FOTOT/ Tubime në disa qytete, studentët përzenë deputetët e opozitës me megafon: Protesta është e jona dhe jo e politikës. Të anulohet vendimi

Studentët e Universiteteve Publike, në ditën e dytë të protestës së tyre vazhdojnë të protestojnë kundër vendosjes së tarifave për provimet e mbartura.

Përveç Tiranës, sot protestohet edhe në Universitetet e Durrësit, Elbasanit, Korçës.

Ndërkohë, me megafon studentët janë revoltuar edhe nga prania e deputetëve të opozitës të cilët kanë tentuar të përfitojnë nga kjo situatë duke kryer edhe disa dalje për media për të promovuar imazhin.

Të rinjtë i janë drejtuar me megafon, duke i bërë të qartë se protesta nuk është politike por studentore.

Nga ana tjetër, me thirrjet “ne nuk jemi bankomat”,”ulni tarifat” studentët e bashkuar kërkojnë përgjysmim të tarifave dhe heqjen e tarifave shtesë. (TemA)

 

 

12 komente në “FOTOT/ Tubime në disa qytete, studentët përzenë deputetët e opozitës me megafon: Protesta është e jona dhe jo e politikës. Të anulohet vendimi”

 1. Ton says:

  Rama nuk e vret mendjen te kete administrate te forte sepse te gjitha i dha ppp, ndaj te paaftet gelojne.Te uli tarifat dhe te rrise administrimi te mbledhi te ardhurat dhe te shtoje sherbimet…se e ka mare letshem si lider global. Qe njerezit mos shohin nga Fahriu e Salianji…

  1. mirel says:

   Rama burgos fukarane per dritat dhe leket e arketuara i vjedh drejtori i elektrikut.
   Ky eshte shteti i Ramutit.

 2. Dino says:

  Ku e shikon perzurjen e deputeteve te opozites? Aty nuk jane fare

 3. Endri says:

  Rama po shkerrmoqet dite pas dite, eshte kthyer ne nje injorant qe nuk po njeh me realitetin.
  Po e keqja me e madhe eshte se ska nje mut opozit.

 4. enver hoxha says:

  edi rama nuk ka kohe ti japi pergjigje studenteve por merret me oligarket .oligarke qe shesin nafte me vajguri,oligarket jane pasioni i tij me i madh . turp ti vije ai eshte kryeministri i te gjitheve.eshte nje hipokrit qe e ka ngritur ne art kete hajduteri. studentet kerkojne pagesa sipas rroges qe marrin prinderit.

 5. albblog says:

  ore keta te PD-se u ben si puna e sorrave…. ku shikojne ndonje proteste leshohen me vrap me shpresen qe te perfitojn dicka…..njerzit me te qelbur te shqiperise ata jan

 6. gora says:

  SA te jet kjo opozit me keta lloj llumi qe nuk ndryshon,e 20 vjet rama eshte stabel ne qeverri sepse vendi i kane shteruar alternativat. njerzit ikin .

 7. rexha 10 says:

  URIME PER PROTESTAT.MEGJITHSE ESHTE TEPER VONE ,PRAPE SE PRAPE KA EFEKTIN E VETE .LARGIMIN E MINISTRAVE TE KRISTALIT ME ZEVENDESIMIN E TYRE ME ECELENCEN E SHTETIT SHQIPTARE..NUKE MUNDET TE ECET PERPARA ME KETA KRYEMINISTRA ANTIPATIKE,QE NGELEN PERPARA TELEVIZOREVE .A THUA SE BEJNE SFILATE MODE TE DOLCE_GABANES.KERKONI TE DREJTEN TUAJ ,DERI NE RREZIMIN E KETYRE MASHTRUESEVE . JANE TE GJITHE NJE BANDE KRIMINELESH.TE GJITHE MUNDOHEN TE VJEDHIN.NJERI TE VRET DITEN ,TJETRI TE QANE NATEN. ASGJE NUKE VLENE ME SHUME NE JE SE SA DETYRIMI QE KE VEVDOSUR PER TA ARRITUR ATE QE KERKON .

 8. Toni says:

  Kete qeveri nuk do ta hedhi opozita e kalbur, por studentet dhe keto lloj protestash qe nuk kane motiv politik. Nga kjo do krijohet dhe nje force e re politike qe mund te ofroj shprese. Bravo studentave

 9. Krio says:

  studentat duhet te bejn parti.
  pd nuk i jepet me pushtet.
  studentet jan te rinj dhe vendi i tyre dhe jo i Saliut qe ben shuren ne brek.
  me mire te rri Edi se t vi Saliu. boll e hengrem njiher me Nanon.
  edhe nji her student dhe pedagog te protestet te bejn parti qe te kete shpresa Shqipria.
  boll me pleq dhe histori me turq serb grek cam. boll.
  jeta esht loje jo luft

 10. POPULLI says:

  NE MOS ESHTE E PD KJO ESHTE E ORGANIZARAVE TE HUAJA QE SPONSORIZOHEN BGA DONATORE DHE KU AKTIVISTET NE KETE RAST JANE NJE GRUP KOSOVARESH QE DREJTOHEN KUNDREJT PAGESES ….KETE E DI EDHE ME BUFI…

 11. mirel says:

  E kam thene, menyra e vetme per ti dhene grusht PPPve te Ramutit jane protestat masive pa pranine e qelbesirave te opozites.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *