Çfarë fshihet pas goditjes së Gent Cakës, nga Ilir Meta?

Nga Alfred Peza

Mosdekretimi nga ana e Presidentit, i Gent Cakës si ministër i Punëve të Jashtme, nuk ka asnjë shkak Kushtetues. Ai është thjeshtë njeriu i duhur, në vendin dhe kohën e gabuar.

Gent Caka është një sebep i madh, emri i të cilit nuk ka asnjë lidhje, me “argumentat” e Ilir Metës për të mos e dekretuar atë.

Ilir Meta thotë se Cakaj s’ka përvojë; ka qëndrime të ndryshme me Qeverinë; ka bërë deklarata të rrezikshme dhe destabilizuese në media.

Si mund ti besosh Presidentit kur thotë se Caka ka mungesë përvoje, ndërkohë që vetë ka qenë Kryeministër në moshën 29 vjeçare?!

Si mund ti besoh Presidentit që paska parë tek Caka qëndrime të ndryshme me qeverinë, të cilat vetë Kryeministri që e propozon, nuk i paska parë?!

Si mund ti besosh Presidentit se Caka paska bërë deklaratat të rrezikshme e destabilizuese dhe ai nuk qenka shqetësuar fare në kohën që janë bërë dhe u kujtua për to, vetëm sot kur do refuzonte firmën mbi dekretin për të?

Si është e mundur që ky veprim i Presidentit është i harmonizuar me bllokimin me dhunë të disa fakulteteve nga militantët e ish partisë së tij e të PD dhe me deklaratën e opozitës për bojkotimin sërish të Parlamentit?

E vërteta e thjeshtë është se Gent Caka është viktima e lojës politike të opozitës. Ambasadori i BE tha sot se tani që po ngrihet SPAK, presim hetime dhe dëmime politikanësh.

Ky është shkaku. Pas Sandër Lleshit, Gent Caka është thjeshtë sebepi i radhës!

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Çfarë fshihet pas goditjes së Gent Cakës, nga Ilir Meta?”

 1. Ndrea says:

  oh ta lumsha.✊🏻👍🏻

  1. Kalec Dega says:

   Fshihet ajo qe Shqyptaret kane 60 e ca vjet nen komunizem dhe bejne sikur nuk e kuptojne llojin e tyne.

   Dhe shqyptaret si shqyptare kane hanger bar dhe sapunin per djathe..

 2. 🚧 says:

  Po të ishte dekretuar nga Presidenti. ,do integronte dhe ministrin e punëve të jashtëme të Kosovës.

 3. SHQIPE-ETNIKE says:

  Z.Alfred Peza:Nuk jame aspak Dakorde me ju, per sa i Perket Emerimit te Gentit ne krye te MPJ-te Shqiperise…
  E vertet per sa Citoni per Meten..por..Ne Shqiperia eshte ne nje Faze qe ne Krye te MPJ-me..TE KETE NJE DIPLOMATE TE ZOTIN DHE ME EKSPERJENCE..do te isha Plotesishte Dakorde akoma edhe nga Ndonje Parti Tjeter,ose edhe pa-Parti.. dhe Mungesa e eksperjences se Genti…
  1-Kur Bisedoja me disa Miqe te mije nga Krahina e Kosoves..NUK KISHIN HABER FARE SI NGA “HUMORI” SHQIPETARE ..ata vetem se “Flisnin” Shqipe….lol

  1. ca po thua says:

   Kush je ti mor RROT CARI te vleresosh nese eshte apo jo i zoti Gent Caka!? Pthuuu idiot i lindur. e ditke ti dhe nuk e di Kryeministri qe e ka zgjedhur si bashkepunetor te tij!? Ik mor kokrra e budalles 🙁

 4. Ilir says:

  Peza ka shume per te bere per te shpaguar mbrojtjen qevi dha Rama per pasurimin(lexo korrupsion) e shpejte , skandal i dy viteve me pare. Konja ,po tregon dedikimin ndaj te zotit.

 5. denis says:

  brravo–brravo President

 6. skrapari says:

  Ej, Alfred ! Mos na nenvlereso ! Ne mund te drejtojme shtetin jo ne moshen 29 vjçare ,qe eshte e hatashme,por edhe ne moshen kur jemi ne kopesht. Jemi nga Skrapari si une edhe Iliri . E aq me shume Iliri qe ka lindur ne Çepan. Ju me duket se kini lindur andej nga Peqini .

  1. peqinsi says:

   skrapari-mos e kruaj me Peqinin ti miku im se nuk te del mire llogaria pastaj.
   E di zotrote ate fjalen e vjeter qe thote:
   100 shejtane ka e gjithe bota. 99 prej tyre rrine ne Peqin, I fundit bredh ne gjithe boten cdo dite dhe ne darke kthehet prap ne Peqin.

 7. Floriri says:

  Nuk ka me sakte se cka shkruar zPeza Presidentin e Kane zene ethet e vetingut Heret a vone ka per te paguar cfar I ka bere keti populli Bravo Peza

  1. Komentuesi says:

   Zoti Peza ka kaq shume te drejte,sa disa nuk e kuptojne fare,ose e kuptojne dhe bejne sikur nuk e kuptojne,se nuk u itereson.Meta eshte bandit,armik i shqipetareve.Faji eshte i Edi Rames qe vuri kete maskara president.

 8. Muharremi says:

  Ju nga Skrapari jeni te gjithe rrota Kari!
  Iliri do jete ne burg pe 5 muaj keshtu qe do e shikoni vete se nga jeni.

 9. Titi says:

  SERVILI I OAKUFI ALFRED PEZA BEN QOKEN E RRADHES NDAJ KRYEMINISTRIT RAMA QE E SHPETOI NGA SKANDALI I PASURISE PA ORIGJIN BURIMI DUKE E RIKTHYER SI SEKRETAR I MEDIAS NE PS MOS E BESONI ÇKA THOTE KY MASHTRUES MEDIATIK QE HIQET I NDERSHEM DHE ME MORAL KUR NE FAKT MORAL TE VETEM KA PARANE DHE SERVILIZMIN NDAJ USTAIT TE RRADHES QE KRYESON PS. ALFRED SDI SI JA MBYLLE GOJEN PROKUROREVE QE BEN SIKUR HETUAN PER MILIARDAT E TUA TE KAPURA MAT SI PA BURIM LIGJOR ORIGJINE POR NESE DOLE I PAFAJSHEM DHE PARATE QENE LIGJORE TE VENDOSURA NGA PUNA ATA QE TI KANE DHENE DUHEJ TE NDESHKOHESHIN PASI NUK KANE DERDHUR NE SHTET KONTRIBUTET SIPAS PAGESAVE QE TE KANE BERE LUGJERISHT. DHE KY ESHTE EVAZION I PASTER FISKAL. PRA OSE DO KONFISKOHESH E DENOHESH TI OSE ATA TEK TE CILET ORETENDON SE TE KANE PAGUAR MAJMERISHT DHE QE NUK KANE DERDHUR KONTRIBUTET OER SA TE KANE PAGUAR. SHORESOJ QE DOSJA JOTE TE RIHAPET NGA DREJTESIA RE DHE TA GJYKOJ PA PATUR FRIKE NGA POLIKANI DHE MENDETGAZETAR OFICERI ALFRED PEZA PREJ PRQINI

 10. Blanco says:

  Sa i paska dhembur Rilindjes mosdekretimi i ministrit budalle.
  Ilir Meta, qe e keni zgjedhur vete, heren tjeter do te perdore pak vazeline, qe te mos bertisni kaq shume.
  Pallosha polifunksionale.

  1. xhemal says:

   blanco dil nga ferra ku je futur

 11. luka says:

  Te lumte Peza, pena dhe mendja po te shkelqen gjithmone e me shume. Analize e sakte!

 12. "BOHOTINA" says:

  Alfred! Meta u be Kryeminister aq sa eshte tani Caka, por beri dy pune te “mira”.
  E para beri autostraden Kashar- Durres. Asaj i hodhi nje cipe asfalt dhe e ke pare qe cdo vit ha nga 10 milion euro. Po ta shikosh eshte bere sikur e kane ngrene qent, nje pacaure e vertete. Te vjen turp nga te huajt. jo sikur lidh dy qytetet me te medha te vendit, por sikur lidh dy katunde.
  E dyta: Beri rrugen e Llogarase. Atje mbushi mire thesin. Ate nuk e beri me firma funksionale, por vendosi ish brigaten e xhenjos (Them ish se tani nuk eshte me). Ata e bene. Komandanti Islam Batalli dhe ushtaret e oficeret e tjere u shqepen duke u ushqyer me fasule dhe moren rrogen. Harxhimet per te ishin nje hic, ne krahasim me milionat qe pervehtesoi Likja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *