Protesta, Mesila Doda: Nënat, baballarët, motrat, vëllezërit e të gjithë të afërmit, duhet t’i bashkohemi studentëve

Ish deputetja e PDIU Mesila Doda ka reaguar pas protesës së sotme të zhvilluar nga studentët përpara ministrisë së Arsimit për uljes e tarifave të studimit. 

Në një postim në facebook Mesila Doda u bën thirrje shqiptarëve që t’i bashkohen protestës së studentëve. 

“Mbështetje pa kursim për studentët. 

Sot i gjithë qyteti i Tiranës, nënat, baballarët, motrat dhe vëllezërit, e të gjithë të afërmit, duhet t’i bashkohemi studentëve.  

Ashtu si në vitet 90’ kur qytetarët e Tiranës mbështetën fëmijët e tyre në betejën për rrezimin e diktaturës, sot duhet t’i mbështesim studentët në betejën e tyre dhe t’i lëmë gjithë hapësirën të na udhëheqin në idealet ku ata besojnë.  

Mbështetjen pa kursim ja kemi borxh djemve dhe vajzave tona që nuk i dhamë dot një të ardhme më të mirë.  

Sot duhet të japim zemrën tonë në betejën e tyre. Të gjithë me studentet.”– shkruan Dado. (TemA) 

 

 

 

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Protesta, Mesila Doda: Nënat, baballarët, motrat, vëllezërit e të gjithë të afërmit, duhet t’i bashkohemi studentëve”

 1. Vito i Kermillit qe mashtroi beratasit says:

  hahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahaha
  Dy mesazhet qe me kane perlqyer me shume sot jane nga Ilir sevenperqindshi dhe Mesila Demi gruaja e Enkel Dodes.
  hahahahahahahahahahahha
  Dhe me vjen ndermend koha kur keta te dy punonin bashke ne kryeministri.

 2. enver hoxha says:

  kur flet kjo dhia shyte. aman mos dil se je turpi i botes. ku i gjete parate per te bere vile prallore moj hajdute.mos i ze me gojen tende te qelbur studentet.vdekje hajduteve rrofshin studentet vf.lp

 3. Mesilka_baboli_palma says:

  Studentet skane nevoje per ju qelbesirat 28 vjecare te politikes hajdute dhe poshteruese ndaj shqiptareve , mesilka e palmes ju ka kaluar data e skadences politike , jeni qe te gjithe qelbesira , pd , ps , lsi e krejt , dhe protektoriat i italise amerike apo kujtedo shteti europian , por ju nuk ju kthen me askush ne ato karige Ku ishit ulur dikur .

 4. Cuku says:

  Doli dhe Mesele Doda ,se e keshim harruar
  Jepi.Mesele futja pordhes kot si gjithmone

 5. Krio says:

  sa e bukur qe esht bere.
  por e njof me fytyren dhe s ma ngref sidomos kur rri me Shpeton

 6. ana says:

  filluan te gjallerohen kermat e politikes si kjo, me fal si ky Doda. Kujtojne s eduke perkrahur studentet mund te vijne prape ne pushtet. Ptu race muterish!

 7. tafa says:

  Baxhelle baxhell po eshte patriote e madhe e bija botes.

 8. Toni says:

  Juve politikanet rrini larg studenteve. Kjo levizje stundetore duhet te rritet por kurrsesi te manipulohet sikur levizja e Dhjetorit, ku bij komunistesh, shefash kuadri, oficeresh sigurimi e perdoren per interesat e tyre personale si dhe per te ruajtur dhe mbrojtur privilegjet e arritura nga prinderit e tyre. Rezultati eshte kjo Shqiperi qe kemi sot me BANDA politike ne kuvend dhe si rrjedhoje 1 klase te perulur politike deri qe arriti deri ne trathti kombetare. Politikanet e te gjitha grupimeve poltike jane kukulla qe kane ngrene GARUZHDET me gjelle te prishura. Rinia nuk duhet te lejoj asnji parti poltike apo medja (te kapura) pasi ashtu shkon drejt deshtimit te plote. Rrofte RINIA Shqiptare !

 9. .oparaku says:

  Si mundet tu besh thirje te gjithe popullit te Tiranes per te perkrahur mbetesit.Per kerkesat e tjera edhe mundet St udentet qe nuk mesojne per mua duhet tju trefishohet kjo takse te te jene me te vemendeshem ne mesime dhe ne provime .Nuk jame dakort qe tju behet leshime ne kete drejtim Kane ardhur nga te gjithaanat per te studiuar dhejo per aventura.

 10. ILIRET says:

  Problemi eshte se, 80 % e studenteve jane nga familje te majta, oj Misile. Sepse te djathtet nuk kane tru pet shkolle dhe behen repista …

 11. Lapi says:

  Edhe ti moj zhabe dole te fitosh kredite nga protesta e drejte e studenteve. Ik qihu ne ndonje ferre.

 12. Jumanji says:

  Po po te gjithe edhe kalamajte e kopshteve mos i harrojme, edhe te semuret e spitaleve te çohen nga krevati e te dalin ne rruge.
  Per ke moj, per bythen tate?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *