FOTOT: Kalendari 2019 që s’tregon veç trupa të zhveshur, por edhe… jetë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Një kalendar që nuk tregon vetëm trupa, por edhe jetë.

Ky është kalendari ‘Pirelli’ për vitin 2019, prezantuar në Milano dhe realizuar nga fotografi i modës skoceze Albert Watson. Janë katër muzat e fotografuara në 40 imazhe me ngjyra dhe bardh e zi, të realizuara mes Miami dhe New York.

Aktoret Laetitia Casta, Gigi Hadid, Julia Garner dhe balerina Misty Copeland. Sipas fotografit Watson, janë katër “filma të vegjël”, treguar në kalendar, katër histori mes ëndrrës dhe realitetit.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *