Berat Buzhala: Nëse mbeti keq Shqipëria për ministër, më llogaritni dhe mua

Nga Berat Buzhala

Nese mbetet keq nana Shqiperi per minister te Puneve te Jashtme, perkohesisht munden me llogarite ne sherbimet e mia – deri ta gjejne dikend tjeter

I plotesoj keto kushte:

– E kam emrin Berat (Kete emer nuk ma ka lane as baba e as nana, kur kam lind kam kerku personalisht me e pase emrin Berat);

– Kam moshe te pjekur, 43 vjecar, i bukur, i sjellshem, me tituj shkencor (Edhe pse se paku njehere ne dite dikush prej te afermeve te mi me thote pse po sillesh si femije.)

– Lexoj (Cdo mbramje ka 15 faqe me font 14’sh, nese libri eshte i ilustruar atehere ndodhe qe i lexoj edhe 20 ose 25 faqe)

– E njoh Batonin (Raportet here jane te mira e here jo shume te mira.)

– Kam shtetesi shqiptare (Nuk po ju tregoj kush ma ka dhane, le te mbetet befasi.)

– E du ushqimin e detit (Me kusht qe ha edhe pak pasul ma vone.)

– Di me fole si te Shqiperise (Me veshtiresi)”

 “Informate per te gjithe tifozet e Edi Rames ne Kosove:

Ilir Meta eshte zgjedhe President i Shqiperise me votat e Partise Socialiste te Shqiperise dhe te Edi Rames.

Ai nuk eshte vetezgjedh aty

REMOTE_ADDR:[]

27 komente në “Berat Buzhala: Nëse mbeti keq Shqipëria për ministër, më llogaritni dhe mua”

 1. shkodrani says:

  hahahaha foli edhe ky vesh gomari po me tan ata vesh din dica i ka si palafranga biciklrtet

  1. Beni says:

   Si ke shpirtin ke suratin na q…..e dhin na dogje fshatin.

  2. naimi says:

   ti veshnormali, a e ndive apo e lexove?

 2. Dash Pacja says:

  Se ke keq! Fundja c’u be me nje Bubuzhel me pak apo me shume.

 3. kosovari says:

  Ty beratovic ne se mbarove se lehuri ne halet e kosoves,kemi edhe ketu ku te lehesh.

 4. sunitet nuk bejne ''shtet''...........lloji i kafshes! says:

  Berat turku,nje kandidat/hoxhe per big xhamine e Tirones………gezuar ramazonin!

 5. AI says:

  O KAR , KUSH TE PJERDH TY TE SHQIPERI, KAQ TE DISH DHE MOS E ZGJAT SHUME ME VENDIMET E KRYEMINISTRIT TONE, PO PER DICKA I PLOTESON KUSHTET SE KA NJE VEND TE LIRE PER TY, SEPSE I ESHTE LODHUR DORA RAMES KUR VETE NE BANJO DHE I DUHET NJE FYTURE SI JOTJA PER TI FSHIRE BYTHEN

 6. Pilafi says:

  Po pa tjeter . Si ka mundesi qe s’te kane llogaritur ty more vesh llapush.

 7. Koba says:

  Shko mor Skrapar(Berat) Sojsez.Je Letyre Serbofile dhe antishqiptare..Vemje e felliqur qe bjen ere Perc qysh Larg.I Bashkohesh Like Floririt -qe eshte mjeshter i “MADH” per Grabitje dhe Ndyresira te Prapa e te tjera e te tjera…Prit dhe pak SPAK-un se ke per ta marre vesh se kush eshte Like Bajga dhe Mona Baxhella.

 8. mond says:

  moooossss !po si te paskan harruar ????? kjo radhe iku tani, kesmet radhen tjeter mos ki merak, do behesh dhe ti patjeter.

 9. Taraboshi says:

  Kush te tha se te kemi lene pa detyre Ty te kemi caktuar rojee WC te stadiumit te Tropojes.

 10. Valter says:

  Beograd buzhala????????????!!!!!!!!!!!!!!

 11. Gani says:

  Une, foton tende “prej bukurani,” do e varja ne Hale… edhe aty e ke teper… alien muti…

 12. Finoku says:

  Ty s te le Vucici
  Te ka ngarkuare detyren ne Kosove

 13. 🇦🇱 says:

  Përse jo një ministër nga Kosova në vëndin tonë duke parë që flamuri Kosovës u vendos në gjysmë shtizë muajin e kaluar.

 14. mici says:

  Ti Berat duhet te mesohesh te flasish shqipe me s`pari.Nuk ka nje fjali ti mos i bejshe disa gabime….

 15. nari says:

  O Berat ,. kur te kerkoje dikush per te te bere minister, do te behesh , po deri tani nuk i bie ndermend njeriu per ty.
  Prandaj mos ha mut!

 16. Loku says:

  Ty duhet me te llogarit me te çu te burgu fushkrujes qe ta bojn bythen si tyneli i rruges kombit

 17. busho says:

  Edhe ky kastravec me emer qyteti na mundonte…

 18. Babale says:

  Po te jete per bytheqira sic je ti, ka nevoj pirat presidenti . Atij i ben nder.

 19. Ivan i madh says:

  Po pak bajga kemi ne ne Shqiperi po dhe nje mut si ty Byth Buzala na duhet. Ti shko dhe bej kerkese tek baballaret e tu ne Beograd nga ke dhe zanafillen e spermes që te krijoi si kafshe nje thundrake si baba Berishen . Ti mut po qelb Kosoven tani do që te qelbesh dhe Shqiperine me frymen tende te felliqur antishqipetare mundesisht jo te rish sa me larg nesh dhe mos te ta degjojme zene e mos te ta shekojme suratin tend te felliqur prej qelbaku.

 20. duno says:

  Kur lexoj komentet e mesiperme lemerisem . Te jete vertet ky niveli i intelektit te shqiptarve te zakonshem sa mos kuptojne , apo akoma me keq , mos pranojne nje koment me humor , apo me pak ironi te nje gazetari si Berati ? Pastaj bindem qe niveli eshte me poshte se kaq per aq kohe sa ky vend i bekuar nga perendia eshte sot e mot ne kete derexhe . Mjere kjo toke c’far llumi mban siper .

  1. naimi says:

   bravo, duno. vertet fatkeqesi.

  2. SHQIP says:

   E verete DUNO, si nuk e kuptojne shumica e komentuesve “ironine’ e Beratit … vertet per te ardhur keq

 21. kasem gahinji says:

  nga kosova llogarisim njerez,jo mutra si ti

 22. ca ca says:

  Kush te llogarit ty more llapush

 23. kosovari says:

  a, shpiuni i Rusise e Serbise,
  po dojka me u be, minister i shqiperise
  edhe kjo te ka mbetur, pa u be,
  provoje se te mbrone majka serbi ,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *