VIDEO/ “Gjaku na therret të djegim shqiptarin, zjarr kundër qenve “, degradon ceremonia e varrimit të ekstremistit grek në Bularad

Ka degraduar ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas i cili mbeti i vrarë pasi hapi zjarr ndaj Policisë së Shtetit.

Shtetasit grekë që ishtin të pranishëm, kanë nisur me thirrje ekstremiste greke, thirrje për Vorio-Epir.

Para trupit të Kaçifasit është hapur një flamur i madh grek.

Ndërkohë, kortezhin e ka udhëhequr, antishqiptari Babis Karathanos.

‘Gjaku na therret te djegim shqiptarin’, ishte nje nga thirrjet e dëgjuara. (TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

62 komente në “VIDEO/ “Gjaku na therret të djegim shqiptarin, zjarr kundër qenve “, degradon ceremonia e varrimit të ekstremistit grek në Bularad”

 1. Mua nuk me besohet!!!!! Grek (JO AUTOKTON, POR TE ARDHUR 2 SHEKUJ ME PAR PER TE PUNUAR PER SHQIPTARET E ATYRE ZONAVE)qe shajn shqiptaret ne territor shqiptar dhe asnje reagim nga shteti….Ne fakt, kshtu ndodh kur shteti yn eshte legen, i pavler, pa dinjitet!!!

  1. Fiks says:

   Mire e the po kujt ja thua.

   1. Ne gerrqi ndalohen edhe gazetaret ndersa ktu hyn pa problem karathanot antishqiptar te terbuar.

    Varrim i tille per nje kriminel qe qelloi dhe veproi kundra te ashtuquajturit “Shtet shqiptar”.

    Po vetem kryepisi i kishes ortodokse le te kuptosh sa dinjitet ka ky paloshtet.

    S paskan bere gje hic, duhej te shkonin ne fshatrat perreth e ti digjnin shqipaKARET me benzin.

    1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


     Mu në lulen e rinisë
     Për lavdinë e Greqisë
     Nga një dorë alvanozi
     U vra Kosta Koçifozi.
     .
     .
     .

   2. Ne gerrqi ndalohen edhe gazetaret ndersa ktu hyn pa problem karathanot antishqiptar te terbuar.

    Varrim i tille per nje kriminel qe qelloi dhe veproi kundra te ashtuquajturit “Shtet shqiptar”.

    Po vetem kryepisi i kishes ortodokse le te kuptosh sa dinjitet ka ky paloshtet.

    S paskan bere gje hic, duhej te shkonin ne fshatrat perreth
    e ti digjnin shqipaKARET me benzin.

   3. ti je muslimon,ti je zhuls shkretetire,si i tille eshte normale te jesh rrot [email protected] uakbar! says:

    vrromiarides tourkalvanoi,ne jemi ne trojet tona aytoktone dhe do te bejme si na do [email protected],ndersa ju plehra te ardhur nga stepat e Kawkasias eshte mire te voulosni ate kamare pasi qelbni ere turku…………………ZITW I VORIO IPIROS!

    1. #varijanullen says:

     A me ha mutin hibrid/homogjen… therrit dhe janullatosin se ha shume mute ai, janulla morri leket dhe se rruan trapin per hibrided

    2. ti je grek peder..ty te kazene bytha kallo....lum turqnia qe te ka shkerdhy sa qe die ne ender te del...ptu fare e kese...hajde gamuti panagjia..bythqir i vogel...... says:

     ju greker jo vetem qe njiheni si pedera por e pate bythen kur shqipria Kishte shtet i late kockat rrugeve (1949)…njerez si ty qe i bie bythes sa here ta kerkon janulla vetem leftni dhe hani mut…po do ju vii rradha dhe ty shume shpejt do ta gjejne vrimean dhe do ta cajne bythen qe te ka zene kallo nga karri turkut….e kupto vet ti plako…..

    3. albrecht says:

     Ti sje grek, Greku nuk di shqip se meson dot kurre. Ti je gjakprishur shqiptar qe i thua vetes grek. JU jeni me robshkerdhyer se vete evgjitet grek. Po pse mo kar e shkuar karit ne vitin 2018 akoma kete sjellje do mbajme. Dy popuj fqinj prej shekujsh qe kane nje histori me njeri tjetrin. Po mjaft mor te qifsha rracen se nga lufta e urrejtja ske mire as ti as une humbasim te gjithe. Thirrini mendjes respektoni fqinjin qe ju respektoi ne mort or jua shkerdhefsha rracen e poshter.

    4. Muslimoni ju pastron sumen Zitto puco alvanose says:

     Ti vrromjar ke lindur dhe sumqire do vdesesh o pisogledi janulles Gjysma e atyre qe erdhen per varrim kane shijuar dhe rrocke alvanosi se Turko lafshe preri ja ngul me opa ne sume

  2. malokëria = qenëria says:

   Meqe kane ardhur keta trimat paliKARI greke, mund te kalojne njehere te ma qethin pastaj te ma rruajne dhe pastaj parfumosin? Kur bejne edhe greket si te forte, te vjen per te vjelle. Pse nuk ikin tek Erdokari te bejne te fortin apo i merr ne harem ai si dylbere. Pune dreqi kjo, nga nje ane Erdokari mbush Shqiperine me xhamija, nga ana tjeter keta turqit qe para 200 vitesh vendosen te quheshin greke. Kush e ka lexuar “Kronike ne gur” te Kadarese e kupton pse nuk behet ky vend. Me aq ushtri sa kane hyre e kane dale nuk merret me vesh ku jane shqiptaret. Dhe mos me thoni ne malokeri se fyeni inteligjencen e atij qe e ka. Rrofte Azemi, Hajdari i Demokracise dhe Ahmet zogu i kurves.

   1. malokeria qeneria @ Mbylle bucen ti moj kurve muti. merr mamane dhe motrat e tua dhe beni gojoret neper semafore. babai te mbledh qindarkat

  3. rrypi says:

   Eshte kollaj te arrestosh ca idiote, por kjo do te acaronte dhe me tej situaten. leri qente te lehin, por e ngriten pushken prape e pane cfare pergjigje do marrin nga shqiptari…Mos i kujtoni greket shume trima, lehin kushte ne turme, por nje krisme duan dhe ne shalen e Janulles fshihen…

   1. Nuk la arrestime. Nje Shtet serioz do bente te pamundur nje cerimoni te tille te nje terroristi qe gjuajti mbi Shtetin ne fjale. Biles nje shtet nacionalist si Greqia as qe do jepte trupin pas por do e zhdukte pa len gjurme.

    Dhe nese Shteti lejon cerimonin duhet qe te rrethoje vendin plot me police qe te siguroje shtetasit e tij dhe te ndaloje kategorikisht hyrjen e elementeve ekstremiste greke si psh Karaputanthanos.

    As njeren as tjetren s beri paloshteti shqipkar dhe natyrisht qe do degjosh thirrje e kercenime anti shqiptare mu ne mes te shqiperise.

 2. Jorgo says:

  perse nuk shpallen non-grata keta karathanot? ata qe hedhin parrula te tilla me gjuhe urrejtjeje mes dy popujve duhen identifikuar e ndaluar ne bashkepunim me qeverine greke… jane kelyshe te padroneve ne Athine qe po humbasin privilegjet

 3. Kosi says:

  Turp tu vij ziheni si fëmijë

 4. SHQIPTAR says:

  Po mir e bojn rraca e
  poshter dhe e flliqme qe bojn kshu lloj thirrjesh. Se kur skemi shtet ne edhe ato do vin dhe do thojn ca ti det qefi. Meno per i moment te vetem te kishte nai gjo te ngjashme ne greqi dhe te kishin dal shqiptaret tu myt qytetin me flamuj shqiptar dhe tu thirr digje grekun. Do i kishin mor me gjith flamur e me gjith arkivol do i kiahin djeg te gjalle. Cohu Enver nga varri i thojn kti muhabeti se ai i vinte hakut me grek e me kuah ja ka qi rracene shpifme

 5. Akili says:

  S’kane faj banoret e Bularatit dhe Dropullit qe jane permbytur keto 30 vite nga nje propogande e ethshme ekstremiste dhe irredentiste e te ashtequajturit “Vorio-Epir” nderkohe qe shteti shqiptar ka ndenjtur duarkryq. Pse nuk jane shpallur non-grata personat qe jane identifikuar si antare ose perfaqesues te grupeve nacionaliste dhe fashiste si MAVI dhe Agimi i Arte e te mos hyjne ne asnje menyre ne territorin e R. te Shqiperise. Qeveria Shqiptare duhet ti dergoje note te ashper proteste qeverise greke te distancohet ngaj thirrjet antishqiptare te shprehura gjate ceremonise se varrimit te ekstemistit Kacifas nga qytetare greke dhe perfaqesues te politkes greke. Nese ka nje helm qe mund te acaroje dhe tensionoje mardheniet mes vendeve ai eshte nacionalizmi i c’do lloji.

 6. Shqiptari says:

  Ah te q… shtetin e edvinit ! E imagjinoni dot sikur kete ta benim ne ne greqi. Keta jevgjer te anadollit vrane shqiptarin 15 vjecar vetem pse gezoi pasi shqiperia fitoi ne futboll me greqine dhe asnje nga keta plehrat tane politikane nuk u ndie nderkohe qe nje legen gjakprishur lindur ne shqiperi dhe jetues ne greqi qe qellon policine tone kthehet ne hero ne vendin me anti te huaj te BEne greidhin e dhules dhe dhuleve te tjera qe jetojne me taksat e mija dhe te shqiptareve te tjere. Si nuk eshte ne gjendje ky shtet shqiptar i degjeneruar te sillet njehere si shtet qe mbron interesat tona por gjithnje i neperkembur ndaj grek dhe serberqireve. Po keshtu do vazhdojme te perpelitemi pa dinjitet sa kohe kemi ne krye ramen berishen meten dhe te tjere plehra te korruptuar pilitikane

 7. Akili says:

  Eshte e patolerueshme qe as ministria e Jashtme e as Qeveria nuk mbajne nje qendrim te ashper ndaj parrullave irredentiste dhe antishqiptare te bera gjate ceremonise se varrimit te ekstremistit Kacifas, ceremoni ku merrnin pjese edhe perfaqesues te politikes greke dhe personazhe te njohura si ekstremiste nga vendi fqinj. Shqiperia deshiron mardhenie vllazerore me Greqine ashtu edhe integrimin ne BE por nuk duhet te lejoje ne asnje menyre qe te helmohet atmosfera e ketyre mardhenieve dhe aspiratave nga ca koka te nxehta dhe ca qendrime ekstremiste nga te cilat duhet te distancohet qarte qeveria Greke dhe perfaqesuesit e saj. Qeveria Shqiptare duhet te pergatise nje liste te hollesishme te ekstremisteve ne vendet fqinje dhe te shpalle perfaqesuesit dhe pasuesit e tyre si persona te padeshirar (non- grata) ne territorin e Republikes se Shqiperise.

  1. Illyria-Shqiperia says:

   Cfare do mbajne? Duheshe mbajtur qe ne kufi me pretekstin nuk rrezikojmr sigurine kombetare tu mbylleshe kufiri nazisteve. Po kush do e mbylle Like floriri qe ka lene shtetin pa minister rendi, ky spiun grek, apo Edi qe nderton shtet ne baze tolerance me hienat.

 8. Aleksander says:

  Ku je o shtet ?! A e dini c’eshte DINJITETI ?

 9. Fred says:

  Enver Hoxha si idiot qe ishte nuk zboi greket kur zboheshin camet.Por nuk mbaron me kaq,,,Muterit Nano,BerishaeRama u ngriten dhe permendore grekeve qe te shfryjne antishqiptarizem cdo vit…Cili vend ne bote pjell lidera kaq matufe e injorante?

 10. Laveri says:

  Ky shalgjati yne e ka hallin tek konçesionet, mos flasim per ate kokecepshin president apo bajgen opozite te Hollandezit, mjere Shqiperia ku u katandis, te ben trimIn gabeli Greqise ne mes te vendit dhe nuk i thote njeri plaç

 11. Presheva says:

  Ktë ka mbjell dule, deputeti i partis pd për 20 e ca vite me radh.
  Deputeti i partis djathit.
  Ne vend se te turperoheshin me terroristin kta vin dhe pallin si kafshe me gjuhen e urrejtjes.
  Disa TV shqiptare i bejn reklam duke transmetu direkt varrimin e terroristit, ne vend se ta ignoronin si asgje kto plerat e kazanit e bejn hero.
  Shikoni o Shqipëtarë shikoni, deputetet e parlamentit Shqipëtarë (partis se gjathit dhe lsi) kan guximin e shkojn ne varrim te nje terroristi , bashkpuntoret e saliut lulit monikes e ilirit😡😡😡

  1. ari says:

   preshev ik shko lepij vuqiit bythen se sapo kish ber treshe seks me ramen e ty.ta paska ber milloshi gojen byth e trunin mut.o turp sot esht rama bythlepiresi ne pushtet ,greket sot po te qijn ne byth ty e ramen e ti thua fajin saliu.ik tash se nikoliq po te pret.

 12. luke says:

  Boll se na cate t….n me kete idiotin. Donte te bente Rambon hengri koqen e plumbit sic e meritonte, tani na dalin 2 budallenj qe nuk dihet ca duan dhe te gjithe flasin vetem per ata. Ik o lerini ne pune te tyre, po tu marri ere mendja si Rambos do hane koqen e plumbit dhe ata, akoma toka imja toka jote u q….a mendjen

 13. ari says:

  edvinit ja ka fut thell ne fyt,goj,byth e ditmut bushatit pallen anastas janatullos.keshtu esht ku shizofren,bastard,kokpalare,lesh leshi,krymba qenefi ku ka dhjer stalin ben kryeminister.legen botror i vuqiq,bythlepires botror i janatullos zerva,dhe thihes pallash ne lalz EDVIN QELBESIR RAMAAAAAAAA.

 14. himarioti says:

  Pije lengun marreveshjes o Rahmut shkerdhata me varreza fashiste ne token e arbrit,kujtoni Se do ta kaloni aq paq si Sali kerma me tradhtite.ndaj kombit .Ku jane shqipet qe rrinin fshehur ku thirrej ,VDEKJE SHQIPTARIT.

 15. Fatosi says:

  cdo njeri flet sipas mendjes se tij , ose me mire sipas gjerave qe I ka pare ose I hyjne nga dritarja e tij Por kjo eshte nje turp per Shqiptaret
  Keta Greke po ta duan greqine kaq shume lete ikin ne greqi nga ata mendojne qe kane ardhur

 16. ta says:

  turp i madh,edhe une jetoj ne greqi,po te ngrija flamurin shqiptar ketu do me grinin copa-copa, kur je i vogel thone ha mut, te vjen inat po hidhu perpjete.

  1. arlind says:

   Kam pare une plot shqiptare me flamuj shqiptare ne athine ne bluzat e tyre.

   Por nje gje e tille qe ndodhi ne bularat nuk do ndodhte kurr ne greqi, mese e sigurt

 17. turpi kombit says:

  JU LUMT qijani gruan ed rames qijani gruan sali berishe dhe lul bashes , moniken nxireni ne semafor ju qifsha shtetin o shqiptar , kurvat ja qifsha atyre qe shajn ENVER HOXHEN se ata qe e shajn qenkan te ter antishqiptaret e kti vendi .

 18. turpi kombit says:

  JU LUMT qijani gruan ed rames qijani gruan sali berishe dhe lul bashes , moniken nxireni ne semafor ju qifsha shtetin o shqiptar , kurvat ja qifsha atyre qe shajn ENVER HOXHEN se ata qe e shajn qenkan te ter antishqiptaret e kti vendi .te pakten mos e kishit vrar o ju qifsha kurvat ju degjeneruan fare.

  1. nderi kombit says:

   Po ate hanemen tende e ke nxjerre ne semafori qe te te sjelle leket ore degjenerata e kombit ???? Ti je nga kosovo ore hibrid turko -serb prandaj shan keshtu ….. rrace e degjenerume , rrace çingijesh ……. !!!!!

 19. Kaonia says:

  Normale qe qen do na quajn po harrojne qe gjysma e atyre qe brohorasin kane biznese qe frekuentohen vetem nga shqipetare .Mos u shkelni me te dera e bizneseve ketyre njerzve me 100 fytyra.Kjo vlen si per gjirokastritet edhe per ata qe hane drekra ose embelsira rastesisht gjate aksit per ne kakavie apo sarande.Kush e lexon e kupton per ke behet fjale…

 20. Hajrie Homni says:

  O katunare greke, kush ju futi ju ne BE????
  Ju jeni 1000 vite drite larg nga Perendimi!!!!!
  Po ju futen per t’ju skllaveruar, se s’keni horizont per BE ju!!!
  🤣🤣🤣🤣 J’ua futi gjermoni…..

 21. po shteti? says:

  nje kriminel qe martirizohet.pervec familjareve e te afermve dhe miqve pjesa tjeter qe kane shkuar ne ceremonine mortore duket se cfare mentaliteti kane.kjo tregon gjendjen e vertete te maredhenieve mes shtetit shqiptar e minoritareve qe kane shkuar aty.shteti duhej te ishte prezent dhe te gjithe ata qe kane hedhur parrulla antishqiptare te arrestohen e te denohen sipas ligjeve .eshte koha qe shteti te kerkoje te drejtat e shqiptareve po ashtu sic u respektohen ketyre minoritareve ketu.leket e hedhura per ceremonine nga institucionet vendore atje duhet te kthehen mbrapsht pa asnje diskutim.nuk ka leke per ceremonine e nje krimineli nga taksapaguesit e cfaredo kombesie.personat qe e kane bere kete duhen denuar me ligj.

 22. Albani says:

  Renja defakto e Bularatit ne duart e fashizmit Grek,jo te shtetit Grek,sepse si shtet martin tere Shqiperine ata.
  Pas kesaj eshte per te qeshur kur te degjosh Shqipetare te flasin per Cameri.
  Urime Grekeve,tregojne qe jane trima e na vene perpara si delet,ashtu si gjithmone.
  Te mos ju duket me çudi qe dikur ta kemi doganen ne shkumbin.

 23. basri says:

  Eh keshtu, bijet gjakshprishur i sulen nenes!

 24. Sokol says:

  Politikanet qe moren pjese ne varrimin e kriminelit te cohen per ndjekje penale.Kush u pa dhe filmua te ndalohet dhe te cohet para gjyqit per thirrje kunder rendit kushtetues ne Shqiperi.Po kush ta beje Rama me ministra palla kari?Rama me ministra te droguar.Po ato bandat kriminele qr quhen opozite ku jane??Ne Shqiperi vetem kur te dale nje burre si Enver Hoxha do te ngjallet shpresa dhe krenaria e te qenit Shqipetar.

 25. Dash says:

  Pa fjale……………….

 26. Kjo qe po shohim eshte hapu dhe e futu greku ne token shqiptare me parrulla antishqiptare BO BO Shum po i duroj por do vi dita ime nje dit por mishin me gershon kam per tja pre ketyre kopilave jevgjit majmun far muti>> grek!

 27. O politikane legena o njerez te shitur dhe pa dinjitet,turp te keni o degjenerata qe lejuat kte gje te ndodhi brenda territotrit shqiptar. Lejuat pushtat e agimit arte te na poshtrojne brenda ne shqiperi. Ju qifsha ca ju permban pragu shpise me pozite dhe opozite ,jeni te gjithe njesoj te shitur dhe te paftyre legena te qire ne djep. O zot per shtet qe kemi,kta vine e bejne keshtu brenda ne shqiperi,jo me te presesh qe kta qeveritare te mbrojne emigrantet shqiptare ne greqi.

 28. zaim zajmi says:

  SHQIPËRIA të BASHKOHET!
  Këtë punë e zgjidhin lehtë DARDANËT.

 29. Virusi says:

  Mbani veten o njerez! Mos u beni si ai qe iku ne boten tjeter. Atij i mori koka ere, rrembeu automatikun dhe I ngeli automatiku ne byth. Ata qe llapin ne Bularat Jane te krisur, trima llafesh. Sot eshte dite morti dhe ne mort nuk ngacmohet kush. Mos u beni si te marret qe vet shteti grek eshte distancuar prej tyre.

 30. Illyrian says:

  Ata që ngordhin, groposjen
  Ata që vdesin, varrosen.
  Ky futet në kategorinë e parë

 31. Qytetari i Thjeshtë says:

  Per te permbledhur te gjitha anet negative te njeriut ne na anet tona themi “paske qene grek a faqesi”

 32. undefined says:

  Duhet bere SHTET sepse vetem ne ate menyre u jepet pergjigje pjelles se poshter “greke” ata luptoj vetem gjuhen e dhunes geni i tyre aziatik nuk njeh dimension…njerezimi….e morali …kush mendon se me to mund te merrsh vesh nepermjet marreveshjeve apo bisedimeve e ka te humbur davane ato kuptojn vetem gjuhen e …thikes ne fyt…

 33. Tom says:

  Ju qifsha rracen
  Ju sjeni as grek as shqiptare.
  Ju jeni plehrat e botes fundit.

 34. Dr. Vehip (Veip) Proda says:

  Sot, më 8 Nëntor 2018, 77 vjet pas ditës së themelimit të Partisë Komuniste Shqiptare, në Bularat të Gjirokastrës u zhvillua ceremonia mortotore e “tifozit” në mos “lojtarit” të qarqeve monarkofashiste greke, grekofonit Konstandin Kaçifas, nën zallamahinë dhe britmat e më se 1500-2000 nacionalshovenëve grekë, të ardhur lirshëm në Shqipëri. Procesioni mortor shoqërohej me parrulla, britma dhe thirrje fashiste kundërshqiptare, deri tek ajo më e reja: “Shqiptarë, ikni”(!), në prani të një eurodepudeteje, të depudetëve shqiptarë Tavo e Dule dhe të ish-depudetit dhe ish-ministrit në qeverinë e kaluar demokratikase, Ksera.
  Ceremonia mortore në Bularat, sot, ishte një procesion i egër, por shumë i “pastër” kundërshqiptar, në Jug të Shqipërisë, i zhvilluar nën heshtjen e shtetit dhe të pushtetit shqiptar, por jo edhe të Qeverisë Greke, e cila, nëpërmjet Ministrisë së Punëve të Jashtme të Greqisë, u kërkoi qytetarëve grekë-pjesëmarrës, të tregojnë “vetpërmbajtje” dhe mos-shkaktim trazirash. Ajo ishte, gjithashtu, jo “Turpi grek në Bularat” nga “thjesht ca të çmendur që bërtasin”, siç na “qetëson” Spartak Ngjela, por një demonstrim i egër kundërshqiptar, që cënon dhe rrezikon rëndë integritetin dhe sovranitetin e vendit tonë.
  Janë interesante disa indikacione brenda dhe jashtëshqiptare, që të bëjnë t`i vësh gishtin kokës, t`i thërrasësh mendjes dhe ta thuash fjalën e mendimin troç, sepse nuk mban më! Së pari, depudetët minoritarë, sidomos i kudo-ndodhuri dhe i kudo-gjenduri Vangjel Dule-deri nënkryetar i Kuvendit të Shqipërisë, kërkojnë “zbardhjen e së vërtetës”, ndërkohë që ministja e Kulturës së Greqisë, ish-ministri dhe depudeti grek, si dhe 14 depudetë grekë të Grupit Parlamentar “Syriza” në Parlamentin Grek, përfshi mijëra grekë të ndershëm, jo vetëm që e kanë të qartë të vërtetën, por e quajnë legjitim aktin e policisë shqiptare, duke demaskuar njëkohësisht falcifikimet, keqinformimet dhe dezinformimet e disa mediave elektronike e të shkruara greke, deri kombëtare, si dhe të qarqeve ekstremiste greke. Ndërkohë, depudetët e Parlamentit Shqiptar, 138 copë, heshtin për turpin e tyre, në vend që të kërkonin një seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Shqipërisë, vetëm për këtë ngjarje. Së dyti, mediat greke dhe mediat shqiptare i kanë dhënë aq shumë hapësirë kësaj ngjarjeje, deri duke cituar pozicionet e qarqeve kundërshqiptare në emër të “objektivitetit”, sa të bën “çudi”. Kurse, të dyja palët, aferën tronditëse të financimeve greke në Shqipëri, nëpërmjet “Fondit Sekret” në Ministrinë e Punëve të Jashtme Greke, e mbyllën brenda dy ditëve, sikur një dorë shkruajti apo një zë urdhëroi: “Suzam mbyllu”! Së treti, Partia për të Drejtat e Njeriut dhe Organizata politike “Omonia”, si përfaqësuese kryesisht të grekofonëve të Shqipërisë, demonstrojnë veprime dhe akte nacionaliste, në terren, së bashku me element ekstremistë, profashistë e monarkofashistë grekë, Partia Drejtësi-Integrim dhe Unitet, si dhe Shoqata Atdhetare “Çamëria”, bëjnë mbledhje akademike e mbajnë fjalime patetike, në vënd që të venë në kufi mijëra qytetarë çamë e të tjerë dhe të kërkojnë të shkojnë në trojet e tyre në Çamëri dhe në viset e tjera shqiptare në Greqi. Së katërti, mediat shqiptare dhe Shoqata e Gazetarëve të Shqipërisë u drejtohen dhe u ankohen homologëve të tyre në Greqi se nacionalistët grekë i kanë fyer, i kanë kërcënuar dhe manifestuar dhunë verbale, kanë bërë thirrje ekstremiste, në Atdheun e tyre në Shqipëri, në vend që t`i apelonin shtetit dhe pushtetit shqiptar, të rivendosin situatën, kundërshqiptarëve t`u tregojnë vendin dhe Flamuri Shqiptar të mbizotërojë në Dropull, krahas të cilit të valëvitet Flamuri Grek.
  Shteti dhe pushteti Shqiptar, nuk mund të heshtin më, nuk mund t`i mbyllyn më sy e veshë, gjoja në emër të bashkëjetesës, miqësisë, fqinjësisë e të ngjashme. Jo, këto petulla me ujë s`i ha më askush! Heshtja bën fjalë, përfundimisht, për tradhëti kombëtare. Thirrja kundërshqiptare në Bularat: “Shqiptarë ikni” u takon ju-politikanë, sepse ne nuk na shkul dot kush nga toka jonë, nga Atdheu ynë!

 35. Lennard says:

  Po provojeni perseri o Shkerdhata ze ndyra.Plumbin ne Goje do ta keni!!.Ju jeni mosmirenjohes Legena.Cfare Mut Minoritaresh Jeni??!!!Ju keni ardhur yzmeqare per te leruar arat ,kurse ne u paguanim !!!U dhame toke dhe tashti doni te beheni ZOT ne Shqiperi.Po ka ikur koha Juaj.

 36. Per Qirkot says:

  Keta Jane terroristet e qelbur kurdo grek me vin cudi si projektusi Janullatos nuk ishte😂🤨🤨

 37. arlind says:

  Kam pare une plot shqiptare me flamuj shqiptare ne athine ne bluzat e tyre.

  Por nje gje e tille qe ndodhi ne bularat nuk do ndodhte kurr ne greqi, mese e sigurt

 38. HQ-18 says:

  Sot kanë marë nga 100 evro bonus këta që do na i rruajnë topet.

 39. Atdheu ne rezik says:

  Turp!!!!
  Turp!!!
  100 here turp per qeverine, , kryeministrin, Presidentin deputetet dhe qeveritaret e gjithe politikanet qe heshtin ne kete dite te poshterimit te Shqiperise!

 40. Gjon Leka says:

  Ky është një moment ndërgjegjësimi të shqiptarëve për atë që disa qarqe greke po përgstisin për Shqipërinë, me ndihmën e renegatëve shqiptarë, nga më të mëdhenjtë te më të vegjlit: politikanë, gazetarë, pensionistë, spiunë, « vorio-epirotë », të blerë e të shitur të tjerë. Tashmë ata i kanë ngulur gozhdët greke në trupin e Shqipërisë.

 41. Besa says:

  Keshtu si eshte katandisur shteti shqiptar vetem te ngrihet Enveri qe mund ta ngreje edhe nje here me kembe e ballelart.
  Erdhi me duket ajo kohe qe thane se “Do ta kerkoni” heroin e madh te ketij kombi

  1. Plaku Xhuxhumaku says:

   Cfare Enveri mer rrote, Enveri gjoja i quajti popu;; mik, se nuk ia mbante bytha te perzente minoritaret, sic perzune greket çamerit,

 42. Kabashi says:

  Shteti qe terroristet i frymezon mban, financon e shpall heronje edhe vete eshte shtet muti terrorist..

 43. Plaku Xhuxhumaku says:

  E ka fajin Enver Bythoja qe na shkrojti edhe mender liber “Dy popuj miq”. E nuk ia mbajti bytha t’i perzente minoritaret, ashtu si greku perzuri çamet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *