Balla: Populli shqiptar do t’i jetë gjithmonë mirënjohës Presidentit George H.W. Bush

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi dhe kryetari i Grupit Parlamemtar të Partisë Socialiste Taulant Balla gjatë ditës së sotme lanë shënim në librin e ngushëllimeve të ambasadës së SHBA-së, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-Presidentit të SHBA-ve, George H.W. Bush.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social facbook Balla shprehet se populli shqiptar do t’i jetë gjithmonë mirënjohës Presidentit George H.W. Bush, gjatë presidencës të së cilit ndodhën proceset e ndryshimeve demokratike në vendet e Europës Lindore dhe në Shqipëri.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Populli shqiptar do t’i jetë gjithmonë mirënjohës Presidentit George H.W. Bush, gjatë presidencës të së cilit ndodhën proceset e ndryshimeve demokratike në vendet e Europës Lindore dhe në Shqipëri.

U rivendosën marrëdhëniet diplomatike mes SHBA dhe Shqipërisë, si themel i një marrëdhënie të veçantë e të shkëlqyer mes dy popujve tanë.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Balla: Populli shqiptar do t’i jetë gjithmonë mirënjohës Presidentit George H.W. Bush”

  1. Hoxh Armandi says:

    Po Ruci c’don aty Ruci ka qen dhe komunist

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *