Policia shoqëron dy grekë pas varrimit të Kaçifas, akuzohen se kanë hyrë ilegalisht në Shqipëri. Media greke nxjerr emrin e famëkeqit Karathano

Pas thirrjeve anti-shqiptare në Bularat të Gjirokastër, polica ka shoqëruar dy persona, të cilët po verifikohen nga kanë hyrë në territorin e Shqipërisë.

Nëse kanë hyrje të rregullt do lejohen të vijojnë. Po kanë hyre ilegalisht do procedohen penalisht për kalim të paligjshëm të kufirit, thonë burimet nga Policia e Gjirokastër.

Ndërkohë emrat e të proceduarve nuk janë bërë të ditur. Për këtë ngjarje kanë raportuar dhe mediat greke të cilat shkruan se në Policia janë shoqëruar 4 drejtues të lartë të komunitetit grek në Epirin e Veriut, janë marrë në pyetje nga policia shqiptare.

Mësohet se ata janë Bobby Karathano- Kryetar i Asociacionit Qendror të Epirit të Veriut, Thoma Stefos ish-anëtare e Këshillit të Përgjithshëm DEEEM Omonia, Christos Ntoutsi – Ish Zyrtari i Qarkut Upper Dropoli, Andrea Kourtis, Drejtori Komuna Heliopolis.

Mësohet se në prangat e policisë kanë rënë ekstremisti i njohur Babis Karathanos dhe Anestis Kacis. Burimet gjithashtu sqarojnë se forcat anti-terror, kanë identifikuar të gjithë personat që kanë bllokuar rrugën.

Babis Karathanos printe sot edhe arkëmortin me trupin e pajetë të Kaçifës nga Bularati për në varrezat e fshatit, ndërsa në duar mbante flamuj grek dhe bënte thirrje si “Vorio-Epiri është tokë greke” apo dhe “Këtu është Greqi”.

Babis Karathanos është përfaqësues politik i “Agimit të Artë” dhe i njohur për qëndrimet e tij antishqiptare, ndërsa ka qenë i akuzuar edhe si një prej autorëve të masakrës së Peshkëpisë.

24 komente në “Policia shoqëron dy grekë pas varrimit të Kaçifas, akuzohen se kanë hyrë ilegalisht në Shqipëri. Media greke nxjerr emrin e famëkeqit Karathano”

 1. Likja says:

  Po zotin Dule dhe zotin Tavo kur do shoqerohen?

 2. Kara thanot plumbin ballit says:

  Plumbin ballit karathanos dhe te gjitha karakurvave greke kudo qe ndodhen!

 3. Nje grek me pak, nje bastard me pak says:

  Keta do lirohen dhe biles hajde kush degjon mediat dhe qeverine me falje dhe kerkim ndjese ndaj Gerrqise per arrestimin dhe mbajtjen 2 ore ne polici. E rregullon lideri global kete pune. I fut nja dy batuta dhe…

 4. Gazetari says:

  Kte pusht shqiptaro grek mos ta lere policia por ta procedoj dhe te denohet ne burgjet shqiptare dhe aty ta kalerojne nga mengjesi deri ne darke. Ta shofi pastaj vorio epirin e gopit nones vet.

 5. ''....askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten''[PLATO] says:

  shteti grek :BLLOKIM TOTAL te autobuseve dhe makinave ne Kakavia,asnje koke suniti drejt tokes greke,kthim me kuc e mac gjithe tourkalvanoi-ve nga Greqia,mbillje e portes pergjithmone.

  1. Nick says:

   Merr ndonje arme dhe ti si ky vulehumburi qe percollet sot edhe bej nje xhiro se nuk te del e keqja ndryshe o i zi me bojë!

 6. undefined says:

  Sharrojeni ne ndonje Pyll nga Veriu qe mos ti gjendet as nishani ketij arvanitasi te pabese ketij bastardi

  1. ardenicari says:

   nuk eshte arvanitas, minoritar eshte dhe shume i poshter. Une do ta ekzekutoja pa gjyq kete peshtire

 7. Gri says:

  Ky Karathanos mos ka pasur nje klinike ne Durres ne kohen F.Nanos! Se cu perfol per shfrytezim te femijeve te jetimores per marrje organesh? Nuk dihet si dhe pse u mbyll ajo dosje ? Kush ka info me shume te thote dicka?
  Nese eshte policia mund te interesohet ndoshta! Sepse i takon te jete…. perbindesh!

 8. Vaso Pasko says:

  POPULLI AMERIKAN NUK MERRET ME NOFKA PO PER GREKET KA SHKELUR RREGULLIN E SAJ DHE U FLET MUSKITOS. NE SHQIP, MUSHKOJNA.

 9. xx says:

  Mediat private greke bejne fajtor Ramen qe sipas tyre u fshehka mbrapa policise per vrasjen e Kacifas,Por ajo qe te ben pershtypje dhe besoj se ata nuk mund ti fajesosh, eshte fakti se perserisin per Ramen fjalet e opozites qe e cilisojne drogaxhi the kryebandit.Per kete ”fakt”ata nuk e marrin per nje shtet serioz Shqiperine perderisa drejtohet nga ”e tille njerez”.Kjo eshte dhurata qe opozita i ben jo Rames por Shqiperise. Dhe kete e bejne kudo ne Europe pa kuptuar qe fyejne vendin e tyre per nje karrike.Nuk kane as turp kur vete Europianet ua perplasin ne surrat.Nje gazetar grek i tha te ftuarit qe te kete kujdes te mos flase keshtu per Ramen dhe ai iu pergjegj se keto fjale ja thone Rames ne parlamentin shqiptar.Disa minuta me vone dolen dhe filmimet.

 10. #varijanullen says:

  Me bajonet ti nxirren zorret ketij pleres… beje thirrje ministrit te ri te rendit te shperndaje arme fshatrave kufitare se Po levizin trafikant homogjen, per grekun mjafton dhe bicaku Po duhen arme per te zbritur ne janine.

 11. Ergys says:

  Ky qen duhet torturuar pa meshire me metoda shtazarake deri sa ti dale shpirti.

 12. Labi Vlores says:

  Me 28 tetor te vitit qe vjen ju bej thirrje te gjithe kosovareve, malesorve dhe gjithe laberise te shkojme drejte bularatit per te Mos lene me fisqirat greke te vijne dhe te na shajne ne token tone…tu tregojme vete ne se ketu Ka shqiptare akoma se ketà te tredhurit shtetare nuk kane bythe se ja kan shitur pederasteve greke..te hapim nje faqen ne fb ku te konfirmojme secili nga ne pjesemarrjen…

 13. gloria says:

  Populli dhe politimanet e ndershem ndahen nga keta plera ekstremiste. Ne cdo vend te botes kush hap zjarr ndaj poilcise keshtu e peson si ky plera.

 14. ''....nese gervish sadopak nje muslimon shqipfoles,do te zbulosh ''arabin'' qe ai fsheh mes veti.......! says:

  nga 13 komente,12 bejne thirrje per marrje jete,duke vertetuar 100% gjaxoritetin e suniteve arabe…………………..

  1. Thanasi qe ta plasi says:

   Ndersa une do tu beja nje thirrje tjeter. Keta qe ka ndaluar policia ti coje ne burg qe cunat shqiptare ti perdorin per dashnore. A jam europian me kete propozim?

 15. Alben says:

  Në 28 nëntor 2018 do të festojmë ditën e pavarësisë në Filati, Cameria

 16. kosovari says:

  Sa keq! Se bashku me Enver Hoxhen ka vdekur edhe shteti i shqiponjave! Ka mbetur vetem shteti i kukajkave!

 17. Genti says:

  Ka nje diference te madhe. Greket dine te protestojne, kurse arnautet dine veten te duartrokasin ne mitingje partiake. Sa per tu vrare me njeri tjetrin pse hyri lopa ne duhan, arnautet jane eksperte Ballkanike.

 18. Kollodoku says:

  Ooooo ti “nese gervish sodopak…….”
  Ty derri ta qift nonen dhe motren. Mos e kruj sumen e vogel me nji gjo qe se ha dot. Shif greQIN. Sunitet i ke nga mbrapa ki kujdes.

 19. Lili says:

  Ku e kemi ate shkrimtarin per shtetin e qyqeve ?

 20. sapa says:

  Perpara se te merren me disa greke te pafuqishem qe nuk kane cfare ti bejne ketij vendi shqiptaret te bejne shtetin e tyre meqe jane aq atdhetare te medhenj!Se po te kishte shtet funksjonal ky vend edhe greket do ta ndjenin veten shqiptare dhe nuk do ju binte ne mend greqia ashtu si dhe pakica daneze ne gjermani ne kufi me danimarken qe si intereson fare danimarka.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *