Papa Françesku do vizitojë Emiratet e Bashkuara, pranon ftesën e princit të kurorës së Adu Dabit

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Papa Françesku ka pranuar ftesën e princit të kurorës së Adu Dabit dhe zyrtarisht do të vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe.

Kjo është vizita e shtatë e Papës  në një komb mysliman, që nga marrja e drejtimit të kishës, ndërsa atje do të marrë pjesë një takim ndërfetar.

 Ky lajm ka ngjallur interes të jashtëzakonshëm jo vetëm në vendin ku do të shkojë Papa, por edhe mediat botërore, të cilat kanë raportuar mbi këtë lajm të kreut të Selisë së Shenjtë.
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *