FOTOT: Në det, male e fusha, njihuni me qenushët aventurierë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Këto qenushë nuk mund të lidhen në një gardh në oborrin e shtëpisë. 

Ata nuk janë të kënaqur që të qëndrojnë të mbyllur.

Ata duan të jenë të lirë.  

Ata duan të ndiejnë erën teksa i përshkon trupin dhe diellin në fytyrat e tyre.  

Këta qen që ju do të shikoni me poshtë janë  tepër aveturier. 

Në to do të shikoni se si bëjnë sërf dhe si ngjiten majave të maleve.  (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *