Lazio blindon Taren, rinovim deri në 2022 dhe super rroga e re!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kohë rinovimesh te Lazio dhe këtë herë nuk flitet për ndonjë futbollist, po për arkitetin që ka sjellë më shumë se 30 futbollistë në vitet e fundit, duke bërë investime të goditura dhe duke “fryrë” arkat e klubit bardhekaltër. Fjala është për drejtorin sportiv Igli Tare, që më në fund ka rinovuar deri në vitin 2022 me Lazion.

Ish-sulmuesi shqiptar, që mbulon rolin e drejtorit sportiv por edhe “scout” te bardhekaltërit që prej vitit 2009, pra thuajse një dekadë, do të përfitojë thuajse 1 mln euro në sezon me kontratën e re. Ai ka qenë në shënjestër edhe të shumë klubeve të mëdha italiane dhe jo vetëm.

Zyrtarizimi duhet ende të presë, pasi do të limohen detajet e fundit, por rruga tashmë është shtruar.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *