FOTOT/ Keni ftohtë këto ditë? Njihuni me qytezën më të ftohtë në botë

Ajo është padyshim një ndër qytezat më të ftohta në botë, në mos më e ftohta.

Bëhet fjalë për qytezën Oymyakon në Siberi.

Qyteza me 500 banorë ka temperaturat më të ulëta në glob, ku minimumi shkon minus 58 gradë celciu, dhe rrallë kalon temperaturën zero gradë.

Fotografi neozelandez Amos Chapple vizitoi qytezën për të sjellë këto foto.(TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-286-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-286.jpg","attachment_id":570015},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-278-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-278.jpg","attachment_id":570016},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-274-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-274.jpg","attachment_id":570017},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-259-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-259.jpg","attachment_id":570018},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-237-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-237.jpg","attachment_id":570019},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-210-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-210.jpg","attachment_id":570020},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-190-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-190.jpg","attachment_id":570021},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-169-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-169.jpg","attachment_id":570022},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-149-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-149.jpg","attachment_id":570023},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d11-108-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d11-108.jpg","attachment_id":570025},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d10-134-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d10-134.jpg","attachment_id":570024},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d12-86-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d12-86.jpg","attachment_id":570026}]

3 komente në “FOTOT/ Keni ftohtë këto ditë? Njihuni me qytezën më të ftohtë në botë”

 1. Terroristet me te medhenj jane te korruptuarit says:

  INFORMACION PJESERISHT I GABUAR
  Nganjehere temperatura mesatare per muajt e dimrit dhjetor, janar, shkurt eshte -50 ose edhe me ftohte.
  Nganjehere bie poshte zeros qe nga fundi i shtatorit dhe mbetet minus deri nga mesi i majit.
  Nganjehere muajt e veres jane mjaft te ftohte, por kurre nuk ka ndodhur me ftohte se -10.
  Kurre nuk ka ndodhur qe te kete mbi zero mes 25 tetorit dhe 17 marsit.
  Megjithse dimrat atje jane te gjate dhe tejmase te ftohte, verat jane te buta, nganjehere madje me dite vape dhe shume vape.
  Muaji me i ngrohte eshte regjistruar korriku 2010 me nje temperature mesatare 18.7 ° C. Ne qershor, korrik dhe gusht Temperaturat mbi 30 ° C nuk jane te rralla gjate dites. Me 28. korrik 2010 Oymyakon regjistroi nje temperature rekord prej 34,6 ° C

  1. ester says:

   hahaha
   (per parakomentuesin) Here tjeter dergojua ne email ketyre perkthimin e materialit qe ta kene gati thjesht ti bejne paste, edhe te ikin te pine kafen rehat pastaj..palo gazete… mire gazeta po une cbej akoma ketu duke lexuar keto budalliqet e tyre 🙂

 2. kush says:

  mir mo mir dakort shkrime interesante por i cik me te sakte redaktoret apo gazetaret nje mije here jua kemi thene ne lexuesit. 500 BANORE???!! SI PAK ME DUKET. Nejse nje gje eshte e sigurte per ju o pseudo gazetare. nuk ju mungon sensi humorit
  Oh cfare trapash!!! (upss kte fjaline e fundit e thashe mend nuk e di pse ma shkruajten duart)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *