Jari shpall dhjetë njerëzit e vitit 2018

 

Jari sot vendosi të shpall 10 njerëzit e vitit 2018. Duke mos dashur të bëj përplasje me disa redaksi që kanë shpallur njeriun e vitit, ai vendosi të bëj një listë me dhjetë veta që meritojnë të quhen njerëzit e vitit.

Të dashur demokratë!

Jari ju sqaron.

Më poshtë po reshtojë dhjetë personalitete me motivacionin përkatës që për mua janë njerëzit e vitit 2018.

 

 1. Ilir Meta. Për sakrificën familjare për të angazhuar në politikë veten, gruan dhe vajzën e mitur për të mirën e vendit. Kjo sakrificë e nderon atë dhe është një shembull për gjithë Shqipërinë.
 2. Sali Berisha . Për sakrificën njerëzore që bën në emër të brezit të tretë, për të mbajtur të informuar gjithë shqiptarët me të rejat e fundit. Ndryshe nga pleqtë e plakat e tjera që merren me thashetheme lagjeje, Doktori sakrifikon për ne duke shpërndarë thashetheme kombëtare.
 3. Lulzim Basha. Për sakrificën që bën duke punuar e jetuar larg familjes nga Hollanda, të cilët I shikon një herë në javë dhe për festa e pushime, ndërkohë që politikanët e tjerë në darkë shkojnë në shtëpitë e tyre. Sakrificia e tij është një akt frymëzimi për çdo opozitar që në momente dëshpërimi tenton të iki në emigracion. Shembulli I tij që lë emigracionin pë Shqipërinë është frymëzues.
 4. Ervin Salianji. Për burrërinë me të cilën përballoi skandalin erotik me Grigjën, duke ruajtur qetësinë maturinë dhe duke dëshmuar dimensionin e tij si mashkull I vërtet. Mendoj se opozita nga kjo betejë doli më e fortë.
 5. Genc Sejko. Për iniciativën e lavdërueshme të tij për të bashkuar konceptim “emigrant” me atë “imigrantë”. Thirrja e tij për protesta në emër të emigrantëve, gjeti mbështetje të gjerë nga imigrantët e Bathores dhe Unazës së re, duke njehësuar ata që emigrojnë jashtë vendit me ata që migrojnë brenda vendit.
 6. Alfred Lela. Për zgjuarësinë me të cilën gjeti sponsor për protalin e tij Agron Shehun.
 7. Fari Balliu. Për inteligjencën që dëshmoi duke mbyllur gazetën 55, pa I treguar askujt. Kjo ka bërë që askush të mos e marrë vesh që nuk del më dhe ai vazhdon kërkon lek në emër të saj.
 8. Artan Fuga. Si punëtor I palodhur për të na shpjeguar pse është I mërzitur çdo ditë.
 9. Petrit Vasili. Për sakrificën njerëzore, për devotshmërinë e lart dhe mbi të gjitha guximin për thënë gjëra që askush nuk I shkon nëpër mend.
 10. Fatmir Kuçi (Victoria Invest) Oligark I mirë

 

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Jari shpall dhjetë njerëzit e vitit 2018”

 1. Xhipja says:

  O Mero paske qene interesant.Te besh PUF kur themi nga Korca.Zotin Nishani nuk e kthen me president
  Jane forcat regresiv antishqiptare Ruse Serbe Greke me ne kry Erjon Bracen

 2. salianji pederast says:

  Mut,njeri dhe mut tjeteri,kaposh njeri dhe pule tjeteri,coban njeri dhe katundar tjeteri,shpellar njeri dhe kazil tjeteri,zhapik njeri dhe zvaranik tjeteri majmun njeri dhe hajdut tjeteri,kakaroc njeri dhe mushkonje tjeteri,mashtrues njeri dhe genjeshtar tjeteri,fashist njeri dhe nazist tjeteri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *