FOTO: Koha kur litri i naftës në Shqipëri kushtonte… 65 lekë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Teksa çmimi i naftës në vend ka pësuar vetëm ngritje, po t’i referohemi shifrave të pak viteve më parë diferencat janë mjaft të mëdha. 

Harta Digitale e Aksidenteve Rrugore ka publikuar një moment nga një film shqiptar ku duket kostoja e karburantit.

“Pamje nga një film shqiptar i luajtur në vitin 2004 ku duket që çmimi i naftës atëherë ishte 65 lekë për litër ndërsa 14 vjet më vonë është rritur aq shumë niveli i jetesës dhe cilësia e karburantit sa ka shkuar 185 lekë për litër…!”, shkruhet në dixhiturën që shoqëron foton. (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

3 komente në “FOTO: Koha kur litri i naftës në Shqipëri kushtonte… 65 lekë”

  1. Erta says:

    Kur do ulet CMIMI I naftes,,,,SE lane brekket njerezit me keto cmime TE cmendura….

  2. eli says:

    Po pra e rriti Sali bytha!

  3. arban SHMILI says:

    NË EMËR TË MBROJTJES SË AMBIENTIT, VJEDHJE INSTITUCIONALE. NË EVROPË KRYESOJNË (SHTETE HAJDUTËR TË SPIKATUR: SHQIPËRIA,NORVEGJIA,SUEDIA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *