VIDEO: Krijohet avioni që mund të fluturojë një vit pa ndërprerje

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Firma novatore UAVOS me seli në Luginën Silicon të Kalifornisë ka krijuar një mjet fluturimi pa pilot që mund të vazhdojë fluturimin për një vit pa ndërprerje.

Mjeti përdor algoritme për të manovruar krahët dhe për të rregulluar koordinatat që të vazhdojë fluturimin për një vit.

Mjeti mund të shërbejë për të ndjekur fenomenet e motit si dhe për të kontrolluar për aktivitet të paligjshëm në zona ku nuk veprojnë forcat e rendit.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *