FOTOT/ Protestë dhe humor, rrjetet sociale ironizojnë politikën që kërkon të përfitojë nga revolta e studentëve

Krahas zhvillimeve të protestës së studentëve për të kërkuar uljen e tarifave, në rrjetet sociale kanë qarkulluar edhe një sërë memesh humoristike për të ironizuar politikën që përpiqet të përfitojë prej saj.

Më poshtë në galerinë tonë virtuale po përcjellim disa nga punimet më pikante. (TemA)

11 komente në “FOTOT/ Protestë dhe humor, rrjetet sociale ironizojnë politikën që kërkon të përfitojë nga revolta e studentëve”

 1. shqiptari says:

  ishalla shkoim student djegim parlamentin me ca ka brenda djathtas e majtas kokrra legenat

 2. Feniks says:

  Edi Ramen duhet ta shporre e para vete PS nga gjiri i saj ne se akoma ka mbetur njeri idealist si rilindasit e hershem!
  Nderimi qe i beri ky sharlatan kryekolaboracionistit me te poshter eshte nje tradheti e madhe,qe nuk duhej pranuar ne asnje rast!
  Heshtja qe ka pllakosur ne PS per kete gje tregon se ajo ka….VDEKUR!

 3. ushtari i rruges says:

  Vazhdoni protestat! Keni njemije arsye te tjera per te cuar, rini e dashur! Pedagoget duan para, diplomen s’do jua njohe askush kur te lini auditoret. Protestoni per cilesine e mesimdhenies, protestoni per te ardhmen tuaj dhe te femijeve tuaj! Me mire sot, se cdo here. Parisi ne flake, Athina e Selaniku tym, Tirana ka
  radhen tani! Na clironi nga zinxhiret diktatorial qe po na marrin frymen!

  1. Baca “ Te paca” says:

   Ti e paske emrin dhe “ushtari i rruges” ke dale ne rruge ti besh keto qe ja kerkoke te tjereve ti bejne per ty?Po studentet i ke pyetur ndonjehere pse u lind nevoja ti paguajne Pedagoget e tyre? Ne nje shtet normal kapitalist eshte tregu qe i krijon vendet e punes per keta te shkolluarit nga fshati, qe mbasi e blejne dupllomen se sjane me gjendje ta marin kerkojne shtetin ti punesoj. Sa eshte numri i punonjesve te administrates krahasuar me studentet qe dalin cdo vit nga universitetet tona atehere ku ti punesoje shteti keta. E di ti se sa kushtojne universitet jashte Shqiperise? Nuk besoj se e di as ti as ata qe kerkojne qiqra ne hell. A e di ti sa i kushton nje shoqerie qe te mbaje universitete pa pagese? E di ti sa kushton shkolla jashte shtetit dhe se shteti nuk do qe tja dije me qofte se ti punesohesh apo jo? E di ti qe ka plote njerez qe jane me mastera dhe nuk arrijne te punesohen jo vetem me profilin e tyre por qe jane Te detyruar te bejne pune nga me te rendomtat per Te mbijetuar? Dhe keto shtete qe flasim jane shtete me ekonomi Te medha dhe te stabilizuara ku taksat dhe detyrimet paguhen njesoj si nga te pasurit ashtu edhe te varferit e jo shtete ku e tere fshatarsia ka lene fashatin dhe po ble diplloma ne Tirane. Ta bejme Shqiperine si gjithe Europa eshte vetem nje slogan qe ne qofte se ne vazhdojme Te vjedhim, vrasim dhe mashtrojme njeri tjetrin ne kete shoqerine e krijuar nga vet ne, do Te mbetet e tille ne jet te jeteve.

  2. Flutura says:

   Tirana nuk e ka luksin te destabilizoje vendin, per te ardhur ne pushtet e majta ekstreme…

 4. Olsi says:

  Ne fakt u fsheh te pidhi sateme Edi Rama.

 5. BRSS says:

  ME DIPLLOMEN QE DO MERNI FSHINI BYTHEN SE SJA UNJEF KUSH DHE SE JU NUK JENI TE AFTE EDHE SIKUR TA NJFIN STUDENTA LESHI HAJT ROBET NE PIDH KU TI KENI

 6. met bathorja says:

  Edi rama eswhte frikacak mendjemadh dhe fodull shurrak. U zbyth ne Kukwes,u zbyth para protestes kunder armeve kimike,u zbyth dhe tani, eshte zbythur gjithmone para saliut, tani i mbetet ta haje edhe ne bythe bashke me Linditen qe ka mbaruar shkollen e mesme shkelqyer,por te larten e ka me mesatare 5.

 7. fiksim deda. says:

  Edi trapi behet trim me socialiste,se me kundershtaret jasht partise nuk ia mban. Ia tha Edi Palok thuqi shih kur t’i pshurri breket sot kryeminsitri megalloman. I doli fjala. Dhe po mbajti po kete ministre kufome ne gop te semes do te shkojne te dy.

 8. . says:

  protesta e studentave qe shkojne ne shkolla me mercedes.taksa e studentit paguhet ne te gjithe boten.kush nuke ka te paguaj te sakrifikoje,te punoje pas orarit shkollore.Problemi nuk qendron tek taksat,por e shumta e ketije brezi u mesua me rrrumpallen e sistemit pd,ist.Ska me diplloma pa studiuar.iku koha e idjoave.duhet pregatitje inteligjence per te qene i denje ne te ardhmen.

 9. rexha 10 says:

  NJE PETAGOG ,EDHE SE KISHTE MBARUAR STUDIMET NE BOLONJA TE ITALISE ,REKTORI I KETIJ UNIVERSITETI E LICENSOI SE NUKE ISHTE I AFTE PER TE DHENE LEKSIONE STUDENTEVE.CFARE BERI M A SH PER KETE NGJARJE.’?eshte e qarte qe nuke munde te beje gje. Ministria e arsimit eshte me diplomen eKRYEMINISTRIT. ZINXIRET SAPO KANE FILLUAR QE TE SHKEPUTEN NGA HALLKAT E TYRE.. E PARA ESHTE MINSTRIA E MBRENDESHME,QE CDO 6 MUAJ NDERRON MINISTRIN,PASTAJ VJEN AJO E FINANCEVE.E KESHTU SHKALLE SHKALLE,DERI SA TE NGELET VETEM KRYEMINISTRI ME GJITHE TENXHEREN DHE KAPAKUN .SEPSE TEPSI NUKE KA PER TE PATUR ME. KJO NDODHE SE KRYEMINISTRI DON TI BEJE TE GJITHA FUKSIONET E MINISTRIVE VETE ,DHE MINISTRAT TE JENE VETEM KUKELL. KUSHTU SICE E KA NISUR ,DO BJERE MBRENDA NE GOJEN E UJQERVE QE MEZI PO E PRESIN ME GOJE HAPUR .THIRRI MENDJES SE PO QANE NGA SHIU, PORE DO BIESH NE BRESHER thote populli. LERE ARROGANCEN E FUDOLLEKUN SE NUKE I SHKON PER SHTATE NJE KRYEMINISTRI.HARROI ATO VITE KURE DILJE ME SEPATE NE KRAHE PER TE PRISHUR OBJEKTET E PARREGULLTE TEKE EKSPOZITA SHQIPRIA SOTE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *