“Ta rrëzojmë Ramën dhe qeverinë e krimit”, studentët konfrontohen fizikisht me përfaqësuesin e opozitës: S’pranojmë asnjë parti dhe mesazhe politike, largohu

Studentët janë konfrontuar fizikisht me një pedagog që është prezantuar si përfaqësues i opozitës duke u kërkuar të rinjve që të rrëzojnë kryeministrin Edi Rama dhe qeverinë.

Një grup personash janë afruar dhe i kanë hequr mikrofonat duke e shtyrë jashtë perimetrit ku protestohet.

Ai ka insistuar që të vazhdojë fjalimin por është dëbuar përfundimisht nga tubimi.

“Rrëzoni çdo qeveri që nuk plotëson kërkesat tuaja. Këta janë komunista”, tha ai.

Ndërkohë, studentët kanë vazhduar thirrjet në korr “Jo politikë, jo politikë”. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në ““Ta rrëzojmë Ramën dhe qeverinë e krimit”, studentët konfrontohen fizikisht me përfaqësuesin e opozitës: S’pranojmë asnjë parti dhe mesazhe politike, largohu”

 1. edi asllani says:

  Axheba kush paska qene ky perfaqsues I opozites dhe cilet student dhe ku paska ndodhur kjo ngjarje ,.Po si nuk te vjen turp more Mero Qerosi qe nxjerr te tilla pacaure.

 2. edi asllani says:

  Axheba kush paska qene ky perfaqsues I opozites dhe cilet student dhe ku paska ndodhur kjo ngjarje ,.Po si nuk te vjen turp more Mero Qerosi qe nxjerr te tilla pacaure. Nuk me rruhet leshte ne e botoni ose jo, Ore ashols shkoni ne te sateme se bashku me Mero Legenin

 3. loku says:

  O Ed palla ke hapur shume vatra zjarri dhe do digjesh vete, nuk na vjen keq por me e keqja eshte se po ja le pushtetin Sali dhe Lulezim vrasesit. Ti mor pall nuk je me i miri por je e keqja me e vogel, ce ke ate ministre arsimi qe vle ne bythe dhe flet si Fatos Nano qe fliste dhe smerej vesh cfatre thoshte.

 4. robi says:

  dhmbcakallja Kejdi a eshte ne proteste se ate e kane shume per zemer ngelesat se ajo e ka blere diplomen tek Vitrina , dhe asaj i dhimbsen shume studentet, nuk e ze gjumi, oh pika ty dhe Tit shkolleshumit

 5. blerta says:

  Sa shume ngelsa paska, e po te rishe gjith diten te blloku nuk kalon dot, ah mor katunare keshtu eshte kur civilizimi vjen me nje here nga gomari ne kryeqytet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *