Berisha sulmon Hashim Thaçin dhe Baton Haxhiun: Të dy agjentë dhe argatë të “Serbisë së Madhe”

Sali Berisha ka bërë akuza të forta ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, të cilin e ka quajtur një “argat të Serbisë në Prishtinë”.

Në intervistën dhënë për televizionin T7 të Kosovës, Berisha tha se Thaçi është duke ndjekur axhendën e Serbisë së Madhe me idenë e tij të ndarjes së Kosovës.

“Askush nuk është dakord me Thaçin për këtë ide. 

Kjo ide është plan i Serbisë dhe nuk duhet të përkrahet nga askush. 

Thaçi ka qenë komandant i UÇK-së? Kjo s’ka rëndësi. Njerëzit gjykohen nga veprimet e tyre në vazhdimësi. 

Në këto momente ai është duke zbatuar pikë për pikë agjendën e Serbisë për ndarjen e Kosovës” – tha Berisha.

Por Berisha nuk la jashtë akuzave edhe gazetarin Baton Haxhiu të Klan Kosovës.

“Baton Haxhiu është kryesori në këtë proces. 

Ai e është duke ndihmuar Thaçin për idenë e ndarjes së Kosovës. 

Batoni është mbështetësi kryesor në krejt këtë proces.

Tashmë Thaçi ka edhe mbështetje mediatike sepse Klan Prishtina (Klan Kosova) është kthyer si Tele Beogradi” – tha Berisha

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Berisha sulmon Hashim Thaçin dhe Baton Haxhiun: Të dy agjentë dhe argatë të “Serbisë së Madhe””

 1. Mujo says:

  HAHAHAHAHAHAHA…HAHAHAHAHAHAHA… Sali Serbi po akuzon te tjere si spiuna te Serbise!!!!!!! Kur Sali Serbi eshte kryespiuni i Serbise ne mes te Shqipetareve.

  1. Tani says:

   Hahaha dobici i Serbise sulmon trimat qe cliruan dhe kane luftuar per Kosoven nderkohe qe ky e funizonte Milloshevicin dhe Arkanin me arme e nafte e cfaredo gje tjeter qe gangsteret e Serbise kishin nevoje. Sulmon Presidentitn e Kosoves pikerisht ne momentin qe Serbija ka derdhur te gjitha baterite kunder Kosoves. Eshte nje sulm i shtyre dhe i kerkuar me dhune nga Serbija. Agenjti i 300 fishte i UDB-se Sali Esat Pashe Toptani nuk mund te thote jo. Dhe eshte hedhur ne sulm. Pronaret e tij nuk e dine qe ne Shqiperi Sali Toptanit i ka dale boja.

 2. rrema says:

  MOS JA VENI RE BERISHES SE ESHTE I CMENDUR. SHUME SHPEJT DO HY NE HISTORI SI FAMILJA ME E MADHE KRIMINALE NE SHQIPERI.

  1. like says:

   Sala esh trap, po ca gjera i kap.

 3. Pa emer says:

  Me thene te drejten ti Sali dihet qe je agjent i Serbise. Nuk po nisem nga thashethemen qe ti je djal i partizanit Serb por nga veprimtaria jote. Ti e ke bere Shqiperine rrumpalle qe eshte platform Srbe dhe ti ke bere edhe Kosoven rrumpalle duke ndihmuar Milloshevicin te shperngulte Shqiptaret nga Kosova. Keto qe thua ti tani kunder Thacit, jane sherbimi me i mire qe po i ben Serbise dhe nuk eshte cudi qe te dhane urdher per tu hedhur ne sulm. Deri tani Srbet nuk ishin te sigurte me propozimet e Thacit(qe me sa duket jane dhe te Amerikaneve) dhe nuk kundershtonin shume. Detyrimisht ti nuk ke folur shume por ne momentin qe punet vajten aty ku ishin, Serbet te dhane urdher te sulmosh sepse e pane qe platforma e tyre edhe ta bejne Kosoven rrumpalle edhe te fitojne serbet e Kosoves deshtoi. Serbet e Kosoves tashme jane ne te njejten situate si para bisedimeve. Thaci ka patur shume takime me Amerikanet per kete problem. Si mendon ti kush mund te jete spiun I Srbit? Ai qe bisedon me Amerikanet, apo ai qe nuk di se cbehet ne keto bisedime por pret udhezimet e Beogradit?

 4. Bekim Peja says:

  Për Baton Haxhiun mund te jet por Hashim Thaçin e njohe mir para dhe gjatë luftës në Kosovë që ju them që është burrë trim dhe patriot (jo populist).

 5. Baliu says:

  Hashum Taqi edhe ashtu eshte nipi i Radosllav Danilloviqit, e Batoni kopili i Stanishiqit, por athua dy zagar shqipfoles te Serbise qenkan te pandalshem. Pse nuk bojkotohen keta dy zagar si edhe produktet tjera te Serbise. Nuk mjafton vetem konstatimi, duhet edhe trajtimi adekuat.

 6. KOLI says:

  PA SHIH kush flet ky kurvi I greqise,,,berisha ,,qe therriste si I cmendur ne parlament se ta rregullon ZLLATICI TY,,,,,APO E KE HARRUAR SALI GREKU,,,APO KUR E MERRJE ZLLATICIN AFER NE MBLEDHJET E QEVERISE SHQIPETARE,,,,TI DO DJEGUR ME ACID MOR KURVE E GREKUT..///

 7. Patrioti says:

  Doktori ka te drejte. Ashtu osht si thot ai.

 8. Martini says:

  Ketij veprimi te prijesit Berisha ne Korce i thone: SHAN I DHJERI TE PERMJERIN

 9. Drenicak says:

  Baliu!
  Mos rrej pse shkruan në një portal të Tiranës.
  Hashim mund të kët gabime por kurr nuk ka tradhtua.
  Për bisedimet e fundit me Serbin kame dyshimet e mija edhe për Hashimin.
  Sali Berisha është një vrasës serik i shqiptarve dhe normal vendin e ka në burg e jo në studio të gazetarve të sputnikut.

 10. Spinoza says:

  Hashim Thaci eshte shqiptari me patriot dhe pro amerikan ti je vemje e Moskes dhe do perfundosh keq

 11. tafa says:

  Kesaj i thone shan i dhjeri te permjerrin O Sali krimineli. e spiun i regjur i Serbise po pse harrohet qendrimi yt per Rambujene qe doje ta lije Kosoven thjeshte nje krahine autonome,qe mallkove shqiptaret qe e firmosen Rambujene,qe furnizove makinerine e luftes serbe me nafte ,qe vodhe e shkaterrove gjithcka ne shqiperi me Fazllicet e kompani,qe vrave njerez te pa fajshem, qe organizove firmat piramidale,qe dergon keta pederastet e pd-s neper europe vetem per te nxire vendin tend, qe shite detin, qe rihabilitove gjithe tradhetaret e kombit shqiptar.Ptu burre i ndyre vargu i tradhetive dhe poshtersive qe ke bere tij e kalon 28 mije kilometrat e kufirit tone.

 12. alphade says:

  Hajduti bertet kapeni hajdutin , ne nje kohe kur te gjithe keta politikane
  qe llomotisin duke filluar nga Berisha e deri tek politikani me i rendomte
  jane hajna dhe te shitur e ne sherbim te serbit,grekut,djallit e te birit. Be-
  risha , i pari i vene ne sherbim te UDB-s se Milloshevicit tregohet me i zell-
  shmi kunder Rames e Batonit sepse me sa duket keta te fundit po e eklip-
  sojne figuren e “Toto Rinos” ne sherbim te komshijve tane pertej kufirit .
  Ky perben turpin me te madh te botes te politikaneve tane : dje dhe sot,
  me dhe pa Berishen….!
  “moj Shqypni,e mjera Shqypni, Ti ke pase kene nje Zonje e Rende ,Burrat e
  Dheut te quanin NENE……..! Po sot Shqypni……..??

 13. rexha 10 says:

  zoti BERISHA,A MUNDET TE THUASH SE CFARE U BE ME FAZLLICIN ,KURE ISHE KRYEMINISTER.
  KETO 30VJET TRANZICION KENI QENE GJITHMONE QEVERI KUKULLASH . ME DUKET SE EDHE zoti RAMA PO VAZHDON ME IDETE E JUAJA.
  TE GJITHE POLITIKANET JANE NJESOJ .ATY KU NJERI SHANE ,TJETRI LAVDRON ,DHE KESHTU VAZDON AVAZI I MUKJES.
  SHAJE E LAVDRO ,MBARON MANDATI.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *