Rritja e pagave, Edi Rama nxjerr videon dhe zbulon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Rama e ka nisur ditën sot duke ndarë me ndjekësit e tij në Facebook një video-informacion për rritjen e pagave sipas kategorive.

Sipas buxhetit të vitit 2019 do të financohen 2 miliardë lekë për rritjen e pagave për 60 mijë të punësuar. Mjekët do të përfitojnë mesatarisht 7% rritje page, po kaq infermierë e laburatanë dhe arsimtarë.

“MIRËMËNGJES dhe me këtë videoinformacion për rritjen e pagave të mbi 60 mijë punonjësve me Buxhetin e vitit 2019, ju uroj një ditë të mbarë eGjithëVëmendjaPërJu“- shkruan Rama, teksa poston edhe këtë video që mund ta shihni më poshtë.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Rritja e pagave, Edi Rama nxjerr videon dhe zbulon kategoritë që përfitojnë”

 1. Kalec Dega says:

  Nxjerr vidjon dhe zbulon…ate t…n

  Lol

  Dhe delet ngelen duke pare zbulimet e kapter Rahmiut, lol

 2. NNP says:

  Po pensionistet o idiot do ti leshe te lypin Mallkim trurit tend imbecil

 3. Prend dedja says:

  Pp per pensionistet kush mendon?

 4. Ariu says:

  Mos ja thuaj kaq haptaz do ti bjere te fikte popullit
  Me rrogat qe kane 3000 leke i bie rritje
  Sdo dine ku ti prishin (inflacioni vetem per kohen qe jeni ne qeveri eshte me i l’arte)

 5. Plaku says:

  Rrit pensionet o pallosh se ago Jane pjesa qe vuajne me shume punuan gjithe jeten per te mare 100 Eur pension te vrafte zoti o pallosh

 6. MAKS VELO says:

  MOR QELBESIRE KRYEMINISTER,,,,RROGAT E POLICISE ,,,USHTRISE,,,SHENDETSISE ,,ADMINISTRATES,,,MESUESVE,,,DUHEJ TE ISHIN TE PAKTEN 1 MILION LEKE TE VJETRA,,,,SA I KE ZOTROTE?…LARGOHU NGA QEVERIA HAJDUT,,,HORR,,VAGABOND,,,ENDACAK,,,QERROHU SE I KA ARDHUR POPULLIT NE MAJE TE HUNDES DHE DO TE NGRIHET DHE DO TI QIJE TURINJTE,,,SHKERDHATE E TIRANES..///

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *