VIDEO/ Basha protestë në Astir: Ja kemi prishur rehatin Edi Ramës, ai po thotë obobo më morën karrigen dhe tepsinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur nga protesta e banorëve të Astirit.

Ai thotë se me protestat e organizuara apo mbështetura nga PD, kryeministrit Edi Rama i është prishur qetësia.

Lideri demokrat tregon se nuk ka si qëllim t’i shfrytëzojë këto revolta personalisht por është aty për të përkrahur kauzën e banorëve.

“Tani vijmë tek protesta e studentëve. Edi Rama nuk investon për arsimin.

Lekët që duhet të shkonin për të arsimuar rininë, shkojnë në vend tjetër. Por ai i mban të rinjtë injorante.

Gjithçka nis nga rinia. Dhe kësaj mund ti kundërvihemi me bashkim.

Të rinjtë e kanë kuptuar, do i përshëndes nga zemra. Kanë arritur që të krijojnë një shtangie. I ka pritur rehatin hajdutëve.

Merremi pak me gjërat e rëndësishme shikoni çfarë po ndodh kemi protestën te Unaza që duan t’i nxjerrin nga shtëpitë para dimrit. Kemi protestën në Shkozë që i kanë premtuar me video dhe më zë që nuk do i prishim shtëpitë.

Kemi grabitjen te Teatri Kombëtar, ku duan të prishin një vepër arti, për të ndërtuar kulla dhe për të nxjerrë atje 200 milionë euro.

 

Dhe kemi protestën e studenteve që duan të vjedhin vit pas viti tarifa. Çfarë i bashkon këto protesta? Një qeveri që ka vetëm grabitjen.

Motivi që i bashkon është vetëm grabitja. Ketu te Unaza e Re ka një aferë të konsiderueshme korruptive”, tha Basha.  (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “VIDEO/ Basha protestë në Astir: Ja kemi prishur rehatin Edi Ramës, ai po thotë obobo më morën karrigen dhe tepsinë”

 1. Atdheu says:

  Ik mer pusht pizivenk.

  1. petrit says:

   po nuk je i zoti me drejtu ti

 2. Atdheu says:

  ….kush te pjerdh ty????

 3. Spartak says:

  Cfardo qe te ndodhe, e sigurte eshte qe ti dhe Sala nuk vini me ne pushtet. Vendi juaj eshte ne burg. Populli(studentet) ju njohin dhe mundohen tju mbajne larg qe te mos i felliqni. Ata ndjehen te ofenduar kur kriminelet dhe hajdutet si puna jote u lajkatosen studenteve duke u thene se ata e kane kuptuar te verteten. Po Basha, ata kane kuptuar te verten qe nuk eshte e barabarte me te verteten tende. Ti do vetem rremuje ti shpetosh drejtesise, por eshte von. Ata duan Shqiperine shtet normal. A e kupton ndryshimin?

 4. Emigranti says:

  Lulash qe nga 1991 e deri sot studentet kane treguar kuptohet jo te gjithe se ata jane e keqja e ketij vendi a nuk ishte student kryeministri i sotem,Ilir Meta,Azemi Arben Imami,e plot te tjere por gazetaret e shkelqyer qe kemi studente te asaj kohe ishin i madhi i paarritshmi Blendi Fevziu,Mandi Shkullaku e çfare i sollen ketij vendi ne bashkepunim me njeri tjetrin? Pa e ekzagjeruar fare pjesemarres ne genocidin me te madh qe perjetuan shqiptaret me regjisorin e madh Sali Berisha qe e mori pushtetin ne 92 me 3.5 milion dhe me rritjen natyrale duhej te ishte te pakten 6 miljon sot,po nuk patem nje sistem te ndershem drejtesie Lulash qe ti e kundershton me force studentet e sotem Lulash behen nga kamarier sot ne milioner neser vetem me rroge se ne shqiperi Lulash 7×7=42 milion me rrogen shteterore jo 42 sa thua ti.

 5. labi says:

  e vetmja gje qe esht prishur esht gjumi i bashes ka Ardhur nga Hollanda ka prishur Terezi e vet

 6. te fala sales says:

  ti ke mbaruar lufton për karigen tënde por more në qafë pd me ata dhjetë vetë që ndjekin pas në parlament do të shkosh se ske çar të bësh karigen e pd e ke të humbur tjetri pret radhën

 7. Floriri says:

  Po c’bere ti ne kohen tende mor gje e trashe???!!!! Astiri e si motrat e vellezrit e ti jane produkti yt qe late njerzit per interesat tuaja te benin c’te donin gje qe ben te pamundur realizimin e cdo projekti 😂😂😂😂😂Ne vend te qepesh gojen na hiqesh se po te keputet shpirti per astirianet Si politikan nuk je as ne klasen e pare e Le vendin pa opozite
  Bej nje gje rregullo nje here shtepine tende PD qe eshte shkaterruar fare pastaj mendo per popullin ,se ne kete gjendje klinike qe jeni po mbaroni fare nuk behet opozite me cuna Farinjsh te diskretituar Provo ta marresh pushtetin me rruge normale jo anormale se pakenaqsite e problemet qe ka Shqiperia edhe Zoti te zbresi nuk I rregullon dot e jo zotrote qe te kemi provuar se c’marke je
  Lulush kur pushteti merret me vote eshte I forte e te shijon pra nuk eshte top futbolli qe ti po ben autogol

 8. Floriri says:

  ,pse nuk mi poston komentet e Mia????????!!!!!!!

 9. raul says:

  vone ke per ta pare karrigen e kryeministrit sa kohe te kesh ne krah Kerricin e Faros Klevis shvejkun per te cilin tregohen barcoleta dhe femijet tremben kur e shohin ne TV se ka pamjen e nje te cekuilibruari, apo te semuri mendor, apo te nje autiku, apo antikapi,,,,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *