Ultimatumi i Trump: Ose marrëveshje e vërtetë me Kinën ose shtim tarifash

Presidenti amerikan, Donald Trump dha sinjale pozitive mbi një mundësi tregtare me Pekinin, në takimin e  G20, duke mos përsëritur shtimin e tarifimeve për mallrat kineze.

“Ose do të kemi një marrëveshje të vërtetë me Kinën ose asnjë marrëveshje dhe në këtë pikë do të vendosim për tarifimet e produkteve kineze që hyjnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, deklaroi Trump.

”Besoj se do t’ia dalim të bëjmë një marrëveshje ose tani ose në të ardhmen. Kina nuk dëshiron tarifime’’, citoi Trump në Twitter.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *