrau greku nje oficer kufiri dhe nje ushtar , por shteti jon antishqiptar i varrosi si qent dhe as tek lajmet nuk e dha , ndryshimi jon me greket ketu esht , qe ata nuk shiten kunder greqis , medjat tona vizive e te shkruara bashk me poloitikanet tan QIEN NE BYTH PER LEKUN DHE GREKUN , ky popull jemi , ne rrofshin tradhtaret e kombit SHQIPTAR me kacifasin ne krye , gjyna qe nuk esht jar sakati president ti jepte dekorat kacifasit se ky vetem antishqiptaret dekoronte , te gjith tradhtaret e kti vendi jan te dekoruar me urdhrin e SKENDERBEUT nga president jar sakati , dhe televizionet kan mar kistin e parave nga greqia , kta politikanet dhe bosat e bythes te televizioneve dhe gazetave tona per pare shesin grat e veta , jo dinjitetin komtar .

 7. zogu tunes says:

  EDHE ne SHQIPTARVE na vrau greku nje oficer kufiri dhe nje ushtar , por shteti jon antishqiptar i varrosi si qent , bile dhe as tek lajmet nuk e dha , ndryshimi jon me greket ketu esht , qe ata nuk shiten kunder greqis , medjat tona vizive e te shkruara bashk me poloitikanet tan QIEN NE BYTH PER LEKUN DHE GREKUN , ky popull jemi , ne rrofshin tradhtaret e kombit SHQIPTAR me kacifasin ne krye , gjyna qe nuk esht jar sakati president ti qe kishim ti jepte dekorat kacifasit se ky vetem antishqiptaret dekoronte , te gjith tradhtaret e kti vendi jan te dekoruar me urdhrin e SKENDERBEUT klasi par nga president jar sakati , dhe televizionet kan mar kistin e parave nga greqia , kta politikanet dhe bosat e bythes te televizioneve dhe gazetave tona per pare shesin grat e veta , jo dinjitetin komtar .

 8. SKENDERBEU says:

  na shpifen bastardet tane te medis pacavure kazan dhe gjobvenes!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *