“Lleshaj duhej të rikthehej në detyrë pas vendimit të gjykatës”, justifikohet Nishani: Dikush t’i mësoj pak jurisprudencë Ramës

Ish-Presidenti Bujar Nishani po përpiqet prej disa ditësh që të justifikohet për vendimin që ka dhënë për  pushimin nga detyra të Gjeneral Sandër Lleshajt vendim të cilin e rrëzoi Gjykata.

Nishani reagoi sërish sot për këtë çështje pas deklaratave të Kryeministrit Edi Rama në “Real Story”, i cili u shpreh se Gjeneral Sandër Lleshi duhej të rikthehej në detyrë pas vendimit të gjykatës.

Në një postim në Facebook, Nishani shkruan se:

“Kryeministri i 8-të i Shqipërisë paska deklaruar sonte se ish Presidenti duhet ta kishte kthyer në detyrë Gjeneral Lleshin pas vendimit të Gjykatës që rrëzonte Dekretin e Presidentit për daljen në lirim të këtij gjenerali !!!

“Bir Selman i nënës nga të të qaj më parë” ?

Dikush ti mësoj pak (vetëm pak) jurisprudencë Kryetarit të Këshillit të Ministrave !

Gjykata e ka rrëzuar pra Dekretin e Lirimit, o kryetar i qeverisë, dhe ka rikthyer situatën juridike, institucionale, administrative, financiare, hierarkike etj., etj., etj., siç ishin para Dekretit.

Dikush ti thotë këtij kryeqeveritari që Dhjetori është pas Korrikut.

Në dhjetor kur Sandri fitoi gjyqin Presidenti i 6-të kishte mbaruar mandatin Kushtetues.

Po kot që flasim për Kushtetutë xhanëm !

Çfarë do kthente në detyrë ish Presidenti, o Kryeministri i votave të blera ?????” (TemA)

 

 

 

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në ““Lleshaj duhej të rikthehej në detyrë pas vendimit të gjykatës”, justifikohet Nishani: Dikush t’i mësoj pak jurisprudencë Ramës”

 1. Balli Kombetar says:

  Po bustin e Enverit e riktheve ne detyre o gjysmak juristo-oficer Nishani.

  1. populli says:

   Bir Selmani i nënës kë të qaj më parë,të të qaj këmben apo trurin e tharë.U pika ty,më keq seç të ka rënë,kur u bëre ti një njohës i jurisprudencës dhe u jep mëndje të tjerëve!!!

 2. Eduard says:

  Ky ka roitur fare!
  Mjer gruaja qe degjon budallalleqet e tij qe me mengjes.

 3. Genti35 says:

  Ik ore sakat gjysmak, si ne trup edhe ne tru. Ti je nje mut, asgje me gjume.

 4. Peza says:

  Jo vetem Rama,por as te gjithe administrata shteterore dhe vendore nuk njohin e nuk duan te zbatojne ligjet!
  Jeni te gjithe njelloj:HALLDUPE!
  Pas 90-tes Shqiperine e kane sunduar pashallare arrogante,harbute,injorante dhe antishqiptare!
  Rama vertet nuk ka vrare me plumba njeri sic beri Berisha,por ky te “vjedh” xhepat,buken e gojes!
  Rama ta nxjerr nga zemra Shqiperine,prandaj vjet aplikuan 367 mije shqiptare vetem ne SHBA!
  Dhe kulmi se ky derdimen as qe do t’ia dije se sa keq punon!
  Denonconi korrupsionin bertet Rama,por vete i pari e mbron korrupsionin kur une i kam shkruar me emer e mbiemer!
  Ankohuni tek portali kryeministror,propagandon Rama,por harron se me kete palo portal ka nxjerre jashte loje te gjithe administraten qe nuk duan t’ia dine per ankesat e popullit!
  Kudo ka padrejtesi,zvarritje,shkelje ligjesh,korrupsion,por askush nuk te degjon nga zyrtaret ne administrate se ankimet Rama i ka grumbulluar ne kryeministri sikur popullin e ka ushtar apo skllav!
  Nuk e di ne se do kete ndonje shtet ne boite qe te mbylle gojen popullit sic ben ky mashtrues!
  Portalin e ka kthyer sikur eshte vend i shenjte,por ne fakt eshte vend i DJALLEZUAR!

 5. 5G says:

  E pershendes kapterr Jarin me vargun e kenges
  Jari Jari hajde te pazari.
  Jari,leni prap mustaqet,se te shkojn.

 6. Lul trapi says:

  O Peza
  Ik at qifsha trute me Keto teori se na lodhe trapin

 7. h says:

  Kur dëgjon të flasë ky,noka dhe berisha,kupton pse shqiperia
  është katandisur në këtë pikë që të ëndërrosh afrikën.

 8. kapteri says:

  Me pelqeu shprehja e kapterit Nishani “Bir Selmani nenes nga te te qaj me pare” dhe me detyron ti shkoj pas me iso:
  Nise nga poshte e vazhdoje mbare,
  Po ti se bene dot se je dorethare.
  Deri te allatet i mberrine or Jar,
  Ndaj merr edhe Salen qe ti dalesh mbare!

 9. dashamiri says:

  Peza jam dakort me analizen tende fomoze.KE vetem nje gabim nuk jane aq shqiptaret qe kane kerkuar emigrimin ne shba,cia thote 367002.Me korrekt here tjeter

 10. Dunavatasi i vjeter says:

  U pordhe dhe dore nuk hoqe ,mbete qe mbete gjithmone loqe o mbiemervjedhur..ate shih ti o Bujari i Mehmetajve…turp te kesh ..do akoma te ribehesh faktor i pjerdhuri i fundit i dinastise se SHQUPIT.

 11. timo says:

  O Bujar djali, Ai, nuk cilëson Bujari duhet ta kishte këthyer në detyr por Lleshaj duhej këthyer në detyrë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *