Studentët “leksion” protestave politike në Shqipëri, pastrojnë vetë mbetjet e tyre pas tubimit

Teksa kemi parë shpesh herë që protestat politike në Shqipëri shkaktojnë kaos dhe lenë mbrapa ambjente të ndotura dhe shkatërruara, studentët që protestojnë para Ministrisë së Arsimit kanë kryer një gjest për t’u vlerësuar.

Pas tubimit ata janë organizuar për të mbledhur mbetjet e hedhura prej tyre në rrugë, pankartat e dëmtuara dhe gjithçka që u la aty.

Veprimi i tyre është për t’u përshëndetur dhe marrë shembull nga protestuesit partiak të forcave politike në vend. (TemA)

4 komente në “Studentët “leksion” protestave politike në Shqipëri, pastrojnë vetë mbetjet e tyre pas tubimit”

 1. Lani says:

  Student jemi me ju ..po lutem mos afroni politikan te PD ose te LSI se ato kan frik reformën e drejtesise edhe duan vetem rremuje prandaj largoni maskarenjt e poshter prej aty …

 2. tropojani says:

  BRAVO STUDENTEVE PER QYTETARINE,,, DHE LARGIMIN NGA PROTESTA E TYRE E POLITIKANEVE TE KORRUPTUAR TE PD DHE LSI..//////

 3. Kozmos says:

  STUDENTET JANE E ARDHMJA E SHQIPERISE . ATA DUHET TE LUFTOJNE FORT, PER TE SHPORRUR POLITIKANET MEDIOKER TE SOTEM .
  PROTESTAT NUK DUHEN TE NDALEN ,JO VETEM PER TARIFAT , POR PER CDO MANGESI QE ATO KANE .

 4. Askushi says:

  A thua e kane bere me te vertete? Nga fotot nuk kuptova asgje…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *