Karta e studentit, ministria e Arsimit: Gati në fillim të vitit

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Të jesh student në Shqipëri kushton shumë.

Ashtu si Eva janë edhe rreth 80 mijë vetëm në Tiranë që përballen me koston e lartë të jetesës. 

Ndaj në shumë vende karta e studentit ju vjen në ndihmë duke ofruar për ta lehtësira në shërbimet publike dhe private.

Po në Shqipëri kjo kartë ka mbetur prej 20 vitesh vetëm pjese e premtimeve elektorale.

Shumë prej studentëve që pyesim nuk e dine se një kartë e tillë ekziston.

“Nuk ja kam idenë çfarë është karta e studentit…”

“Kam aplikuar vjet për kartën e studentit, por na sorollaten dhe asgjë“a i dini përfitimet e kartës se studentit”? “Jo”

Kjo kartë do t’u ofronte studenteve lehtësira në telekomunikacion, transport, qendrat tregtare, teatro etj. Po Ervjola Osmanaj nga Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë e Shqipërisë, thotë se as për këtë vit karta nuk parashikohet në buxhetin e ministres së Arsimit.

Të interesuar pranë Ministrisë se Arsimit, kjo e fundit shprehet për Tv Klan së puna për Kartën e Studentit vijon duke premtuar se do të finalizohet në fillim të vitit të ardhshëm./ Rashela Shehu, Tv Klan/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

1 komente në “Karta e studentit, ministria e Arsimit: Gati në fillim të vitit”

  1. Artan says:

    shkoni ne Tindere gjeni naj dashnor se kryet pune po pritet karten qeverise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *