Kevin Spacey rrezikon 5 vjet burg

Kevin Spacey ka dlaë dje para gjykatës së Nantucket-it për akuzën e ngacmimit seksual ndaj një adoleshenti.

Ngjarja ka ndodhur në vitin 2016.

Ylli i “House of Cards” u vu në bankën e të akuzuarve nga ish-spikerja e televizionit të Bostonit, Heather Unruh, nëna e 18-vjeçarit që pretendon se aktori e ka ngacmuar në një klab.

Spacey është vetëdeklaruar i pafajshëm. Vendimi pritet më 4 mars. Spacey rrezikon deri në 5 vjet burg dhe futjen në listën e ngacmuesve seksualë.

Rreth 30 meshkuj e kanë akuzuar aktorin për ngacmim që nga tetori i vitit 2017, kur dli denoncimi i parë për të. Kjo i kushtoi rolin kryesor në serialin “House of Cards”.(TemA TV)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *