Gazetarja e “Klan” ironizon Jonida Shehun: Katunare me komplekse që s’del dot nga lëkura e provincës

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Gazetarja e njohur Desada Metaj ka ironizuar keq moderatoren Jonida Shehu. Metaj i referohet emisionit të kësaj të fundit në “Top Channel” me temë për Tiranën.

Konkretisht gazetarja kapet me një pyetje të Shehut për përdorimin e termit ‘katnar’ nga kryeqytetasit. Metaj i jep shpjegim fjalës, duke mos u kursyer aspak me moderatoren Shehu.

“Kujt i thoni ‘katnar’ ju tironsit?-pyet drejtuesja e emisionit kushtuar Tironës.

Unë: Ty mi katnare dhe ca të tjerëve si ti që jeni plot me komplekse dhe nuk dilni dot nga lëkura e provincës dhe të përshtateni me qytetërimin…që nuk është vetëm tirons në Shqipëri.

Se mos harroj…edhe protestat n’Tironë ndizen gjithmonë”, shkruan Metaj në një postim në Facebook.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

11 komente në “Gazetarja e “Klan” ironizon Jonida Shehun: Katunare me komplekse që s’del dot nga lëkura e provincës”

 1. Durrsaku says:

  Kur u bone ne turr-onsit me thone katnar! A ka mo katnar se ju!?

 2. Arta says:

  Kam shume respekt per Joniden, eshte nje nga figurat femra me te zonja te televizionit shqiptar.

  1. Besim says:

   Mpelqen dhe mu. Eshte e gojes.

 3. Sopoti says:

  Flet Desada qe i ka gjunjet me kallo 😋

  1. Besim says:

   Mpelqen dhe mu. Eshte e gojes.

 4. Edlira says:

  Perkufizim i imi dhe mbaje shenim,sepse vlen per te gjithe brezat…😜

  “Katnare quhen katnaret, qe revoltohen kur behet fjale per “katnare”…qytetaret nuk duan t’ja dine” 😂

 5. animas says:

  Po kjo nga eshte vete qe flet per gazetaren??? Po zilia eshte shenje e injorances dhe e paplotesuar vete si njeri, Desada cope mishi ishte dhe eshte akoma , po keto kujtojne se kur behen me leke marrin dhe vlera, nje hic je!

 6. Albi says:

  para shume vjetesh, kur na u martua Desada, dasma e saj u pasqyrua si lajm te televizioni ku punonte si spikere lajmesh. Ky televizion na ishte ShijakTV. Duke pare kroniken per tallavane qe kerciste ne dasmen e Desades, ne kete televizion kaq te rafinuar e aristokrat, mu kujtuan fjalet e Qazim Mulletit:

  “Katnaria ka thon Jakamoni, osht e pafajshme…!”

  1. hahahah says:

   kur u martua per here te pare deshe me thon….:P

 7. Operacioni Zjarri says:

  Sipas Desades duhet te thyesh kallama si ajo qe te quhesh qytetare?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *