Këshilli i Ministrave: Shfuqizohet zyrtarisht VKM, s’ka tarifa për provimet e mbartura të studentëve

Këshilli i Ministrave shfuqizon zyrtarisht VKM nr 288 pika numër 4, e cila parashikonte tarifa për provimet e mbartura në bazë të krediteve.

“Studenti, i cilësuar në bazë të rregullores së institucionit të arsimit të lartë publik si përsëritës në një lëndë apo në shumë lëndë dhe vijon studimet në vitin pasardhës, i nënshtrohet tarifës së shkollimit për kredit për detyrimet apo lëndët përsëritëse, si dhe tarifës vjetore të shkollimit të vitit akademik në të cilin vazhdon studimet”, thuhej në pikën 4.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Këshilli i Ministrave: Shfuqizohet zyrtarisht VKM, s’ka tarifa për provimet e mbartura të studentëve”

  1. Mersi says:

    po keta student pse nuk ngrihen kunder pedagogeve te tyre qe u kerkojne euro per ti dhene provimet , se ata e kane fajin qe keta ngelinu mblodhen gjithe kafexhinjte edhe duan ti marrin provimet qyl se pertojne te mesojne

  2. Elvira says:

    Si studente jam shume e lumtur qe u arrit paqesisht nepermjet nje proteste dhe ngritje zeri nje vendim I tille, por po si STUDENTE perseris qe nuk I duhen dhene ngjyrime politike zerit te studentave. Protesta nuk ka me arsye perse te vazhdohet kur ne arritem ate qe donim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *