Gent Zenelaj: Më thonë se je aktor i PD-së dhe më kanë kërcënuar nga familja, po kujt i plas për PD-në!

Aktori Gentian Zenelaj i ftuar në “Tempora” në Ora News, tha se ndjen presion në lidhje me qëndrimet e tij, ndërsa thotë se akuzohet si aktori i Partisë Demokratike pse kritikon qeverinë.  

Zenelaj: Presion ka, nuk dua ta mohoj. Studentët nuk e dinë cfarë ndodh në inbox-in dhe jetën time. Ka sharje, fyerje nga familja. Unë mendoj që një shtet nuk e kalb as ministri, as kryeministri. Ministri ose kryeministri është një hienë që kap një copë dhe ikën. 

Shtetin e kalbin një mori krimbash dhe vemjesh, të cilat janë ato që e gërryejnë ngadalë dhe ne nuk e vënë re. Njerëz të cilët e hanë nga brenda gjithë këtë trung të madh dhe ti kupton që bëhet si një trung i madh që e ka kapur mola që kur e shkund, del vetëm pluhur.

 Një nivel i tillë sulmi mediatik, unë nuk kisha parë ndonjëherë. Unë kam bërë protestë edhe kundër PD-së. Është e pafalshme që në vitin 2019, fakti që unë kritikoj qeverinë, thonë se je aktor i PD-së. 

Kujt i plasi për PD-në? PD-ja është në opozitë dhe fajtorë jemi ne që mendojmë se opozitën tonë duhet ta bëjë PD-ja. Jo nuk duhet ta bëjë PD-ja, duhet ta bëjë populli

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “Gent Zenelaj: Më thonë se je aktor i PD-së dhe më kanë kërcënuar nga familja, po kujt i plas për PD-në!”

 1. voica says:

  Pse, aktor je ti Gentian?

  1. tirana says:

   Po cfare aktoresh jane keto. Jane thjesht ca karagjoze e medioker e aq me teper ky Zenelaj nje sahanb…lepires e sharlatan.Medet ku ka shkuar arti e kultura ne Shqiperi, pasoje e nje sistemi arsimor te ketyre 28 vjeteve.

   1. Nesti says:

    Ti karagjozi Zenelaj (se aktor humori sot nuk ka asnje ne Shqiperi) je ushtar i PD-se dhe mos u mundo ta mbrosh veten!
    Je i deklaruar dhe mbaje!

    1. Durresi says:

     Ti je ushtar i PD-se dhe e ke kalu ushtarin. Qelbesire.

  2. tirana says:

   Po cfare aktoresh jane keto. Jane thjesht ca karagjoze e medioker e aq me teper ky Zenelaj nje sahanb…lepires e sharlatan.Medet ku ka shkuar arti e kultura ne Shqiperi, pasoje e nje sistemi arsimor te ketyre 28 vjeteve. Keto jane ca gjobvenes medioker.

 2. emilio says:

  Kurse une mendoj se je nje nga aktoret me medioker qe egziston.

  1. Komentuesi says:

   Ore qe je me pd,kjo nuk diskutohet,se edhe ai shoku yt ne ” stop” me pd eshte.Ai shoku yt Saimir Kodra eshte ca bythelevizur,se, shkon nga pjata qe ka dy kokrra oriz me teper.Ai u kandidua nga ps-te,dhe nuk fotoi,nuk eshte faji i tij,se keshtu e kane votimet,por ai iku menjehere te Klani.Tani ferkojani Saliut,se ai kanal i tij eshte.

 3. willy says:

  po pse tya lako te bejne presjon ti nje verce buthe je do e besoja sikur te thonte sajmir sajmo

 4. I drejti says:

  TI JE NJE IDIOT I LINDUR BESOJ QE E DI QE IDIOTET DAWN SI PUNA JOTE JANE TE LEZEÇEM. NE NJE VEND SI SHQIPERIA KU I INJORANCA SHITET SI MENÇURI, KUR GALLATAXHIU I SHPIFUR SI PUNA E KETIJ IDIOTIT TE LINDUR QUHET ZGJUARSI, KY LLOJ MILETI MBIJETON.

 5. besa says:

  Po ik ore se u bete aktor me pahir ju, specialist per gjitheçka!.

 6. taku says:

  Ik ore bythelepires I P.D.
  Kur e mban veten dhe ti per aktor ,u shofshin aktoret

  1. pompisti says:

   Fatkeqesi e madhe te te shikosh nje njeri te rendomte, pa asnje vlere intelektuale te tv. klni. Ketr urith e kam ne lagje dhe e njof mire se dhe nga cfare brumi eshte gatuar.

 7. Taraboshi says:

  Mos u merzit Gentian sene PD te gjithejane fshatar burgaxhinje dembele e ku ta di une.P o deshte merri qe nga fillimi e deri tej djali i Faros qe shikon qimen ne syrin e tjetrit dhe nuk shikon traun ne syrin e vet.Me se i ka ndertuar pallatet i jatikur e dime qe gazeta e tij 55 nuk perdorej as si leter higjenike.

 8. Agron says:

  Pershendetje sinqerta! ju uroj gezur vitin e ri 2019.Une qe po ju shkruaj jam nje qytetar ne moshe te thyer. Gjithe jeten nuk kam lenduar kerkend, kam kryer detyra te ndryshme, asnjehere nuk kam pasur shkelje te ligjit. Me kreanri e pohoj se kam kryer detyren me ndershmeri.
  Jam ndjere keq, I fyer dhe I perdhosur,ng a ju, emisioni juaj “Stop”. Ju kini trajtaur si hero nje ajdut, odhet boje te zeze, balte, hije dyshimi dhe fyerje te pa merituara, mbi punen,dinjitetin dhe karakterin tim. Gruaja ime u shtrua ne spital me kriza kardiake, po ashtu u semur dhe nena ime 82 vjecare. Te fyer jane ndjere dhe femijet e mij , te prekur ne seder, dhe ne krenarine e tyre . Kush perfiton ketu…… ?
  Ju trasmetoni çdo ditë. Ju ndërtoni një trashëgimi jo nga një gjë, por nga gjithçka qe transmetoni,Ju duhet të vendosni nderin tuaj tek ato gjëra që thoni.
  Te pavertetat ndaj meje dhe kujdo tjeter, si une , nuk ju japin kredibiltet askujt. Misioni i gazetarit dhe detyra juaj eshte e verteta.Kjo është mënyra se si i kurseni goditjet e pa merituara, zvarritjen, partizanizmin, në të dyja anët e rreshtit, ndarjen, padrejtësitë dhe urrejtjen.
  Kur shihni ose konstatoni diçka,eshte puna juaj ta publikoni, dhe ta mbështeteni atë me fakte dhe raportime.Qellimi nuk duhet te jete denigrimi . Ju bëni zgjedhjen çdo ditë, për të ilustruar te verteten,ndershmërinë. Sepse everteta shfajeson dhe dënon, dezinfekton dhe nxit. E vërteta gjithmonë ka qenë dhe do të jetë gjithmonë mburoja jonë kundër korrupsionit, mburoja jonë kundër lakmisë dhe dëshpërimit.E vërteta është hiri ynë shpëtues. Pra, bëni gjënë e duhur, veçanërisht kur askush nuk ju sheh dhe nuk eshte ne gjendje t’u ndale doren. Mos e barazoni paranë dhe famën me arritjen dhe karakterin. Une do pres …. ne te kunder do ti drejtohem gjykates. Kampritur nje vit sa gjykata te jape nje vendim ndaj eronjve tuaj te rreme dhe do takohemi ne gjykate, me ju te vendosuar me shpatulla pas murit, I duruari i fituari…… Ju me imoralitetin tuaj te shfrenuar beni armiq te betuar cdo dite. Reflektoni se “ vetemastrubimi” ju ka zhytur ne llumin e thelle te maskarallekut.

  1. Saimir Stopi says:

   Agron Pango mos je ti ore derezi?
   Haaaaaaaaaaaaaaaa

 9. ky eshte nje pllazem, se ti thuash klloun i bene qejfin, ka nje familje si elefonde, e te shemtuar, kerkon te faktorizohet dhe ky fytyr bythi, katunar Lezhe,

 10. uku says:

  ik mor katunar lezhe, kur e mban veten edhe ti si akto, ti as klloun nuk mund te quhesh, familje mamuthish, ti je per estrade katuni ,poe per kohen e xhaxhit o fytyr bythe, o gjobexhi mjeran.

 11. Jimi says:

  Po ti mire ben qe je me PD-n dhe njeriu nuk i plas fare se me ke je! Por edhe po te doje ti te beheshe me PS-n nuk do te merrte njeri mundimin te te hapte deren e saj. Te kesh shok ty nuk eshte ndonje nder!

 12. Flutura says:

  Ky njeri nuk e kritikon qeverine, por ben propagande sistematike kunder Edi Rames. Shan votuesit e Edi Rames dhe fut njerezit ne pensimizem, Duke aluduar se ky vend nuk behet pse votohet per Edi Ramen…

 13. Flutura says:

  Ky nuk kritikon qeverine. It njeri been propagande sistematike kunder Edi Rames. Cdo site porosit teleshikuesit the most e votojne Edi Ramen. I merzit njerezit me parashikimin e tij see you vend nuk behet

 14. Magda says:

  Ky eshte nje militant I thekur I PD se. I shkreti vuan shume…ben sikur qesh por ne fakt e ka gas_ maras. Pse meret me nje Pune we nuk I jep aspak kenaqesi, perkundrazi…?!

 15. Agron says:

  Ty te njoh si samir suma,qe student……………., OK

 16. Albani says:

  Aleksander Frangaj duhet te reagoj pasi ky bene propagand te paster ne emisionin Stop

 17. aAL says:

  Ky njeri bene hapur propagand partiake tek Stopi. Sander Frangaj duhet te reagoj ndaj ketij militanti te semur te PD

 18. Toni respekt per GZ says:

  Aktor shume i mire je Gent Zenelaj dhe nje nga humoristet me fantastik qe ka pare ky vend! Stop vetem prej teje e shof Gent Zenelaj, batuta pa fund 😂👍

 19. goni says:

  HI, KAM RESPEKT POR MOS U NGATERRO ME POLITIKE BA ATE PUNE QE KE DO JETE MA MIRE PER TY NATEN ,,,,

 20. aAL says:

  ne se mund te quhet ky artist atehere sora do te quhej pellumb

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *