Mourinho dëshiron vetëm Realin, refuzon ofertën e Benfikës

Josè Mourinho është gati të fillojë një aventurë të re .

Trajneri portugez ka zgjidhur përfundimisht kontratën me Manchester United, duke marrë një shumë prej 15 milionë sterlinash.

Një hap i rëndësishëm për Mourinhon, i cili tani mund të vlerësojë me kujdes të gjitha propozimet që i vijnë.

Tundimi më i madh është ai i Real Madridit me Florentino Perez i cili tha se ishte i gatshëm ta rikthente atë edhe në sezonin e tanishëm në vend të Solarit, duke marrë pëlqimin e senatorëve të Merengues.

Mourinho nuk e mbyllë derën për një kthim të menjëhershëm në Spanjë, por dëshiron të marrë garanci për merkaton e verës të Real Madridit: Portuguezi dëshiron të blejë dy lojtarët e skuadrës së Škriniar dhe Icardi .

Tashmë “Special One” po pret “ok” e presidentit madrilen Florentino Perez, ndërkohë që më herët ka refuzuar ofertën e ardhur nga klubi i Benfikës. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *