VIDEO: Del në dritë arkivi sekret i Giulio Andreottit

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Një arkiv privat prej 3500 kutish i ish-kryeministrit italian Giulio Andreotti është bërë publik për kërkuesit.

Për herë të parë zbulohen dokumente sekrete të një rëndësie të veçantë historike dhe politike, ndërsa hidhet dritë dhe sillen të dhëna të rëndësishme mbi  NATO-n.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *