Sali Berisha: Sot u përdhos territori shqiptar, autoritetet qëndrime të papërgjegjshme

Sali Berisha ka reaguar për zhvillimet e sotme në Bularat ku thotë se është përdhosur territori shqiptar.

Ndërkohë, pjesë e organizimit të tyre kanë qenë edhe dy deputetë të opozitës Vangjel Tavo dhe Vangjel Dule të cilët u shfaqën në ballë të tubimeve duke motivuar ekstremistët.

Ndër të tjera ish kryeministri shkruan:

“Ekstremiste te terbuar grek perdhosin territorin shqiptar!

Te dashur miq, sot grupe ekstremistesh grek, raciste primitiv antishqiptare perdhosen territorin e Republikes se Shqiperise. Ata varrosen me parulla luftenxitese, raciste, antishqiptare, vorioepiriote ekstremistin Kacifas, i cili u vra ne nje perpjekje te armatosur me policine shqiptare.

Denoj me ashpersine me te madhe aktin primitiv te shfrytezimit te nje procesioni mortor nga ekstremiste, fanatike per qellime raciste dhe antishqiptare.

Denoj heshtjen para ketij akti perdhoses te territorit shqiptar te autoriteteve zyrtare te Athines dhe Tiranes, te cilat me qendrimet e tyre te papergjegjshme dhe histerike nxiten kete akt te shemtuar, nderkombetarisht te denueshem dhe qe sot heshtin per turpin e tyre. sb”, shkruan Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

33 komente në “Sali Berisha: Sot u përdhos territori shqiptar, autoritetet qëndrime të papërgjegjshme”

 1. X.X says:

  kush i nxiti Sali ??? fol jo ashtu ne tym.

  1. Amy says:

   kush flet per perdhosje territori shqiptar ? O zot te kem nje gure dhe malit qe nuk bezan ti bie ( Migjeni ), ky plak kriminel berishe nuk e perdhosi kete vend duke qene shqiptar, kur dergoi elikopteret per te helmuar Jugun e Shqiperise ? nuk e perdhosi ky kriminel i lindur antishqiptar kur hodhi ne ere Gerdecin dhe vrau dhe plagosi me qindra shqipetare ? nuk e perdhosi ky plak i keq organizimin e vrasjeve te tere atyre djemeve Tropojane duke perfshire dhe AH ? nuk e perdhosi ky kriminel kete popull kur ju mblodhi parate dhe jua vodhi driten per diell me firmat piramidale, nuk ka goje ky berishe plak te flas per askend, ky dueht ta mbylli ate goje hale dhe te mos bezaj.

 2. Kalec Dega says:

  Ky a shteti qe trasheguam nga ty maloq kriminel gjakprishur. Shqiperia kurre ska pasur shtet dhe patriotizmi i shqiptarit eshte vetem te shaje Grekun dhe te mbroje Turkun.Popull ma legen ne bote nuk ka.
  Ky poshterim qe i behet shqiptarit nuk do ndodhte kurre ne serbi greqi a turqi. Popull dhe komb pleher, ska ne bote.

 3. lion says:

  perfundimisht u be i gjalle edhe sala

 4. Anarko-Sindikalisti says:

  Ik ore bajge turko-babaliste-tribaliste!
  Vampir gjakprishur!

 5. Johani says:

  O Artan Hoxha u ngjall lugati,dhe shif çfar reagimi ban e si vie turp qe vetem para pak ditesh ose ne diten kur u vra ky kriminel sali berisha fajesoi shtetin e vet,policine qe eshte kapur nga Rama dhe akuzoi Ramen se vrau grekun per qellimet e erreta per ti prishur raportet me shtetin vlla grek,e ky reagim yti sali berisha nuk eshte gje tjeter pos nje poshtersi e radhes qe di ta pjelle vetem ti.

 6. I.Hoti says:

  Mund te jete hera e pare qe lexoj nje shkrim te tij (nqs e ka seriozisht!)qe nuk mund te korigjoj. Do bie debore!

  1. X.X says:

   Edhe aty qe foli beri fajtor nxites.

 7. fredi says:

  Ty ste merret vesh shqipja ,a ishe ti qe the qe policia shqiptare mund ta kishe shmangur kete tragjedi ,sot del dhe kerkon ti vesh zjarr ,je mesuar zoitrote qe arkivolin e kthen ne kok dashi.

 8. Jane varrezat qe ju dhe ti dhe ato qe po ju japin edhe kta sot,ju jeni te gjithe te shitur jeni legenat e ketij kombi,cfare i keni bere ju kesaj shqiperie kto 30 vjet nuk numerohet. Ptuuu fare e poshter tradhtaresh mercenare te greqise,ju politikanet e ndyre jeni kali i trojes ne shqiperi.

 9. Timi says:

  Ik mor vrases…kerkon ti hedhesh benzine zjarrit o kriminel…

 10. trimi says:

  Edhe ti zotrote ke pjesen tende si antishqiptar plere

 11. shqiptar krenar says:

  SOT U NDJEVA MA SHQIPTAR , MA KRENAR SE KURRE FALEMINDERIT PER PJEKURINE E ZGJUARSINE MATURINE E CIVILIZIMIN FALEMINDERIT O ZOT QE KAM LIND SHQIPTAR!!!!! Ky qoftlargu “patriot” senil , maskara 24 karatesh e ka harrue apo kurre se ka msue ca asht urtiaja eBURRAVE TE ODAVE!!! Se i MIRI TRIM KURRE NUK NGUTET PREJ URTIJE,JO PREJ TUTE !!!!

 12. shqiptar krenar says:

  SOT U NDJEVA MA SHQIPTAR , MA KRENAR SE KURRE FALEMINDERIT PER PJEKURINE E ZGJUARSINE MATURINE E CIVILIZIMIN FALEMINDERIT O ZOT QE KAM LIND SHQIPTAR!!!!! Ky qoftlargu “patriot” senil , maskara 24 karatesh e ka harrue apo kurre se ka msue ca asht urtiaja eBURRAVE TE ODAVE!!! Se i MIRI TRIM KURRE NUK NGUTET PREJ URTIJE,JO PREJ TUTE !!!!

 13. tafa says:

  Une kam mendimin qe ky malukat duhet vizituar tek gjinekologu.Ta saktesojme xhanem eshte burre apo grua.Dje e pardje kriminelin grek shoku sali e beri hero te minoritetit dhe fajsoi policine shqiptare qe edhe pse u qellua nga ky kriminel duhej ta kapte te gjalle ate,ndersa sot pasi e pa qe qeveria greke po mban qendrim realist dhe ketu ne vendin tone askush nuk i jep te drejte saliut dhe te vetet e drodhi pa piken e turpit.Gjynah qe na kane drejtuar jeten tone politike te tille njerez

 14. Kur flet sala says:

  Ti shpresoje te ndodhte ndonje inçident qe ti shfrytezoje ti per qellimet e tua djallezore.Ty s’te plas k..i per shtetin shqiptar.Ti je nje antishqiptar.Ti kishe deputetin tend atje te pranishem qe nuk flet nje fjale per keta ekstremist,perkundrazi i mer dhe ne mbrojtje.Jeta jote ne krye te shtetit shqiptar,ka qene nje nga kohet me te erreta te popullit Shqiptar,sepse ti krijove nje shtet ne sherbim te klanit tend.Eshte ai shtet qe Jane angazhuar dhe Nderkombetaret qe ta shembin ne favor te shtetit te se drejtes,qe po vepron me te gjitha mjetet per ta sabotuar.Por je i ndergjegjshem qe koha nuk punon per ty,prandaj dhe çdo ngjarje kerkon ti vesh ngjyrim politik,me shpresen se mos ndodh ndonje gje,qe ti dhe klani yt antishqiptar te perfitoni,paçka se cenohet siguria kombetare.

 15. Sinqeritet says:

  C’farere prisnje ti o plehre saLESHserb dhe ti o mut trap luulesh bisht Perse nuk shkuat dhe ju me extremistet greke.
  Komunnist familja ime kurre s’ka pasur,na morren pronat.Por po te ishte Enveri s’do te guxonin evgjitet greke te na poshteronin e te na shkelnin keshtu. Haram deputete,haram qeveritare,plehra pa dinjitet.
  Ku je o plehre ilir “korcari” ku e ke zerin,figuren je bashkuar me plehrat ,ti nuk je korcar por je nje karagjoz.
  Sot Shqiperine e perdhosi nje katundar rrugac pa familje drogaxhi dhe jevgjit greke.
  Vetem gazetari Hoxha eshte shqiptar sot.

 16. shqiptar krenar says:

  SOT U NDJEVA MA SHQIPTAR , MA KRENAR SE KURRE FALEMINDERIT PER PJEKURINE E ZGJUARSINE MATURINE E CIVILIZIMIN FALEMINDERIT O ZOT QE KAM LIND SHQIPTAR!!!!!
  Ky qoftlargu “patriot” senil , maskara 24 karatesh e ka harrue apo kurre se ka msue ca asht urtiaja e BURRAVE TE ODAVE!!! Se i MIRI TRIM KURRE NUK NGUTET PREJ URTIJE,JO PREJ TUTE !!!!

 17. Mashkullori says:

  Dhe kush flet per perdhosjen e te vdekurve,Sali Berisha,i cili perdhosi kufomen e vdekur te Azem Hajdarit,njesojsi keta qe vete ai i quan ekstremiste,raciste dhe antishqiptare.Heshtjen te papergjegjeshme dhe histerike,sipas tij te qeverise Shqiptare e asaj Greke,e quan si nxitese te sjelljes te nje grupi ekstremist ne Bularat….
  Do e pranoja kete,ne se do te merrte nje thike e t’i binte vetes dhe te denonte organizatoret e vertete te ketij tubimi te turpshem dhe antishqiptar.Keta jane dy deputete te opozites:
  I pari,Vangjel Dule,deputet I listes me numurin tre ne Vlore,i cili I hengri buken ndonje deputeti te djathte shqiptar…
  I dyti,eshte perseri deputet i opozites,i aleates te tij,LSI-se,Vangjel Tavo…
  Kur t’ju binte kokes ketyre dhe te kerkonte ,te pakten per deputetin e PD-se Vangjel Dulaqis,minimumin largimin nga grupi parlamentar i PD-se dhe maksimumin kerkese prokurorise,per hetimin e te dyve per thirrje antikombetare,te cilat kercenojne sigurine territoriale te Shqiperise…
  Ja keshtu o ish palopresident e palokryeminister dhe ish palokryetar I PD-se,mbrohet Shqiperia,me vepra dhe jo me fjale,me mbrojtje territori dhe jo me dhurim territori,sic bere ti me detin qe i fale Greqise….

 18. salianji pederast says:

  Sali Berisha nuk eshte shqipetare.Ai eshte nje nazist, fashist mercenar i ndyre Grek,nje njeri i pa fytyre nje zgjebaruk burr nga malesia e veriut.Ai i quajtur sali eshte fundrina e shqiperise.Ai duhet te arrestohet se se bene,ai eshte kriminel numer nje ne shqiperi,pse nuk arrestoh- et ky fashist i ndyre, ky nazist i ndyre,ky mercenar fashist i ndyre.Pse???.

 19. Jurgen says:

  Deri dje thoje se e vrau shteti shqiptar , ndersa tani u vra ne perpjekje te armmatosur nga policia shqiptare. Ah ti duhesh varur ne mes te Tiranes. Meqe ra fjala Tavo dhe Dule jane brenda stanit tend.

 20. Tango says:

  Jari më qafsh, mos I rruj mustaqet🙏🏻

 21. Alda says:

  Zhduku o bajgë, se na nakatose!👎

 22. Hajrie Homni says:

  Booo, hera pare, qe po me pelqen Sala!!!

 23. Roberto says:

  Pse more zgar i qelbur tani u kujtove te flasesh ti??? Ne fakt e ke nga sikleti por ti nuk ke goje te flasesh fare.Te kujtohet kur u vra Azem PLEHU?????? A e moren trupin horrat e tu dhe pushtuan bulevardin e vajten te vrisnin Fatos Nanon ne kryeministri? E harrove ate tufen e krimineleve te tu qe i perdore per ta marre pushtetin me dhune???QEPE HALENE O SALI. JE KRIMINEL dhe i SHITUR SA TE GREKU AQ DHE TEK SERBI se Amerika ta futi gishtin se e pa se kush ishe.

 24. Jak Boston says:

  Kopil serb teritori shqiptare eshte perdhosur kur ishe ti president dhe kryeminister shume here, kur ti bajge kombetare iu dhe toke shqiptare ne pronesi ardhacakeve greqishtfoles duke i bere pronar, kur ti fekale kombetare lejove Anastas Janullatos te vijne ne Shqiperi ne krye te kishes shqiptare, kur ishe ti president tu vrane 4 ushtarake shqiptare ne Peshkepi te Gjinokastres, kur ti kusar i kombit shqiptare dogje Shqiperine ne 1997, kur ti superhajdut dhe super i korruptuar iu dhe varrezat grekeve dhe desh na shite detin tek greket etj. etj. etj. Keto jane perdhosje teritori o kelysh kurve.
  Ajo qe ndodhi sot eshte nje anomali e shkaktuar nga ekstremiste greke, por ne asnje menyre nuk eshte perdhosje teritori si ato te tuat.
  Jepi Cezarit ate cfare i takon. Po ti pjella serbe ske nga ta dishe Cezarin se serbet kane qene ne stepat ruse ne kohen e Cezarit.
  Une jam nga kritikuesit me te medhenj te Rames, por ne kete rast jam 100% me Ramen.

 25. Nilku says:

  Qirje Sali, ti i fale detin Greqise. Tani na jep keshilla patriotike! Ulu qirje se nuk te shkon!

 26. A says:

  Nuk mund te manipuloni me zBerisha.Ju kini zero influence ne opinionin publik .Mbeshtetja e shqiptareve ndaj jush u kthye ne mallkim per ta.Duke ecur me shtegun e R.Alise -(une nuk e di ne se kishit ndonje padron tjeter pervec ppsh) ju mbytet endrren demokratike ne Shqiperi dhe Jeni arkitekti i shkaterrimit te shtetit , kaosit shoqeror .Femijte tuaj parazite ngazellehen neper bote me te ardhurat nga pasurite private dhe shteterore qe ju dhe shpurra juaj vazhdoni akoma ti grabisni shqiptareve …Se fundi si keni guximin te flisni Ju qe vrate nga frengjite e ministrise kater fukarenj ne nje demonstrate paqesore etj krime per te cilat ju jeni pergjegjesi kryesor.. Ne se e keni te veshtire te respektoni te tjeret ,te pakten respektoni veten tuaj me heshtje…

 27. h says:

  Kur e përdhosën dhe pshurrën MALOKËT,
  mund ta përdhosin edhe greket që jane më të civilizuar se ty.

 28. Besi says:

  Po ku perdhoset ndonjehere kuplaraja qe ndertove ti or badagçi !Pastaj ajo pjese ku u zhvillua ceremonia ti or Sali Protopapa ia ke falur Grekerve ndaj s’ka se si te dhimbeset e ta quash teritor Shqipetar!Leri shakate ore Sali po iteresou per birucen tene se thone qe ka biruca pa tv dhe internet e ti pa to ngordh se s’ke si ti mrresh informatat nga te drguarit ne aparaturat e pergjimimeve!

 29. labi says:

  O Sal o psikopat je ti qe Mban dulen ne parlament ti e fute me peden o ropqir komunist

 30. shoku says:

  O plak i marrusur, ke byhe ( se topet te jane thare) ti propozosh parlamentit dhe grupit tend parlamentar ( e di ky qe dulja eshte pjese e D.P e ka te tijin??) perjashtimin e dules dhe heqjen e imunitetit te dules dhe tavos dhe tia dergosh per hetim prokurorise per shperdorim detyre dhe perkrahej te thirrjeve shoviniste, terroriste?
  Bej nje gje te mire ( te pakten nje here te vetme ketij vendi). kape kete rast, do te fitosh pike. Tregohu qe je nga ajo krahine, qe te te kujtojme, kur te shkosh ne p.th te semes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *